Mérgező ​anyósok és apósok 8 csillagozás

Hogyan védjük meg párkapcsolatunkat romboló hatásuktól?
Susan Forward: Mérgező anyósok és apósok

Az ön házasságát, párkapcsolatát is megmérgezi az anyósa és az apósa?
Partnere szülei rendszeresen kritizálják vagy leszólják önt, kéretlen tanácsokkal traktálják, kifogásolják az ön gyermeknevelési módszereit, állandóan igényt tartanak az ön és a párja idejére, esetleg jelzik, hogy nem szívesen látják önt a családban?
Susan Forward, a Mérgező szülők című sikerkönyv szerzője a tőle megszokott megértéssel, tanácsadói praxisából vett példákkal és hasznos tanácsokkal mutatja meg, hogyan lehet kezelni a kritikus, irányító, bekebelező, zűrös életű vagy teljesen elutasító anyósokat és apósokat. Bemutatja, hogyan szokták a mérgező anyósok és apósok manipulálni a gyermekeiket, és segít megérteni azokat a nehézségeket, amelyekkel a partnerünknek kell szembenézni, amikor két tűz közé kerül.
A könyv működő stratégiákat kínál a párunk szülei által gerjesztett konfliktusoktól megtépázott párkapcsolatunk megszilárdításra és saját önbecsülésünk megerősítésre.

Eredeti cím: Toxic In-Laws

Eredeti megjelenés éve: 2001

Háttér, Budapest, 2016
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155124419 · Fordította: Farkas Veronika

lilla_csanyi
Susan Forward: Mérgező anyósok és apósok

Susan Forward: Mérgező anyósok és apósok Hogyan védjük meg párkapcsolatunkat romboló hatásuktól?

A Mérgező szülők méltó folytatása,de kicsit több annál. Ebben már hasznos tanácsokat is kapunk a problémák leküzdésére. Az esettörténetek itt is elég megrázóak és tanulságosak.
A nyelvezete, szövegezése is maradt köznyelvi: világos és érthető, a szakzsargont teljességgel mellőző, gyakorlatias mű. Mindenkinek ajánlom ezt a könyvet: azoknak is, akik hozzám hasonlóan csak szeretnek konyhapszichológuskodni, azoknak viszont főleg, ahol valódi, fennálló probléma van.

Anton_Gorogyeckij P
Susan Forward: Mérgező anyósok és apósok

Majdnem olyan jó, mint a Mérgező szülők. Ebben kicsit kevesebb volt szerintem a végig vitt esettanulmány, de ezt leszámítva ugyanaz a színvonal; értelmes tanácsok, konkrét javaslatok arra, hogyan bánjunk mérgező anyósokkal és apósokkal.

Voorhees
Susan Forward: Mérgező anyósok és apósok

Amint megláttam ezt a könyvet a nejem újabb, könyvtárban túrt együttese között, rögtön tudtam hogy el akarom olvasni. Szerencsés (és felettébb ritka) az az ember, akinek teljesen súrlódás- és konfliktus mentes a kapcsolata párja szüleivel.
Édesanyám, bár nagyon szeretem, de a világ egyik legkritikusabb személyisége. Szerencsé(nk)re a nyelvét nem rajtam vagy a páromon köszörüli, de előítéleteiből kijutott már rokonnak, családi barátnak, ismerősnek és vadidegennek is. Tipikusan az az ember, aki elsőre ítél, és nem pozitívan, utána a véleményét már nagyon nehéz, ha nem lehetetlen megváltoztatni.
Kritikus személye mellett jó adag irányítani vágyó személyiséggel is rendelkezik, amit megfigyeltünk az esküvőnk szervezésekor, és most, a babavárás idején néha még a bűntudat keltéstől sem riadt vissza, persze „ én csak elmondom a véleményem” köntösbe bújtatva. Apám meg a háttérben maradva adja alá a lovat.
Anyósom szintén nem egyszerű személyiség, jól időzített és megválogatott kritikus megjegyzései szúrnak mint a tüske, és marnak mint a sav. Sajnos az ő esetében nem mondhatom el, hogy mi ne lennénk céltáblái megjegyzéseinek. Cinikus és többször rosszindulatú. Apósom a háttérben maradva semmiféle ellensúlyt nem képez.

No, ilyen szülőkkel úgy éreztem, a könyvet nekem írták, és tényleg nagyon sok hasznos tanácsra leltem benne. Az író kellemesen könnyed, ugyanakkor probléma központú stílusa segít megérteni a gondok jellegét, forrását, és az anyósok-apósok személyisége és viselt dolga mögé látni, mindezt gyakorlatból vett példákkal alátámasztva, és megoldási javaslatokkal, tervvel kiegészítve.
Szerencsés, akinek a házasságában, párkapcsolatában nem akadnak ilyen jellegű problémák, de akinek igen, annak nagyon ajánlom ezt a könyvet. Érdemes időt szánni rá, mert a gondok maguktól nem oldódnak meg és szállnak el.

Susan Forward: Mérgező anyósok és apósok

Hála az Istennek a párom szüleivel nagyon jó a viszonyom, így nem vagyok érintett a témában, de kíváncsi voltam, hoogy a szerző Mérgező szülők című könyvének „folytatása” mennyiben különbözik a fenti könyvvel, azaz mennyivel másabb szögből közelíti meg a dolgokat, és milyen megoldásokat kínál, hiszen valamilyen szinten szintén a szülőkről van szó, még ha nem is a mi vér szerinti szüleinkről. Tény, vannak emberek, akik annyira konokok, és rugalmatlanok, hogy velük már tényleg nehéz zöld ágra vergődni. A könyvben intelligens módszereket ad Susan Forward, hogyan lehet meghökkenteni a mérgező családtagokat, már csak azzal is, hogy nem adjuk meg nekik azt, amit el szeretnének érni: hogy frusztráltak legyünk, bűntudatunk, szégyenérzetünk legyen, vagy szeretetlennek érezzük magunkat. Húzzuk meg a határokat és legyünk asszertívek. Bátran! Mert maga a kapcsolat a tét.

Császárpingvin
Susan Forward: Mérgező anyósok és apósok

Nagyon jó munka, szívből ajánlom elolvasásra. Empatikus, korrekt, szakmailag megalapozott és, bizony, témáját tekintve igencsak hiánypótló alkotás. A szerző tapasztalt párterapeuta. A magyar cím sokáig visszataszító volt számomra, sajnos nem egy ó választás, de legalábbis félrevezető. Vagy odakívánkozik az angolban szereplő alcím: Szerető stratégiák a házassága megóvásáért. Tehát tényleg ilyeneket tartalmaz, illetve elképesztő egyéni történeteket – olyanokat, hogy némelyiknél vagy azt gondoltam, hogy akkor én nem szólok semmit, vagy pedig azt, hogy innen aztán nincs kiút. De valamilyen mindig van, erről szól a könyv. Kicsit sem szárazan, hanem olvasmányosan, „amerikaiasan”. Aki érintett a témában, annak egy mentőöv. Elolvasom a szerző korábbi könyvét is, a Mérgező szülőket, mert egyrészt magam nem akarok az lenni, másrészt biztos – hasonlóan ehhez a könyvhöz – feltárja az emberi viselkedés őrült kavalkádját és segít, hogy lehet ebben valamelyest rendet tenni.

Anton_Gorogyeckij P

A határaink az érzelmi és pszichológiai terünk át nem hágható keretei. Éppen úgy, ahogyan az országhatárokat, a mi határainkat se lépheti át erőszakkal senki.

240. oldal (Háttér, 2016)

Aemitta

Azoknak az embereknek, akik elégedettek magukkal, nincs szükségük arra, hogy azáltal magasztalják fel önmagukat, hogy másokat leszólnak.

Constanze

(…) az emberek csak annyit tudnak adni, amennyi bennük van, és csak azok tudnak lenni, akik.

Aemitta

Ha az embernek problémája van az anyósával, illetve az apósával, akkor problémái vannak a házasságával is.

Kapcsolódó szócikkek: anyós
Aemitta

Bármilyen traumatikusak is ezek az élmények, és bármennyi borús jóslatot is hallottunk arról, hogy a bántalmazott emberek egy életre sérültté válnak, ez egyszerűen nem igaz.

Aemitta

A mérgező anyósoknak és apósoknak viszont nincs hová fordulniuk. Ők valószínűleg egymást sem kedvelik túlzottan, nem sok örömet találnak házasságukban, és azt is megfigyeltem, hogy gyakran barátaik sincsennek.

Aemitta

Amikor feszültek és merevek vagyunk, sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy megrepedünk és eltörünk.