Susan Gordon (szerk.)

Vonattal ​a Föld körül 7 csillagozás

Felfedező körút a világ 30 legszebb vasútvonalán
Susan Gordon (szerk.): Vonattal a Föld körül

Mára ​feltámadtak a vasutak. A vasúti utazás romantikája ismét emberek millióit készteti arra, hogy felkerekedve egzotikumot, kikapcsolódást és kalandot keressenek Európában és szerte a világon. E kötettel Ön is egy Föld körüli utazás részese lehet a világ 30 legszebb vasútvonalán. És talán…egyszer Ön is felkerekedik és kipróbálja személyesen is, valóban melyik is a legszebb e 30, kalandokban és természeti-történeti látványosságokban, technikai érdekességben gazdag útvonal közül.
Vannak itt luxusutazások, olyan, mint a Velence-Simplon-Orient expresszen vagy a híres dél-afrikai Kék Vonattal megtett út, vannak romantikus utak, mint amilyet a Rajna mentén lehet átélni, olyan nagyszerű élményt nyújtók, mint pl. Bregenztől Bécsig vagy keresztül a svájci gleccservidéken. De itt vannak a szupergyorsaságú vonatok is Franciaországban és Japánban, az egész kontinenseket átszelő expresszek Észak-Amerikában, Ázsiában és Ausztráliában, az igen hajmeresztő utazások Egyiptom földjén vagy… (tovább)

Eredeti cím: Train Journeys of the World

Eredeti megjelenés éve: 1993

Magyar Könyvklub, Budapest, 1995
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635480261 · Fordította: Fellegi Balázs, Gelléri Gábor, Kőfalvi Csilla

encus625 P
Susan Gordon (szerk.): Vonattal a Föld körül

Susan Gordon (szerk.): Vonattal a Föld körül Felfedező körút a világ 30 legszebb vasútvonalán

Szeretek vonatozni, de ha én felszállok egyre, akkor abból mindig késés lesz, még nemzetközi viszonylatban is. Egy baj volt a könyvvel: baromi nehéz. Mármint súlyra, nehéz tartani olvasás közben, többek között emiatt el is húzódott az olvasása.
Több író közös műve ez, akik valóban személyesen végigjárták ezeket a vasútvonalakat és az élményeikről írtak egy pár oldalas összefoglalót. Minden földrészen járunk, van ahol a táj az érdekes, van ahol a vasúti megoldások, vannak klasszikus vasútvonalak, gondoljunk csak például az Orient Expresszre. Képekkel, térképpel jól illusztrált könyv.
A 15 évvel ezelőtti kiadást biztosan lehetne aktualizálni, (a Csalagút még nincs kész a kiadáskor pl.) Szép képek teszik még inkább élvezetessé az olvasást. Vannak olyan részek, amiket magam soha be nem járnék vonattal, de Svájcban, Norvégiában, Kanadában, Ausztriában szívesen vonatra szállnék.

Magyar Könyvklub, Budapest, 1995
judyt05
Susan Gordon (szerk.): Vonattal a Föld körül

Karácsonyra kaptam a könyvet. Főként a természetleírásokat szeretem, így az eleje a vasúttörténet annyira nem fogott meg, de azért hasznos információ volt. A világ minden tájáról olvashatunk itt, ahol a legnevesebb vasútvonalak is vezetnek. Mivel a svájci Glacier Express-t volt szerencsém közelről is látni és jó néhány említett tájat bejárni, (sajnos nem a vonattal) így ez a rész fogott meg leginkább. A könyv elolvasása után legszívesebben a legtöbb helyszínt bejárnám. Mindenkinek ajánlom a könyvet, aki szeret utazni vagy épp úti célpontot keres. Az útvonalleírások egész jók, de ahogy előttem is írták a könyv több mint 10 éves, így elég sok újítás történt azóta. A képek pedig szemléletesek és színesebbé varázsolják az útvonalakat.