Varacska 12 csillagozás

A szörny, aki mindig elkésett
Susan Kreller: Varacska

Varacska nem rossz szörny. Épp ellenkezőleg! Az összes tulajdonsággal rendelkezik, amire egy igazi szörnyetegnek szüksége van.
    Nem mindig köszön vissza. Ijesztgeti a néniket a villamoson. A bundája kék, mint egy kékcápáé. Szereti a vad indián törzsfőnökről, Almásrétesről szóló történeteket, olykor megmossa néhány fogát, és bélyeget gyűjt. Egyszóval egészen belevaló kis szörnyeteg. Csak egy hibája van: folyton elkésik, amiből aztán sok galiba származik…
    Igazi felolvasós könyv szörnybarátoknak.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Naphegy, Budapest, 2017
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869899 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Sabine Büchner

KönyvParfé P

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Ez a könyv tele van szörnyekkel. Ergo ez egy szörnyen jó könyv!
Most már tuti, hogy a szörnyek genyó kis trollok. Délelőttönként fölszállnak a villamosra, és egy darab büdös sajtot dugnak valamelyik utas táskájába. Tudod, náluk a büdössajt-dugdosás kötelező napi feladat, nincs kecmec.
Jah, hogy most azt kérdezed, hogy miért csinálják ezt? Mert a szörnyek szeretik amikor az utasok felpattannak a helyükről, és orrukat befogva próbálják kideríteni, ki pukizhatott. spoiler
De a trollkodás mellett azért még rendkívül sok mindenhez értenek. Jeleskednek a takarításban is és remek ételeket főznek.
Na mentem, még ki akarom próbálni a büdös zoknis, a kilincses-lampionos és a kavicsos pizzát!

dianna76 P

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Azért tartott ennyi ideig az olvasása, mert Varacskából nem volt elég a csak egyszer. Ismételni kellett! Szeretem az um. szép mesekönyveket, de ez nem volt az. Hogy lehetne az, amikor tele van csúf szörnyekkel? De mindegyik olyan cuki! Azt a rágcsálóképűt és a kétcopfost egyenesen imádtam. Nagyon jól szórakoztam ennek a (majdnem) mindig elkéső, hebehurgya, rendetlen, de szeretni való szörny nek a történetein. Egytől-egyig mindegyik mese tetszett. Az illusztrációk pedig… Második olvasásra is felfedeztem olyasmit, amit előzőleg nem figyeltem. Mind a szöveg, mind a képi világ bővelkedik humorban. Lehet ezt nem kedvelni?
Remélem lesz folytatás!

gab001 P

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Csak bele akartam olvasni, de nem tudtam letenni. Annyira tetszett a szörnyek, különösen Varacska élete. Sokat megtudhatunk ezekről a lényekről. Nagyon viccesek. Az illusztráció pedig még élvezetesebbé teszi a könyvet. Hat különálló mese van a könyvben, melyek mindegyike önmagában is nagyon szórakoztató. Nagyon megszerettem ezt a folyton elkéső, kékcápa színű szörnyet. Szívesen olvasnék még róla.

Naphegy, Budapest, 2017

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Nagyon bírtam Varacskát. Talán azért is, mert egy kicsit magamra ismertem benne, bár én nem szoktam a villamoson ijesztgetni. Jópofa, vicces könyv.

Fapicula

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Egy rém elcsépelt szófordulattal élve ez egy szörnyen cuki könyv volt :)

Lillam

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

A tündérbogár, cuncimókus, angyalbögyörő mindenit.
Kedvenc és kell!!! Miért? Mert csak… Ilyen felnőttes és nőies indoknál remélem nem szükséges tovább magyaráznom az érveket.

PTJulia P

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Szívmelengető történet egy nem is olyan szörnyű szörnyről, és az ő világáról. Varacska esendő, ügyetlen, de jószívű, s mindezek miatt nagyon-nagyon szerethető.

Szávitrí SP

Ráadásul, ahogy kinézett az ablakon, kipattanó rügyeket látott, a felkelő nap fénye pedig úgy aranylott a tájon, akár a banánpuding.

22. oldal, Varacska és a tavaszi nagytakarítás

Szávitrí SP

Először orvoshoz ment. Még soha nem sikerült időben odaérnie, pedig látni akarta, ahogy az orvos a vizsgálat előtt gyorsan megeszik egy pálcikás jégkrémet, hogy utána a pálcikával lenyomhassa a betegek nyelvét.

13. oldal - Varacska, a szörny, aki mindig elkésett