Érzelmi ​rugalmasság 5 csillagozás

Hogyan lépjünk túl a gondokon, fogadjuk el a változást és éljünk teljes életet?
Susan David: Érzelmi rugalmasság

Hogyan ​éljünk együtt az érzelmeinkkel ahelyett, hogy ellenük dolgoznánk?
Hogyan váljunk érzelmileg alkalmazkodóbbá a munkahelyen és a magánéletünkben?
Hogyan fogadjuk el és fordítsuk hasznunkra a változást?
A boldog élet titka az önismeret. Az, ahogyan gondolatainkhoz, érzelmeinkhez viszonyulunk, meghatározza kapcsolatainkat, karrierünket, boldogságunkat és egészségünket – vagyis mindent, ami a sikeres élethez szükséges.
Susan David pszichológus, az érzelmi élet kutatásának elismert szakértője e könyvében bemutatja, hogy ha hagyjuk, hogy a negatív érzelmek ‒ kétségek, hibák, félelmek és harag ‒ csapdájába essünk, és olyan célok irányítsanak minket, amelyek valójában nem szolgálják az érdekeinket, szem elől tévesztjük a legfontosabb értékeinket. Az érzelmi rugalmasság azonban nem a negatív érzelmek, gondolatok elfojtásáról szól, hanem arról, hogy megtanuljunk őszintén, nyitottan szembenézni velük, majd elengedni őket, hogy megtalálhassuk azokat a valódi… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2017
328 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633043394 · Fordította: Wenszky Nóra

Susan David: Érzelmi rugalmasság

Susan David: Érzelmi rugalmasság Hogyan lépjünk túl a gondokon, fogadjuk el a változást és éljünk teljes életet?

Sok újdonságot nem tud meg belőle az ember, ha már korábban is foglalkoztatták érzelmekkel kapcsolatos kérdések. Előnye viszont, hogy világos, áttekinthető rendszerbe van foglalva mindaz, amit a szerző érdemesnek tart elmondani a témáról, ezért nagyon hasznos lehet mindenkinek, akiben felmerül, hogy fejleszthető még az érzelmi rugalmassága. Akiben nem merül fel, az valószínűleg nem elég rugalmas érzelmileg.

Susan David: Érzelmi rugalmasság

Az érzelmi rugalmasságot nem véletlenül emlegetik az új érzelmi intelligenciaként, hiszen jelentősen megváltoztatta a társadalmi gondolkodást az érzelmekről. Susan David nem győzi hangoztatni, hogyha a merevség helyett inkább ténylegesen szembenézünk a jelen eseményeivel és problémáival, majd picit eltávolodva megtaláljuk saját megoldásunkat, jelentősen könnyebben boldogulunk majd az élet minden területén. Hatalmas köszönet azért, amiért ő is külön felhívja a figyelmet a „csak pozitívan gondolkodjunk” jelenség káros hatásaira. Személyes kedvenceim pedig az egyes példák voltak, amelyeket különböző kísérletekből és saját kliensei történeteiből hoz.

Nikolett_Földesi
Susan David: Érzelmi rugalmasság

Akit érdekel a pszichológia, és azon belül az érzelmeink tanulmányozása, annak kötelező olvasmány! Már 2x elolvastam, mert úgy éreztem az első nekifutásnál, hogy még mindig rejt a könyv magában olyan izgalmas részeket, amiket esetleg nem vettem észre és fontos lehet, vagy éppen elfelejtettem a sok új infó mellett…Nagyon érdekes és izgalmas, nem egy hétköznapi pszichológiai tucat könyv! :)

Málnika

Ha tökéletessé akarunk válni, és folyton csak a boldogságra vágyunk, annak csak frusztráció és kudarc lehet az eredménye.

12. oldal, 1. fejezet

vargajudit P

A csapatépítő tréningeket a vadonba szervező vezérigazgatók is mindig úgy vélik, hogy nekik kell irányítaniuk a csapatot az erdőben. Fel sem merül bennük, hogy a postázóban dolgozó fiatal srác, aki épp most szerelt le a seregből, esetleg alkalmasabb lehet azoknak a feladatoknak a levezénylésére, amelyekben sziklát kell mászni és liánokon kell ugrálni.

Málnika

Nem segít, ha arról fantáziálunk, hogy az álmainkat gond nélkül teljesítsük, sőt ez hátráltatja az előrehaladást, mert azt a hamis képzetet kelti bennünk, hogy már el is értük a célunkat. Ezek a pozitív álmodozások csak arra jók, hogy kiengedjék a buborékokat a palackból. Elszívják az energiát, ami ahhoz szükséges, hogy motivációs szintünk megmaradjon, és véghez is vigyük a dolgot.

184-185. oldal, 7. fejezet

vargajudit P

A szakértők, illetve bárki, akit egy-egy terület felkent tudójának tartanak, igen gyakran esnek a saját fontosságuk csapdájába.