Vegán ​energiaitalok 6 csillagozás

Surdham Göb – Judith Göb: Vegán energiaitalok

50 fantasztikus vegán ital a turmixgépből, csupa egészséges innivaló Surdham Göb és Judith Göb, két sikeres szakácskönyvszerzőtől. A zöld smoothiek, friss bogyós gyümölcsös italok, gyógynövényes limonádék, forró vagy jeges, fűszeres, kávés, kakaós italok – minden egy helyen! Ebben a káprázatos fotókkal illusztrált kötetben olvashatunk a szuperélelmiszerekről, a vadon termő növények jótékony hatásairól, a gyerekeknek javasolt egészséges italokról, az energetizáló turmixok pozitív hatásairól és a méregteleníő kúrákról.

Kossuth, Budapest, 2018

Baráth_Zsuzsanna P>!
Surdham Göb – Judith Göb: Vegán energiaitalok

Lassan tiszteletbeli vegán leszek, annyi szakácskönyvet olvasok a műfajban, de mit tegyek, ha a növényi alapú ételek finomak, egészségesek és nem hízlalnak, ezért nagyon kedvelem őket. És akkor még egyetlen szót sem ejtettem az igazi csodafegyverről: a smoothie-ról. Sokáig elég erős averzióim voltak ezekkel az italokkal kapcsolatban, aztán egyszer nagy nehezen rászántam magam, megkóstoltam egy spenótos valamit, ami iszonyúan rondán nézett ki, viszont nagyon finom volt, és rájöttem, hogy ez jó nekem. Ettől függetlenül túl keveset fogyasztok belőlük, de mivel az idei tél a betegségekről szólt nálam, melyek legfőbb oka a vitaminhiány volt, és a probléma orvoslására gyógyszereket nem vagyok hajlandó szedni, az egészséges megoldásokat részesítem előnyben, ezért úgy döntöttem, kicsit jobban beleásom magam a témába, és beszereztem ezt a szépséges szakácskönyvet. Elég gyorsan kiderült, hogy egy-két lépcsőt kihagytam, ezek a receptek inkább haladóknak valók, de mivel növényi tejet lehet bioboltban is venni, nem kell otthon készíteni, az egyszerűsített receptekkel még egy hozzám hasonló smoothie-kezdő is elkezdhet kísérletezni. Igazából nem túl bonyolultak ezek az italok, össze kell vagdosni a gyümiket, hozzá kell adni ezt-azt, minden mehet a turmixba és már készen is van a finom energiabomba. Nekem még kicsit furcsa, ha olyan hozzávalókkal találkozom, mint pl. aloe vera, búzafű, lándzsás útifű vagy sarkantyúvirág, de lassan és óvatosan lehet adni nekik egy esélyt, az alapreceptekkel is nyugodtan be tudjuk vinni a szükséges vitaminmennyiséget. Habár nem minden alapanyagot sikerült megkedvelnem, de nagyon sok jó ötletet találtam ebben a gyönyörű kivitelű könyvben, amelyhez kell egy kis bátorság és nyitottság, de tapasztaltabb smoothie-hívők nyugodtan belevághatnak az ízes kalandokba, a kezdők pedig barátkozhatnak a műfajjal.
A teljes kritika itt olvasható:

Rekuuu663>!
Surdham Göb – Judith Göb: Vegán energiaitalok

Sok-sok ötlet van benne, amiket nem a klasszikus értelemben használna az ember, de sok pontatlan fordítás, hiányos egy-két helyen az elkészítés… Oké kitaláltam, mit hová és miért és hogyan..de nem hiszem, hogy mindenkinek egyértelmű, ezt úgy gondolom így kiadni hanyagságra vall…. Ezért a 3,5 csillag, plusz volt benne 2 turmix, ami kicsit sem volt a kedvemre, de elfogyasztottam. Léböjthöz (az én értelmezéseben a smoothie engedélyezett) ideális társ néhány kivételével.

Cornus P>!
Surdham Göb – Judith Göb: Vegán energiaitalok

Sznob receptkönyv, ami azoknak íródott, akik mindenképpen ki akarnak tűnni a tömegből a divatvegánságukkal meg az olyan hozzávalókkal, amikre 3 napig kell vadászni a lakhelyed 200 kilométeres körzetében. Hol vannak azok a receptek, hogy fogod az almát meg a körtét, összeturmixolod spenóttal, megbolondítod egy kis fahéjjal, és hopsz, már tettél valamit az egészségedért. Mert ebben a könyvben ilyet tuti nem találsz. Majd ha sikerül legalább egy recepthez minden összetevőt megtalálnom, biztos kipróbálom az íze miatt, de ebbe rendesen energiát és időt kell tenni. Ja, és hogy a kivételesség érzését erősíthesd: a könyv a Vitamix turmixgépeket ajánlja… amit 100 ezer alatt nem kapsz a boltokban.