52. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
!

Törékeny ​szív (Chicago Stars 5.) 237 csillagozás

Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív
Könyvtár

Molly ​Sommerville tudja, hogy bajkeverő hírében áll. Igaz, hogy eladományozta tizenötmilliós örökségét, de hát, Istenem, senki sem tökéletes. Mégis életét majdhogynem tökéletesnek mondhatja: Daphne Nyusziról szóló gyerekkönyve nagy sikernek örvend, imádja szűk padlásszobáját, francia uszkárját, és örömét leli munkájában, a Fülemülék Erdejében élő képzeletbeli állatok megalkotásában.
Még testvérét Phoebe-t is szereti, bár nem volt könnyű az árnyékában felnőni. Phoebe szép, boldog házasságban él, és Amerika legsikeresebb futballcsapatának tulajdonosa.
Igen, Molly majdnem mindennel elégedett… egy kivétellel: emberemlékezet óta szerelmes a Chicago Stars kiállhatatlan, ellenállhatatlan hátvédjébe, Kevin Tuckerbe, aki Molly nevét sem tudja megjegyezni.

Egy este Molly, szokásához híven ismét bajba kerül, vagy inkább a baj kerül az útjába, Kevin személyében. Ettől kezdve minden a feje tetejére áll: Molly szívét összetörik és, amikor úgy érzi, hogy a dolgok már… (tovább)

Eredeti mű: Susan Elizabeth Phillips: This Heart of Mine

Eredeti megjelenés éve: 2001

JLX, Debrecen, 2003
358 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633051886 · Fordította: Molnár Gabriella

Kevin Tucker · Daniel 'Dan' Calebow · Phoebe Somerville Calebow · Molly Somerville Tucker

Elcserélné vagy eladná

zuna19 P
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Az egyik kedvenc írónőm SEP. Ez a történet egy kicsit megsiratott az elején, de utána annyit nevettem rajta, hogy észre sem vettem, hogy szomorú voltam az elején.
Minden könyv egy picit különbözik a többitől, ez nagyon jó mert mindben mást szerettem meg: vagy a történetet vagy a karaktereket. A Törékeny szívben mindent szerettem egyszerre.
A karakterek erős egyéniségek. Az írónő mindig tud egy kis pluszt adni az új karaktereknek is. Ezt imádom!
A mellékszereplőket is nagyon meg szoktam kedvelni. Ebben is!
Szeretem nagyon ezt a sorozatot (elmondom még vagy százszor), minden egyes részt, ez lett a nagy kedvencem.
A történet nem itt a legjobb, de valamiért mégis ez fogott meg a legjobban. Többszöri olvasás alapján is vacillálok, hogy melyik volt a legjobb, de Molly és Kevin története igazán fantasztikus. Ami igazán furcsa, hogy Mollyt nem igazán kedveltem meg Phoebe történetében, de itt annál jobban megszerettem. Nem is gondoltam volna, de ez csak jó. Kevin már az Apafogóban is tarolt nálam. Hab a tortán, hogy ők jöttek össze. Szeretem ezt a párost!
Amíg élek nem fogom megunni ezt a könyvet. :)

DarknessAngel
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Ez a rész is nagyon jó volt. Aranyos, vicces, szeretnivaló. Nem ragadott meg annyira, mint az előző rész, de attól még igenis jó volt.
Molly nagyon kedves és szerethető. Hol van már az a kislány, aki az első részben volt? Sokkal jobban megkedveltem itt, mint Phoebe könyvében.
Kevin szinten egy nagyszerű pasi, nagyon imádtam. Ő már az Apafogóban is szimpatikus volt.
Tetszett a kempingezés, könnyen oda tudtam képzelni magam. A nyak kiszívásos rész is nagy élmény volt :D Külön tetszett Lilly és Liam kis egymásra találása.
Jöhet a következő.

Nikyy18
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Ez a rész is jó volt. Molly-t itt kedveltem csak meg mert Phoebe és Dan történetében nagyon utálatos volt. Az elején nagyon sajnáltam amiatt amiatt történt vele. Kevint is nagyon megkedveltem már régóta kíváncsi voltam az ő történetére. És szívesen elfogadnék egy olyan kempinget ahol ők voltak :)

_Enii_ P
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Imáááádtaaamm,ez a könyv áhh..le se lehet írni,hogy mennyire fantasztikus. :) Az elején még nem gondoltam,hogy a kedvencek közé kerül,de a további oldalakon már biztos voltam benne. ;) Molly-t nagyot bírtam,tetszettek a csipkelődő szóváltásaik Kevin-nel. Hogy ebben a könyvben mik voltak?
– egy mindenki szerint tökéletes lány,az éjszaka közepén bemászik egy „rosszfiú” ágyába..aludni? áhh dehogy ;)
– lesz-e következménye a dolognak? nem kicsi…
Avagy,hogy lett egy kényszerházasságból valódi. Egy mesekönyvíró lány,egy sztár férfi,egy kemping,néhány hét,egy rossz döntés,a választás,és a boldogan éltek vég.. :))

Marcsi8909 P
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Be kell vallanom, én ezt a könyvet számtalanszor megpróbáltam utálni…

Valamiért mindig is úgy gondoltam magamra, romantika rajongó lévén, hogy nagyon szeretem SEP-et. Aztán mielőtt elkezdtem ezt a kötetet, gondoltam belenézek az értékeléseimbe, mert csak nagyon halványan derengett a sorozat és láss csodás, én határozottan nem szeretem SEP-et! :o Az összes értékelésemben szabadkozok, hogy jaj nem tetszett, pedig SEP amúgy szép és jó, de az a csúf igazság, hogy egyszerűen nem volt az nekem.

Szóval ezzel a frissen szerzett tudással estem neki a kötetnek, és nyilván már az első oldalon elkezdtem húzogatni a szemem, hogy „pff… tipikus, már 1000 éve bele van zúgva a nagy macsóba…” meg „nyilván véletlenül lefekszenek” és spoiler. Aztán megtörtént a baj elkezdtem jobban figyelni. Ahogy kezelték és az utána lévő lelki problémák kezelésére vagy nem kezelésére. Majd kikötöttünk a kempingnél és megérkezett Lilly… spoiler

Nagyon megszerettem őt is és Liam-et is, totál művészek, de nagyon tetszettek a jeleneteik. Egy pöttyet azért zavart Dan és Phoebe atyáskodása, de hál'Isten nem sokszor szerepeltek.

A Happy End borítékolható egy SEP könyvben, de ez nem hétköznapi nagy összeborulás volt, mindenkinek csak ajánlani tudom! ;) Még mindig azt mondom, nem szeretem SEP-et, de ezt a kötetet nagyon. ^^

catilde P
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Kevint már az Apafogóban is kedveltem és kíváncsi voltam mi történik vele a továbbiakban. Ebben a részben sem csalódtam. Nagyon jó, hogy az írónő minden könyvében visszahozza a korábbi szereplőit. így róluk is megtudjuk, hogy mi van az életükbe. Végén kicsit többet vártam. Kedvenc részem amikor Molly megkéri Kevint, hogy szívja ki a nyakát. :)

kiruu P
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Kevint nem lehet utálni. Pedig néha mennyire akartam…
Molly nagyon aranyos szereplő, a szívemhez nőtt, Roo-val együtt.
Azok a vizes jelenetek… ;))))

Tóth_Orsolya_3 P
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Újra egy szuper SEP történet. ;-)
A fél csillag levonás csak azért jár, mert ez nem lett kedvenc. Azt hiszem a melléktörténet spoiler most jobban tetszett, mint maga a főszereplők története.
Egy ilyen kempinget szívesen elfogadnék.

l_moni
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Felkerül a kedvenc íróim listájára SEP :)
Molly, a kis bajkeverő. Nem is kicsi ami azt illeti.
Miért van az, hogy a pasik nehezen akarnak elköteleződni? Miért kell átrágni magukat teljesen nyilvánvaló dolgokon?
Molly és Kevin aranyosak együtt. Szeretném a nyarat egy ilyen kempingben tölteni. Ó, de még mennyire szeretném :)

rebeka_kovács
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

El sem hiszem…komolyan?? A fülszöveg azt írja, hogy Molly bajba kerül..de ez nem is kifejezés. Ágyba-bajba inkább! Aztán jön a lavina..
Most én is felpakolnék és keresnék valami kempinget, mert a hangulat mindig megvan, ahogy itt is.
Kevin és Molly szócsatáit szerettem a legjobban. Mindig vissza tudtak vágni egymásnak, ha nem..nos akkor voltak ott jobb dolgok is :)
A mellékszál pedig csak még jobb volt..amikor két művészlélek egymásra talál..az..az jó :)
Ez az értékelés sem lett valami értelmes…nem tudom rendesen megfogalmazni az olvsási élményeimet .

– A parton majd könnyebben
felmelegszel.
-Állj! Volnál szíves megállni?
A férfi engedelmeskedett, de úgy nézett Mollyra, mintha két feje nőtt volna.
Molly az ajkába harapott. Egyetlen jó cselekedet sem marad büntetlenül, s ezt meg kellett
mondania Kevin-nek. – Vagy egy kis problémám.
– Tudom mi az. Elment az eszed.
– Csak add ide a pólódat. Kérlek.
A férfi semmi hajlandóságot nem mutatott, hogy levegye. Inkább egyre gyanakvóbb lett. –
Miféle probléma?
– Úgy látszik… nagyon fázom. Te nem?
Kevin várt, makacs arckifejezése elárulta, addig egy tapodtat sem mozdul, amíg Molly el nem
mondja, mi a baja. – Én.'.. – köszörülte meg a torkát – … a tó fenekén hagytam a bikinim alsó
részét.
Kevinnek persze az volt az első, hogy lenézzen az iszapos vízbe.
– Ne!
Mikor a férfi felnézett rá, a szeme már nem jáde-tőrhöz, hanem inkább zöldborsóhoz
hasonlított. – Mit csináltál?
– Én semmit. Te csináltad. Amikor megmentettél.
– Lehúztam a bikinidet?
– Igen.
Kevin vigyorgott. – Mindig is átkozottul jól tudtam bánni a nőkkel.

gladyna

– Tudok kajakozni. Az utolsó nyáron, amikor táboroztam, énrám bízták a hatéveseket.
Él még közülük valaki?

Cheril

Gyűlölte, ha sajnálták. Nem volt elég okos, elég szép, elég különleges ahhoz, hogy szeressék

Francica

– Vegetáriánus vagy, mint a nővéred?
– Nem annyira. Ő semmi olyan állatot nem eszik meg, aminek arca van. Én csak olyat nem, aminek aranyos arca van.

Javíthatatlan

Nem beszéltek túl sokat. Kevin cédéket hallgatott. Mollynak feltűnt, hogy a férfi szereti a dzsesszt. De sajnos a rapet is, s miután Molly tizenöt percig próbált tudomást sem venni Tupac nőkről alkotott eszméiről, megnyomta az eject gombot, fogta a cédét és kidobta az ablakon.
Megtudta, hogy a férfi füle belevörösödik, ha ordít.

(Molly) észrevett valami furcsát
az éjjeliszekrényen, valamit, ami korábban nem volt ott, s ami nem az övé volt. – Hhhrrrl
Kevin berohant a szobába. – Mi a baj?
– Ezt nézd! – Molly a kis parfümös üvegcsére mutatott. – Az a kotnyeles kis… lotyó!
– Miről beszélsz?
– Amy becsempészte a parfümöt. – Molly a férfihoz fordult. – Harapj meg!
– Miért rám haragszol? Én nem csináltam semmit.
– Harapj meg! Szívd ki itt a nyakamat! – Molly a kulcscsontja fölé bökött.
– Azt akarod, hogy kiszívjam a nyakad?
– Süket vagy?
– Csak megdöbbent.
– Máshoz nem tudok fordulni, s még egy napig nem bírom ki, hogy egy tizenkilenc éves
nimfomániás lásson el házassági tanácsokkal. Ennek véget kell vetni.
– Felejtsd el. Nem szívom ki a nyakad.
– Rendben. Akkor megkérek mást.
-Azt már nem!
-A cél szentesíti az eszközt. Megkérem Charlotte Longot.
– Ez undorító.
– Tanulmányozta a madarak viselkedését. Meg fogja érteni.
– Elmegy az étvágyam, ha arra gondolok, hogy az a nő összerágja a nyakad. Különben
is, nem lenne kínos kiszívott nyakkal mutatkozni mások előtt?
– Majd galléros blúzt veszek fel és felhajtom.
– Aztán le, amikor meglátod Amyt.

Francica

Kevin megállt és csak nézte. Molly törökülésben ült a mezőn, a nap meztelen vállára sütött, s egy pillangó szálldosott a feje körül. Ő volt az álom, ami hajnalban eltűnt, az álom, amire csak most jött rá, hogy szüksége van. Molly volt a játszótársa, a bizalmasa, a szeretője, akitől felforrt a vére. Ő volt gyermekei anyja, öregkorának társa. Ő volt szíve dobbanása.

zuna19 P

– Hé, büdös, hiányoztam? – Molly lehajította a postáját, hogy egy csókot nyomjon Roo puha, szürke bóbitájára. Roo viszonzásképpen megnyalta Molly állát, majd lelapult, hogy tőle telhetően felmorduljon.
– Igen, igen, le vagyunk nyűgözve, ugye, Hannah?
Hannah kuncogott és felnézett Mollyra. – Még mindig azt játssza, hogy rendőrkutya?
– A legszigorúbb. Ne ássuk alá az önbizalmát azzal, hogy megmondjuk neki, csak egy uszkár.

_Enii_ P

Mi értelme az élet leckéinek, ha az ember nem tanul belőlük?

Javíthatatlan

Valami megremegett Molly bensejében, de adta a jégkirálynőt, s odament az asztalhoz,
hogy a szalvétával lesöpörjön néhány ottmaradt kenyérmorzsát. – Miért félnék? Nem
vonzódsz hozzám.
Kevin csak annyit várt ki, mielőtt válaszolt volna, hogy Molly ideges legyen. – Honnan
tudod, hogy nem vonzódom hozzád?
Molly szíve bosszantóan megdobbant. – Ó, istenem! Én meg azt hittem, hogy az
angoltudásom majd megvéd.
– Te nagyokos.
– Sajnálom, de én a jellemes férfiakat szeretem.
– Azt akarod mondani, hogy sekélyes vagyok?
– Mint egy pocsolya a járdán. De gazdag és jóképű, úgyhogy minden oké.
– Nem vagyok sekélyes!
-A legfontosabb dolog Kevin Tucker életében…
– A futball a hivatásom. Attól még nem vagyok sekélyes.
-A második, harmadik, negyedik legfontosabb dolog Kevin Tucker életében a futball, a
futball és istenem, a futball.
– Én vagyok a legjobb, s nem fogok ezért elnézést kérni.
– Az ötödik legfontosabb dolog Kevin Tucker életében… várjunk csak, az lenne a nők?
– A csendesek, úgyhogy te kiestél.
-Értem már. Csak külföldiek jöhetnek szóba… -A férfi fenyegetően nézett. – Nem akarsz
olyat, akivel tökéletesen tudnál kommunikálni. Gátolná, hogy hódolhass a fő szenvedélyednek.
– Fogalmad sincs, miről beszélsz. Rengeteg amerikai nővel randevúzom.
– Fogadni mernék, hogy gyönyörűek, nem túl okosak és… amint követelőzővé válnak…
lapátra kerülnek.
– A régi szép napok.
– Sértegetlek, ha nem vennéd észre.
– Én is sértegetlek, ha nem vennéd észre.

Chicago Stars sorozat · Összehasonlítás