A ​baktériumok és a vírusok világa 4 csillagozás

Susan Schädlich – Katharina J. Haines: A baktériumok és a vírusok világa

Csupán a mutatóujjunk hegyén százezer apró élőlény tanyázik. Egy teáskanálnyi földben 1 billió mikroba van. Csak úgy nyüzsögnek körülöttünk a láthatatlan parányi lények!
A koronavírus a feje tetejére állította a világot. De mit is takar az a szó, hogy vírus? Miért jó ellenszer a kézmosás? Mi történik a szervezetünkben, amikor oltást kapunk? Vannak vajon jó mikrobák is?
Ebben a könyvben tények, háttérinformációk és hasznos tippek egyaránt szerepelnek, valamint a segítségével bepillanthatunk azoknak a láthatatlan lényeknek a világába, amelyek évmilliárdokkal ezelőtt a Földön minden élet kezdetét jelentették: azaz a baktériumok és vírusok világába.

Ajánljuk 8 éves kor fölött, valamint szülőknek és tanároknak.
A könyv szakértők bevonásával készült.

Scolar, Budapest, 2021
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635092901 · Fordította: Szabó Zsuzsa

Molymacska>!
Susan Schädlich – Katharina J. Haines: A baktériumok és a vírusok világa

Susan Schädlich – Katharina J. Haines: A baktériumok és a vírusok világa Minden, amit a baktériumokról, a vírusokról, köztük a koronavírusról, illetve az ellenük való védekezésről tudni kell

Alap ismeretterjesztő könyv korunk egyik legfontosabb témájáról.
Alapvetően nem volt nagy könyv, zsebben elfér, így nyilván nem is adott nagyon nagyon sok információt. Ami viszont jó benne, hogy amit ad, azt viszonylag egyszerűen, feldolgozhatóan, és alapvetően igazolt tény, amit leír.
Ilyen szempontból nekem furcsa volt, hogy a koronavírus résznél csak a kézmosás, illetve távolságtartás volt benne (maszk labilis téma), de amiket írt, azt jól, érthetően tette.
Mivel vírus és baktérium a téma, így volt szó az oltásokról is, viszonylag jól elmondta a leglényesegebb információkat abban a témakörben is.
Korrekt könyv, nem fogod hanyatdobni magad tőle, gyerekkel átbeszélgetésre, mi történik, miért, miért ilyen fura minden szerintem tökéletes.

Nienna001 P>!
Susan Schädlich – Katharina J. Haines: A baktériumok és a vírusok világa

Egy picike ismeretterjesztő munka, ami eléggé aktuális kérdéseket taglal. Könyvtári kölcsönzés volt, aztán nem akartam olvasatlanul visszavinni, gyorsan elolvastam. Nem bántam meg.

Susan Schädlich – Katharina J. Haines: A baktériumok és a vírusok világa

Nagyon tetszett. Szépek a rajzok, érthetőek a magyarázatok, sok-sok érdekességgel fűszerezve! Élvezetes volt végigolvasni :)

Luyze P>!
Susan Schädlich – Katharina J. Haines: A baktériumok és a vírusok világa

Nekem nagyon tetszett, nagyon sok információ van benne :) És sok sok ábra is!
Tökjó leírások, tökjó képek, ennyi
Na jó meg azt is hozzáteszem, hogy aki ismeri az Egyszer volt… az élet animációs sorozatot, az pár lapon lehet mosolyogni fog, bár a szereplők sajnos nem ugyanazok, csak hasonlóak. (hm újra kéne nézni)

rita_kalydine P>!

5.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 – ötmillió-billió-billió, a becslések szerint ennyi baktérium él a Földön! Egyetlen élőlényből sincs ennyi a világon.

rita_kalydine P>!

Különös gondolatkísérlet: képzeld azt, hogy baktérium vagy!
Baktériumméretű önmagad számára a homokszem hatalmas felhőkarcolónak, egy gumimaci pedig a világ egyik legmagasabb hegyének tűnne.

rita_kalydine P>!

Az oltások felfedezése és a tehenek közötti összefüggés mind a mai napig tetten érhető a vakcina szakkifejezésben, melyet Edward Jenner a tehenet jelentő latin vacca szóból alkotott.

Kapcsolódó szócikkek: Edward Jenner