Álom, ​édes álom (Chicago Stars 4.) 234 csillagozás

Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Rachel ​Stone mellől végképp elszegődött a szerencse. Pénze nincs. Otthona és állása sincs. Van viszont egy ötéves fia, akiről gondoskodnia kell és egy fekete füstöt okádó kocsija. A járgány éppen az előtt az autósmozi előtt köhögi ki a lelkét, amelyet Gabe Bonner, a szívtelen férfi renovál, akiből kiveszett az élni akarás. (Mindenki által) imádott feleségét és tökéletes fiát elvesztette egy autóbalesetben, feladta sikeres állatorvosi hivatását, s önmaga árnyékaként tér vissza szülővárosába. Semmire sem vágyik jobban, minthogy mindenki békén hagyja, különösen a gyönyörű, önérzetes, számkivetett, tehetséges bajkeverő. Menekül Rachel elől, aki iránt legnagyobb megdöbbenésére szinte azonnal fellobban benne a szexuális vonzalom, amelyről azt hitte, meghalt a feleségével együtt. Még inkább menekül Rachel fia elől, aki túl sok fájdalmas emléket ébreszt benne. Talán az oroszlánszívű Rachelt az ég küldte, hogy megmentsen egy zord, makacs férfit. Egyikük sem akar kapcsolatot, de a… (tovább)

Eredeti mű: Susan Elizabeth Phillips: Dream a Little Dream

Eredeti megjelenés éve: 1998

Victoria, Debrecen, 2008
436 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639803237 · Fordította: Molnár Gabriella

Calvin 'Cal' Bonner

Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Mindig azt hiszem az éppen befejezett SEP könyv után, hogy nem tud jobbat írni, és az a kedvencem, de mindig akad a kezembe egy újabb remek alkotása. Mint ez is. Ennek a sorozatnak minden része tökéletes. Nem tudok dönteni, melyik tetszik a legjobban, mert mindegyik nagyon különleges. Az eddigiek közül talán ez viszi a pálmát.
Rachelt egyenesen imádtam, nagyon bátor nő. Egy picit csalódtam Calban amikor annyira gonoszul viselkedett Rachellel. A vége annyira édes és megható volt. Tökéletes lezárása a könyvnek.
Gabe is nagyon szerethető karakter, nem lehet nem szeretni a két főszereplőt.
Nagyon megható, vicces és romantikus a történetük. Picit megkönnyeztem az elejét és a végét is.
Szerintem megérdemelt volna Ethan és Kristy is egy külön könyvet. Annyira jók voltak ők is, de lehet egy egész könyv sok lett volna nekik? Á, SEP sosem unalmas, biztos fantasztikus lett volna az is.

DarknessAngel
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Istenem, már el is felejtettem, milyen jó is egy SEP könyv. Ez most annyira kellett. Olyan jó volt az egész történet. Könnyed, romantikus… egyszerűen nagyszerű. Annyira szeretem az olyan könyveket, amik egyedülálló anyákról szólnak. Nem is tudom, miért, de az ilyenek jöhetnek bárhol, bármikor. Talán a gyerekek miatt, ők a gyengéim :)
Itt sem volt ez másképp. Mindegyik szereplő a szívemhez nőtt. Edward egy kis cukiság. Tetszett, hogy milyen aranyos, félénk, és hogy mennyire védi az anyukáját. Plusz volt pár igen mulatságos jelenete is.
Rachelt is nagyon a szívembe zártam. Egy erős és határozott nő, aki nem fél a nehézségektől. Nem semmi, hogy mi mindene kellett átmennie, és ő mégse adta fel, hanem harcolt tovább magáért, de még inkább a fiáért.
Gabe is egy szerethető karakter. Voltak problémáink, de a végén sikerült megoldanunk :P Az Edward-dal közös jelenetei olyan szívszorítóak voltak.
Szörnyű volt látni, hogy az emberek milyen mélyre képesek süllyedni az utálatban.
Ami viszont tetszett, az a régi szereplők felbukkanása. Igen, Cal egy kicsit messzire ment, de rá se lehet huzamosabb ideig haragudni.
Már alig várom, hogy a következő részt is mihamarabb olvashassam.

Nikyy18
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Ez a rész is nagyon jó lett. Gabe-et nagyon sajnáltam az miatt ami történt vele. Rachel is nagyon megkedveltem mert akármennyi rosszban volt része még sem adta fel . Edward-ot meg imádtam olyan kis cuki volt. Jó volt olvasni az előző szereplőkről is bár Calra egy kicsit megharagudtam amiért olyan gonosz volt Rachel-lel.

Trudiz P
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Ez tökéletes volt, mert a karakterek egyediek, kedvelhetőek, a történet csavarokkal, fordulatokkal tűzdelt. Néhol még könnyeket is csal a szembe, de alapjában véve kerek egésszé állt össze. Nem kiszámítható, szerethető. Rachel számtalan nehézségen vergődik keresztül. Van aki segíti, van aki legyűri, eközben sokféle érzelem tör felszínre. Gabe és Edward kedvencek lettek.

Tóth_Orsolya_3 P
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Most úgy érzem, ez a kedvenc részem a sorozatból. :-)
Sokszor megkönnyeztem, hol a boldogság, hol pedig a szomorúság miatt.
Nagyon megható és megrázó volt mindaz, amin a két főszereplő és a kisfiú keresztül ment és gyönyörű volt, ahogy egymást meggyógyították. Gabe és Rachel igazi túlélők, annyira megérdemelték egymást. Andrew és Rosie párosát imádtam, két kis tündérke.
Ismételni tudom csak magamat, örök SEP rajongó lettem. ;-)

Zsuzsanna_Makai
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Hát ez is nagyon tetszett! Az Apafogó-nál azt hittem az tetszett a legjobban, de most meg azt hiszem, hogy eddig ez tetszett a legjobban. Tetszett, hogy ebben volt krimi vonal, de igazából a személyes tragédia feldolgozásának folyamata, és ennek bemutatása fogott meg nagyon. Ami még nagyon megmaradt, hogy Rachel tényleg nem számíthatott senkire, és amikor mindenki ellene fordul, akkor ebből ő nem jöhetett ki sehogy jól, de makacs volt, erős volt, nem adta fel, nagyon szerettem emiatt.

catilde
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Nem gondoltam, hogy az első részt valamelyik kötet majd túl fogja szárnyalni nálam. Ó de rosszul gondoltam. Nagyon jó rész volt. Gabe és Rachel története szívbe markoló. Annyira jól írta meg az írónő.Végig én is az éreztem,hogy szívesen odabújnék Gabehez és el sem engedtem volna! :) Persze az sem volt mellékes,hogy olvashattam Ethanről. Őket is nagyon megszerettem. Egyszerűen jó volt. Nálam kedvenc lett. Ajánlom mindenkinek!

l_moni
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Szép könyv, kicsit fájdalmas de szép.
Két összetört szív egymásra talál. Szívbe markoló Rachel és Gabe története.
Eddig ez a kedvenc a sorozatból. Talán azért mert a férfi főszereplőt is megkedveltem.
Cal viselkedése, hmmmm.
Azt hiszem én is védeném mindentől és mindenkitől a testvérem, bármilyen módon, ha úgy érzem: veszélyben van. Mondjuk ez nem azt jelenti, hogy nem voltam mérges rá.

Móni0630
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Ez a rész bár a Chicago Stars sorozat része de mos nem egy sportolót ismerhetünk meg hanem az előző rész szereplőjének a két testvérének a romantikus történetét kapjuk meg.
Örültem neki bár nem is annyira Gabe miatt (akit nem sikerül teljesen megkedvelnem) hanem Ethan miatt. Bár ő is idegesített néha de kíváncsi voltam rá.
A két női főszeplő nagyon tetszett két különböző karakter volt de ennek ellenére nem tudok köztük választani.

kiruu P
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Soha életemben nem sírtam még ennyit egy könyvön. Soha. Ha sírok, akkor vagy nagyon megszerettem a könyvet és a boldogságtól, vagy pedig ha dráma a könyv.
Egyszerűen hihetetlen, hogy Rachel miket kibírt/túlélt. Én is hasonló természetű vagyok, de egy ponton már feladtam volna.
Nem tudok értelmes dolgokat írni. Nem megy.
Csodálatos, varázslatos volt ez a könyv. Nem szeretem a nyálas romantikus könyveket és szerintem ez nem is az volt. Sőt. Egyáltalán nem az volt.
Ez az első könyv, amit SEP-től olvastam, de úgy érzem körül fogok még nézni, a könyvei közt. :)
El vagyok varázsolva.

A sokadik újra olvasás után is ugyanúgy megtud siratni, újra várok minden pillanatot, Rachel visszaszólásai bármikor megnevettetnek… Imádom.

zuna19 P

– Az elmegyógyintézetbe valóknak össze kell tartaniuk.

zuna19 P

– A pimaszság része személyiségem varázsának.

Maia

Vannak férfiak, állapította meg Rachel, akiket jobb nézni, mint hallgatni.

– Hogy van Csőrike?
– Még él.
– Helyes.

zuna19 P

– Bárcsak a mamám hozzámenne Ethan tiszteleteshez vagy Rosie papájához.
– Chip, tudom, hogy nem érted, de nagyon leköteleznél, ha többé nem próbálnád meg hozzáadni a mamádat a testvéreimhez.

bbabri

Chip előreszaladt. Gabe tudta, mit akar, és kinyújtotta felé a karját.
A következő pillanatban Chip a nyakában ült, kezét összekulcsolta apja homlokán, lábával a mellkasa előtt kalimpált.
Rachel sírva fakadt.
Csinált ilyet néha a családi összejöveteleken, amikor túláradóan boldog volt. Már mindnyájan hozzászoktak. Szerették ugratni vele. Ma is fogják. Hamarosan… Talán ebéd után…
Egyelőre azonban Calnak meg kellett köszörülnie a torkát. Jane szipogott. Ethan köhögött. Kristy a szemét törölgette. Lynn egy zsebkendőt nyújtott Jimnek.
Gabe-nek büszkén dagadt a szíve. Az élet jó volt Heartache Mountainon.
Hátravetette a fejét és kacagott.

Utolsó oldal

zuna19 P

Edward sápadt volt; alsó ajka remegett. – M-megijesztett.
Rachel megborzolta a kisfiú világosbarna haját, lesimította felálló tincseit, kisöpörte homlokából a frufruját. – Tudom, de csak egy vén seggfej, s én itt vagyok, hogy megvédjelek.
– Olyat nem szabad mondani, hogy seggfej.
– Vannak enyhítő körülmények.
– Mi az, hogy ehető körülmények?
– Azt jelenti, hogy ő tényleg egy seggfej.
– Ó!

Faythe

Vannak férfiak, állapította meg Rachel, akiket jobb nézni, mint hallgatni.

zuna19 P

– Mondok magának valamit. Fontolóra veszem, hogy megadom magának az évszázad béremelését, ha a továbbiakban négy szóra korlátozódik, amikor beszélek magával. Igen, uram. Nem uram.
Hagyd a fenébe, könyörgött Rachel agya. Ne hecceld!

Chicago Stars sorozat · Összehasonlítás