Sayonara ​Bar 38 csillagozás

Susan Barker: Sayonara Bar

Susan ​Barker regénye egyszerre vezet el bennünket napjaink Japánjába és egy izgalmas manga-krimi történetbe.

MARY, a frissen diplomázott angol lány, Oszaka divatos hoszteszbárjában vállal munkát, ahol ő és a többi „üzleti gésa” a rejtélyes Mama-szan alkalmazásában szórakoztatják a jómódú japán szararimanokat. Mary beleszeret Judzsiba, a bártulajdonos jóképű fiába, aki azonban a jakuzák és kisstílű gengszterek világához húz.

VATANABE, a Sayonara Bar fiatal és zárkózott szakácsa alig nőtt ki a kamaszkorból, amikor váratlanul a hipertér megismerésének képességét kapja ajándékul. Mangákból táplálkozó álomvilágában úgy érzi, képes belelátni más emberek lelkébe. Reménytelenül szerelmes Marybe, akit ki akar menekíteni Judzsi bűvköréből.

SZATÓ ÚR egyszerű, hétköznapi hivatalnok. Képtelen elfogadni felesége öngyilkosságát, hallucinációk gyötrik, és a túlórák sem feledtetik magányát. Hármuk sorsa akkor kapcsolódik össze, amikor feltűnik a bárban Mariko, a titokzatos… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2007
358 oldal · ISBN: 9789639604377 · Fordította: Szécsi Noémi

shannaro_head>!
Susan Barker: Sayonara Bar

Furcsa, természetfeletti, hihetetlen, de mégis húsba maróan valós(nak tűnő) történet. Ebben a könyvben plusz érdekesség, hogy egy angol lány szemén keresztül is megismerhettem a Japán élet egy szeletét. Sato úr szála tetszett a legkevésbé, nem éreztem igazi lezárást vagy magyarázatot, teljesen elhárította magától a valóságot, nem volt képes felfogni azt, csak a saját fantazmagóriáit követte. Mary és Vatanabe története sokkal jobban lekötött, izgalmasabb volt, több szereplővel, fondorlatos cselekménnyel.

Bebe92>!
Susan Barker: Sayonara Bar

Érdekes. De jó. :) Vatanabe részei kötöttek le a legjobban.

Bal1nt>!
Susan Barker: Sayonara Bar

Jól indult, és többet ígért, mint amennyit végül adott. Mínusz fél csillagot a magyar kiadásnak – a figyelmetlen korrektori munkának – köszönhet.

shopgirl>!
Susan Barker: Sayonara Bar

Jól indul, de aztán elveszíti a lendületet. Fele ilyen rövidnek jobb lett volna.

Lahara IP>!
Susan Barker: Sayonara Bar

Én bevallom, hogy a borító miatt vettem meg. Csak kár nincsenek benne illusztrációk is. Úgy jobb lett volna.

Myachi>!
Susan Barker: Sayonara Bar

Hát életem egyik legfurább könyve volt, amit valaha olvastam.Itt-ott kicsit zavarbaejtett,de nem bántam meg.:)

sayumika>!
Susan Barker: Sayonara Bar

Nagy nehézségek árán tudtam átküzdeni magam a könyvön…nem mondanám,hogy rossz volt,de azt se,hogy jó…

Naira>!
Susan Barker: Sayonara Bar

Egyszer elolvastam, akkor jónak tűnt. Utólag viszont már nem mondanám annak.

Alumnus>!
Susan Barker: Sayonara Bar

Karakterek: Mary idegesítő, Szató úr jelentéktelen. Vatanabe viszont annyira érdekes, hogy konkrétan miatta volt érdemes elolvasnom a könyvet!
A szálak későn és furcsán érnek össze, a befejezés is zavaros.

Dávidmoly>!
Susan Barker: Sayonara Bar

Elöljáróban: hát ez nem krimi. És nem manga. És nem… Szóval aki a fülszöveget írta, az egy másik könyvet olvasott.
A regény nem rossz, de nem is jó. A szerző annyit lebegteti, hogy mi a valóság, és mi nem, hogy a végén már nem is dönti el, amit nem szeretek. Cselekmény, az nem nagyon van, a karakterek meg elég laposak. Ennek ellenére vannak kifejezetten izgalmas részei is a regénynek, szóval ez egy-egy. A végkifejlet erősen „ezmiez?”, ami újabb negatívum a szememben.
Plusz félcsillag a helyes átírásért, mínusz félcsillag a japán névsorrend felcseréléséért (vagy felcserélve hagyásáért).

szangi P>!

Míg a munkaerőhiány miatt mindannyian fejetlen csirkeként rohangáltunk, addig Taró továbbra távol tartotta magát a munkától. A fiúból áradó bűz húsz lépésről kiütötte az embert. Már-már azt gyanítottam, hogy a fiú a múlt éjszakát egy whiskys medencében úszva, s utána egy óriási hamutartóban hemperegve töltötte.

szangi P>!

Az égből egy hideg vízcsepp csöppen a homlokomra. A mennyország bizonyára hullajt értem egy könnyet. Vagy kínai vízpróbának vet alá.

szangi P>!

Hallgatásommal tettem neki szemrehányást, noha ez teljesen hatástalan módja a szemrehányásnak.

Reb_N>!

(…) Semmi sem történik a természettel ellentmondásban . Legfeljebb a vele kapcsolatos ismereteinkkel ellentmondásban.