Tessék ​mondani, milyen vallású? 17 csillagozás

Irodalmi anekdoták
Sumonyi Zoltán: Tessék mondani, milyen vallású?

Sumonyi Zoltán szerencsére nemcsak nemzedékének egyik, többek közt József Attila-díjjal elismert költője, hanem rádiós újságíróként is dolgozott a 70-es évektől kezdve, így a kortársak közül mindenkivel beszélt, mindenkit ismert, így mindenkiről van legalább egy ütős sztorija. A könyv vicces anekdoták füzére, amelyből megtudhatjuk, hogyan játszott az emberek idegeivel Weöres Sándor, milyen volt telefonbetyárnak Karinthy Ferenc és Örkény István, hogyan játszotta el Szabó Lőrinc a perfekt francia, értelmiségi juhászt… Az összes történet hiteles, mert Sumonyi vagy jelen volt egy-egy eseménynél, vagy a szereplők mesélték el neki. A könyv rendhagyó irodalomóra és egy csipetnyi huszadik századi történelem egybegyúrva.

Zsuzsi_Marta>!
Sumonyi Zoltán: Tessék mondani, milyen vallású?

Sumonyi Zoltán író, költő, a Magyar Rádiónál szerkesztőként dolgozott sok év alatt számtalan híres, neves személlyel találkozott, készített riportot, szerkesztett vele anyagot, vagy éppen nyaralt a szigligeti Alkotóházban.

Ezekből a meghatározó találkozásokból született ez a kitűnő összeállítás, mely – alcíméhez hűen – főként irodalmi anekdotákat, ám néhány mélyen megindító történetet is tartogat az érdeklődő olvasó számára. Igazi irodalmi csemege – jó választás és kimondottan szórakoztató olvasmányt nyújtott a karácsonyi ünnepnapokra!

Füst Milán, Weöres Sándor, Karinthy Ferenc, Devecseri Gábor, Tandori Dezső, Déry Tibor, Dénes Zsófia, Szabó Magda, Passuth László és még sokan mások nyújtanak vicces, kedves, tanulságos, olykor sorsfordító történeteket, közelebb hozva személyüket, alkotói munkájukat olvasóikhoz, kedvelőikhez.

Jó kis kötet, élmény lesz többször is olvasni, leemelni a polcról! Egy biztos, mindig kitűnő szórakozást jelent!

Cukormalac P>!
Sumonyi Zoltán: Tessék mondani, milyen vallású?

Parádés – legjobban ezzel a szóval tudnám lefesteni ezt a kis kötetet. Nem volt olyan történet benne, ami ne tetszett volna valamiért, bár azon esetekben – talán kettő, három ha akadt –, ahol az alanyokat sajnálatos módon nem ismertem, nehezebb volt felkapni a fonalat, de ez sem szegte kedvemet és egy remek kis délutáni olvasás kerekedett ki végül az ügyből.

Egyébként pedig tudtam, hogy szeretni fogom, mert közel állnak hozzám az ilyen gyűjtemények, így nem volt nehéz együtt rezonálni. Plusz, azért meg kell hagyni, hogy szívesen olvastam volna még egyszer ekkora terjedelemben, úgyhogy remélem, akad még ott, ahonnan ez jött. Sőt, egyenesen ajánlom is!

Erázs>!
Sumonyi Zoltán: Tessék mondani, milyen vallású?

Kellemes olvasmány, rövid szórakoztató történetekkel.

Edit_Bíró>!
Sumonyi Zoltán: Tessék mondani, milyen vallású?

Hosszabb utazáshoz vittem magammal ezt a kis anekdotagyűjteményt, és igen jól szórakoztam még azokon a történeteken is, amelyek főszereplőit nem ismertem közelebbről. Az ismerősöket pedig jó volt egy egészen más szemszögből meglátni. Tetszett, hogy egy-egy írás úgy vicces, hogy van benne mélység.

Sumonyi Zoltán: Tessék mondani, milyen vallású?

Könnyed és szórakoztató anekdoták gyűjteménye, miközben pár író és pár mű is felkeltette az érdeklődésem.

bibliophlora>!
Sumonyi Zoltán: Tessék mondani, milyen vallású?

Minden könyvnek ilyennek kellene lennie. Könnyednek, viccesnek, de közben néha mégis igen mélynek és elgondolkodtatónak. Rettenetesen boldog vagyok, hogy véletlen (tetszett a cím, ezért megvettem) rátaláltam a könyvre, nem is kívánhattam volna jobb olvasmányt így az év végére. És mostantól ez a kötet lesz az, amit mindenkinek mutatok majd, mikor felteszik a kérdést: Flóra, melyik könyvet ajánlanád nekem?

Exbölcsész_Könyvmoly>!
Sumonyi Zoltán: Tessék mondani, milyen vallású?

Rengeteg kedves vagy éppen vicces történetet rejt ez a kis könyvecske az általunk is ismert írókról, költőkről. Azonban a történetek többsége lehetőséget ad az események mélyebb átgondolására is.

A rövid ugyanakkor tartalmas történetek tökéletes kikapcsolódást jelentenek két metró megálló között.

Köszönöm a Corvina Kiadónak, hogy biztosítottak számomra egy példányt a könyvből.

Szuszusz>!

Engem különben sem a pletyka része érdekel, hanem az, hogy miként bontakozik ki egy diktatúra. Hogy értelmes, művelt emberekből is miket csinál a szinte öntudatlan igazodási és megfelelési kényszer.

Szuszusz>!

Minden kezdődő mozgalomnak szüksége van egy gazdagabb, tekintélyes támogatóra.

Bagameri69>!

A tiszteletes bólogatva várt egy kicsit, majd hirtelen felém fordult.
– Tessék mán nekem azt megmondani, hogy ez a Vas István, ez milyen vallású?
Láttam a szemében a sóvárgást, hogy mit szeretne hallani. Úgyhogy némi hezitálás után válaszoltam.
– Nézze, tiszteletes úr, az a helyzet, hogy római katolikus. De majdnem harmincéves koráig zsidó volt.
Rám nézett, és fölemelt ujjal, mintha meg akarna győzni valamiről, szigorúan mondta:
– Nem baj az, kérem szépen! Jézus Krisztus is úgy kezdte!