Csendes ​erő 3 csillagozás

Az introvertált gyerekek rejtett erősségei
Susan Cain: Csendes erő

„Miért ​vagy olyan csendes?”
Susan Cain úgy nőtt fel, hogy csendességét átoknak gondolta. Osztálytársai gúnyolódtak rajta, amiért könyvet olvasott ahelyett, hogy velük játszott volna, és mindig azt kérdezték tőle, vajon miért ilyen félénk és visszahúzódó. Később felismerte, hogy elmélkedő, introvertált személyisége valami nagyon különleges dolgot képvisel: ez volt az ő rejtett szupererőssége.
Csendes személyiségként csüggesztő élmény lehet a helyünket keresni a világban. Lehetetlennek érezhetjük, hogy meghallják a hangunkat. A csendes életszemlélet azonban hatalmas erővé is válhat – ez rejlik az olyan sikerek mögött, mint például az Apple Computer és az Agymanók című animációs film.
A Csendes erő című könyv az introverzióval járó előnyöket és kihívásokat veszi sorra, és telis-teli van a családi és iskolai életből, a barátságokból és a hozzánk hasonló emberek személyes történeteiből vett példákkal.
Ez a felszabadító és erőt adó olvasmány a szerző első könyve,… (tovább)

Háttér, 2018
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155124549 · Fordította: Ehmann Bea

Lívia_Nagy_Balogh
Susan Cain: Csendes erő

Susan Cain: Csendes erő Az introvertált gyerekek rejtett erősségei

Talán az alcím miatt, én azt gondoltam, ez a könyv csendes gyerekek szüleinek szól, de nem. Elsősorban introvertált tizenéveseknek próbál segíteni abban, hogy jobban megismerjék magukat. Ennek ellenére nem bántam meg, hogy elolvastam, mert bár az én gyerekem meg kisebb a könyvben tárgyalt korosztálynál, találtam hasznosítható tanácsokat. A későbbiekben pedig akár a kezébe is adhatom, hogy ne csak tőlem hallja, hogy teljesen normális az is, ahogyan ő éli a kis életét. Valószínűleg én örültem volna valami hasonló írásnak annak idején, kíváncsi is lettem az írónő első, felnőtteknek szóló kötetére.

Dóra_P

Vajon miért tűnik olyan természetellenesnek számunkra a nyilvános felszólalás? Az alábbiakban felsorolok néhány – introvertált által említett – tipikus okot:
– Nem akarok tévedni.
– Nem akarok jelentéktelen dolgot mondani.
– Túlzottan odafigyelek mások mondandójára.
– Nincs elég időm a válasz kigondolására.
– Attól félek megkukulok, ha kinyitom a számat.
– Egyszerűen utálom, ha minden szem rám tapad. Sohesem szerettem a figyelem középpontjában állni.

Sziilvia

INTROVERTÁLTAK KIÁLTVÁNYA

1. A csendes temperamentumban szupererő rejlik.
2. Azokat, akik „túlságosan sokat időznek a saját fejükben”, úgy hívják: gondolkodók.
3. A legtöbb nagy ötlet egyedüllét idején születik.
4. Rugalmasak vagyunk, akár a gumiszalag. Mindent meg tudunk tenni, amire az extrovertáltak képesek, még a reflektorfénybe is ki tudunk állni. Később mindig jut időnk arra is, hogy elcsendesedjünk.
5. Még ha szükség esetén gumiszalagként megfeszülünk is, a feladat végeztével vissza kell térnünk igazi énünkhöz.
6. Két-három igazi jóbarátunk többet jelent, mint akár száz ismerősünk ( bár az is nagyszerű, hogy vannak jó ismeretségeink).
7. Az intro- és extrovertáltak olyanok, mint a jin és a jang: szeretik egymást és szükségük van egymásra.
8. Rendjén való, ha kitérünk a ránk akaszkodó felszínes csevegők elől.
9. Nem kell hordószónokoknak lennünk ahhoz, hogy vezetőkké váljunk. Kérdezzük csak meg Mahátma Gandhit.
10. Gandhi ugyanis azt vallotta: „Finom eszközökkel is megrengethetjük a világot”.