Jégvarázs ​2. – Elza varázslatos utazása 14 csillagozás

Susan Amerikaner: Jégvarázs 2. – Elza varázslatos utazása

Elza egy titokzatos hangot követve eljut északra, hogy kiderítse, miért van varázsereje.
Tarts vele az úton!

Olvasni jó!-sorozat
Minden gyerek életében nagy dolog a betűkkel való ismerkedés. Első, meghatározó sikerélmények, amikor felismernek egy-egy betűt, összeolvasnak egy szót, majd mondatot, és ezek végül történetekké állnak össze. Szeretnénk ezt a varázslatos folyamatot megkönnyíteni, hogy játék legyen a tanulás.

2. szint:
Már mondatokban olvasok!

oldalanként 3-5 mondat – könnyen kiolvasható szavak – kicsit bonyolultabb, de könnyen követhető történetszál – játékos feladatok – 24 darab matrica

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Disney Suli Olvasni jó! Manó Könyvek

Manó Könyvek, Budapest, 2019

Lilla_Miko>!
Susan Amerikaner: Jégvarázs 2. – Elza varázslatos utazása

Ez a kötet sokkal jobban tetszett, mint az első. Ugyanúgy elmesélte a történetet, csak más dolgokat hagyott ki. Az picit zavaró volt, hogy több kép ugyanaz volt, mint az elsőben, viszont a történetbe meg kellett.
Okultak az 1. kötet hibájából, hogy random oldalakat tettek a történetbe (ajánló, szülőkhöz szólás), itt berakták a mese elé.
Ha eltekintek, hogy nem az igazi animáció, akkor a rajzok is szépek. A feladatok se rosszak.

Vivinniec>!
Susan Amerikaner: Jégvarázs 2. – Elza varázslatos utazása

Hé, hé hé, ennek hol a vége…?! Hát mit tud meg Elza? Mi lesz a célja? Ejnye… Vagy van ennek folytatása?
Azért csak fél csillagot vonok le, mert hiába hiányosnak érzem, azért az érdeklődésemet csak felketette. ;-)

Annamária_Seres P>!
Susan Amerikaner: Jégvarázs 2. – Elza varázslatos utazása

Az előző kötet bővítettebb előadása, ez már jobban tetszett, de még mindig van egy kis keserű szájíze az olvasónak. Az illusztráció itt is igényes, szép.

Haenee>!
Susan Amerikaner: Jégvarázs 2. – Elza varázslatos utazása

Aranyos, az illusztrációk kifejezetten szépek. Láthatóan gyerekek részére készült a rövidebb és lényegre törő mondatok miatt. A matricás pecsétek feldobják talán a kicsik hangulatát és azt üzenheti vele, igen, én már idáig eljutottam benne!
A kötet a második animációs filmet dolgozza fel röviden, de már csak a korosztályra való tekintettel kimaradtak belőle jelenetek.

Manó Könyvek, Budapest, 2019