Bosszú ​spanyol módra / Tényleg csak barátság? 4 csillagozás

Susan Stephens: Bosszú spanyol módra
Peruba érkezik Sophie Ford, a fiatal angol doktornő, hogy a szegényeket gyógyítsa egy vidéki klinikán. Új főnöke, Xavier majd szétrobban a méregtől, amikor megpillantja az épp földet ért kisrepülőgép kabinjában. Családjának a Fordok a leggyűlöltebb ellenségei, mióta Xavier öccse meghalt az egyik Ford hibájából. A vonzalom azonban erősebb a gyűlöletnél, így hamarosan egymás karjában találják magukat – de Sophie újra meg újra furcsán viselkedik…
Jennifer Taylor: Tényleg csak barátság?
Mac volt a tanú Bella és legjobb barátja, Tim esküvőjén. Három évvel később megtudja, hogy Bella faképnél hagyta férjét, és nem állt mellette a bajban – most pedig együtt kell dolgozniuk az új gyermekklinikán. Egy idő után azonban kételkedni kezd benne, hogy Tim úgy mesélte el neki a történteket, ahogy valóban megestek. És abban is, hogy tényleg csak barátságot érez-e Bella iránt…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szívhang

Vinton, Budapest, 2019
176 oldal · puhatáblás · ISBN/EAN: 9771215704007 · Fordította: Vas Krisztina

Paulina_Sándorné P>!
Susan Stephens – Jennifer Taylor: Bosszú spanyol módra / Tényleg csak barátság?

Ennek a füzetnek az ellenőrzése hagy egy kis kívánni valót maga után. Nem tudom ki ellenőrizte a fordítást, a gépelést, de néha a hajamat téptem. Elírásokkal volt tele, valamint olyan mondatokkal, hogy el kellett gondolkozni, azon, hogy ez most hogy jön ide.
Bosszú spanyol módra
Nem lett volna rossz a történet, de nekem egy kicsit zavaros volt. Sophie fura egy lány volt. Az elején nem az jött le nekem, hogy tetszik neki Xavier, és mégis spoiler Xavier érdekes figura volt, nem tudom megmagyarázni, de bejött és megkedveltem. Tetszett, ahogy egy kicsit beláthattam egy segélyszervezet munkájába.
Tényleg csak barátság?
Bella volt férje egy igazi tapló. Valahol megértem Bellát, hogy nem állt le magyarázkodni, de azért valamit csak tennie kellett volna az ellen, hogy mindenki őt tartja hibásnak. Mac viselkedése az elején nem volt nagyon szimpatikus, hogy ennyire elítélte Bellát. spoiler

Silverlight>!
Susan Stephens – Jennifer Taylor: Bosszú spanyol módra / Tényleg csak barátság?

A két történet hasonló abban a tekintetben, hogy az ellentétekre épül. A két szereplő között mindkettő történetben nagy a feszültség. Az elsőben Sophie és Xavier egy érdekes pár, akiket egy múltbéli esemény nem csak taszít egymástól, de haragot is szít. Bár megjegyzem egy ilyen múltbeli sérelem után én több utálatot vártam volna és hosszabb idejű haragtartást. A második történetben Bella és Mac-et egy hazugság és az ebből fakadó ellenszenv és bizalom hiánya választ el egymástól. Ez szerintem egy kicsit jobban kiforrott sztori, lassabban is halad a cselekmény, nem annyira tűnik összecsapottnak, így jobban is tetszett, mint az első történet. Mindenesetre ezeket a kórházas, orvosos sztorikat rövidségük ellenére is nagyon szeretem olvasni, annak ellenére, hogy én magam irtózom minden orvostól