Varacska 25 csillagozás

A szörny, aki mindig elkésett
Susan Kreller: Varacska

Varacska nem rossz szörny. Épp ellenkezőleg! Az összes tulajdonsággal rendelkezik, amire egy igazi szörnyetegnek szüksége van.
    Nem mindig köszön vissza. Ijesztgeti a néniket a villamoson. A bundája kék, mint egy kékcápáé. Szereti a vad indián törzsfőnökről, Almásrétesről szóló történeteket, olykor megmossa néhány fogát, és bélyeget gyűjt. Egyszóval egészen belevaló kis szörnyeteg. Csak egy hibája van: folyton elkésik, amiből aztán sok galiba származik…
    Igazi felolvasós könyv szörnybarátoknak.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Naphegy, Budapest, 2017
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639869899 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Sabine Büchner

KönyvParfé P

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Ez a könyv tele van szörnyekkel. Ergo ez egy szörnyen jó könyv!
Most már tuti, hogy a szörnyek genyó kis trollok. Délelőttönként fölszállnak a villamosra, és egy darab büdös sajtot dugnak valamelyik utas táskájába. Tudod, náluk a büdössajt-dugdosás kötelező napi feladat, nincs kecmec.
Jah, hogy most azt kérdezed, hogy miért csinálják ezt? Mert a szörnyek szeretik amikor az utasok felpattannak a helyükről, és orrukat befogva próbálják kideríteni, ki pukizhatott. spoiler
De a trollkodás mellett azért még rendkívül sok mindenhez értenek. Jeleskednek a takarításban is és remek ételeket főznek.
Na mentem, még ki akarom próbálni a büdös zoknis, a kilincses-lampionos és a kavicsos pizzát!
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2018/03/17/susan_kreller_sabi…

meseanyu MP

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Ez übercuki: Varacska imádnivaló főhős, az egész szörnyvilág roppant szimpatikus, a történetek viccesek, a szöveg ötletes, a rajzok helyesek. Aki szereti Dániel András dolgait, ezt is imádni fogja.

ziara P

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

A molyos értékelések után kaptam hozzá kedvet, hogy hazahozzam, és elolvassuk. Azt mondhatom, kirobbanó sikere volt. Ha már aznap neki kell látnunk, amint Adélom meglátja a könyvet, az már jelent valamit. Imádni való könyv, a rajzok nagyon jópofák, a humora is közel állt hozzánk. A szuper kedvenc a bébiszitteres rész. (És végre egy olyan mese, aminek az egyes részei nem nagyon hosszúak, így esti olvasásra tökéletesek, mondhatom.)

Sicc

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Nagyon szerettem ezeket a vicces, cuki kis szörnyeket, élükön Varacskával! „Dánielandrásosan” (fárasztóan) vicces, és Adamik Szörnyhatározója is folyton eszembe jutott olvasás közben!
Bűbájosak a rajzok, igazi bogarászós illusztrációk! (csak azok a fránya feliratok zavartak itt is…annyira kiríttak néha a képekből…)
Almásrétes törzsfőnök <3 :D

dianna76 P

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Azért tartott ennyi ideig az olvasása, mert Varacskából nem volt elég a csak egyszer. Ismételni kellett! Szeretem az um. szép mesekönyveket, de ez nem volt az. Hogy lehetne az, amikor tele van csúf szörnyekkel? De mindegyik olyan cuki! Azt a rágcsálóképűt és a kétcopfost egyenesen imádtam. Nagyon jól szórakoztam ennek a (majdnem) mindig elkéső, hebehurgya, rendetlen, de szeretni való szörny nek a történetein. Egytől-egyig mindegyik mese tetszett. Az illusztrációk pedig… Második olvasásra is felfedeztem olyasmit, amit előzőleg nem figyeltem. Mind a szöveg, mind a képi világ bővelkedik humorban. Lehet ezt nem kedvelni?
Remélem lesz folytatás!

gab001 P

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Csak bele akartam olvasni, de nem tudtam letenni. Annyira tetszett a szörnyek, különösen Varacska élete. Sokat megtudhatunk ezekről a lényekről. Nagyon viccesek. Az illusztráció pedig még élvezetesebbé teszi a könyvet. Hat különálló mese van a könyvben, melyek mindegyike önmagában is nagyon szórakoztató. Nagyon megszerettem ezt a folyton elkéső, kékcápa színű szörnyet. Szívesen olvasnék még róla.

Naphegy, Budapest, 2017

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Nagyon bírtam Varacskát. Talán azért is, mert egy kicsit magamra ismertem benne, bár én nem szoktam a villamoson ijesztgetni. Jópofa, vicces könyv.

anni_olvas

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Varacska nagyon jópofa, egy igazi szörny, aki triangulumon játszik, szereti maga körül a rendetlenséget, gyűjti a nyakkendőket, szeret társasjátékozni, de egyvalamiben különbözik a többiektől: nem tud pontos lenni. Vagyis tud, csak nem szándékosan. Többféle aranyos sztori ez a kis könyv Varacskáról, például megtudhatjuk, hogy mi a szerepe a szörnyeknek abban, hogy a legtöbb villamoson időnként titokzatos okból büdös lesz vagy hogyan lehet a legcélszerűbben vigyázni egy halom szörnytestvérre vagy azt is, hogy mi történik akkor, ha egy szörnynek fülbemászója lesz.
Ezt a könyvet egyből többször is elolvastuk egymás után, újra és újra, hiszen mindenféle vicces dolog van benne, ami egy ötévesnek nagyon vicces, például a kavicsos pite, amivel egy szörnybuliban nem lehet mellélőni, de ilyen a „fűre lépni tilos!” helyett a „fűre lépni kötelező” tábla is. Az illusztrációk aranyosak, nem mondanám őket kifejezetten szépnek, dehát milyen szörny az, aki a szépségéről válik híressé!? A kép-szöveg arány 4 éves kortól szerintem az átlagos gyereknek oké lehet, de a poénok többsége nagyobbacskáknak való.

Fapicula

Susan Kreller: Varacska A szörny, aki mindig elkésett

Egy rém elcsépelt szófordulattal élve ez egy szörnyen cuki könyv volt :)

Gabye

Szörnyen cuki :-)
Helyes, kedves, szerethető szörny ez a Varacska. A történeteket helyenként kicsit erőltetettnek éreztem, de összességében tetszett. Az illusztrációk meg tökéletesek!

Szávitrí SP

Ráadásul, ahogy kinézett az ablakon, kipattanó rügyeket látott, a felkelő nap fénye pedig úgy aranylott a tájon, akár a banánpuding.

22. oldal, Varacska és a tavaszi nagytakarítás

Szávitrí SP

Először orvoshoz ment. Még soha nem sikerült időben odaérnie, pedig látni akarta, ahogy az orvos a vizsgálat előtt gyorsan megeszik egy pálcikás jégkrémet, hogy utána a pálcikával lenyomhassa a betegek nyelvét.

13. oldal - Varacska, a szörny, aki mindig elkésett

Caledonia_Valley P

Ezen kívül szerette a vad indián törzsfőnökről, Almásrétesről szóló történeteket.

Sicc

Nem mondanám, hogy Varacska rossz szörny volt. Sőt éppen ellenkezőleg! Varacska az összes szörnyű tulajdonsággal rendelkezett, amire szüksége van egy igazi szörnyetegnek.
Nem mindig köszönt vissza. Ijesztgette a néniket a villamoson. Kólaivás közben akkorákat böfögött, hogy azt lehetett hinni, dörög az ég. A bundája olyan kék volt, mint a kékcápáé. De ami a legfontosabb: Varacska, mint minden rendes szörny, triangulumon játszott. Ezen kívül szerette a vad indián törzsfőnökről, Almásrétesről szóló történeteket, olykor megmosta néhány fogát, és bélyeget is gyűjtött. Egyszóval egészen belevaló kis szörnyeteg volt.
Azaz nem, ÁLLJ! Mégsem egészen.
Varacskának volt egy tulajdonsága, amivel rendszeresen kétségbe ejtette szörnytársait: ő volt a földkerekség legpontatlanabb szörnyetege!

Mária P

[…] a pizza rozmaringgal fűszerezve a legjobb.

Kapcsolódó szócikkek: rozmaring
Mária P

Az időt senki sem érheti utol.

Caledonia_Valley P

Varacska morgolódva kikászálódott az ágyból találomra megmosott kettőt a fogai közül, aztán feltűrte az ingujját.

Caledonia_Valley P

Az összes poszter a legnagyobb kedvencét, Almásrétes törzsfőnököt ábrázolta. Úgy döntött, megváltoztatja a poszterek sorrendjét: legfölülre rakta azokat, amelyeken Almásrétes különösen ádázul nézett.

Caledonia_Valley P

Szörnyűbbnél szörnyűbb táncokat tanultak: vérkeringőt, extra erős salsát, a néptáncok közül pedig a koporsódöngölőt.

Caledonia_Valley P

A kis szörnyek először is kezelésbe vették az Almásrétes törzsfőnököt ábrázoló posztert, és bajuszt meg szakállt rajzoltak a törzsfőnök ádáz arcára. Varacska a plafonon volt az idegességtől. Most mit csináljon? Borotvahabbal és pengével esett neki a poszternek, hátha sikerül leszedni a firkálást.