Szobanövények 10 csillagozás

Kiskertje ugyan nincs mindenkinek, de lakásában akad egy parányi hely növény elhelyezésére. S ezzel a növénnyel már meg is teremtette a kapcsolatát tulajdonosa a természettel, ez az egyetlen növény szinte szimbólumként élhet tovább a lakásban, a szobában.
A könyv összeállításakor számba vették a szerzők azokat a növényeket, amelyek különböző fekvésű, fényviszonyú, hőmérsékletű és rendeltetésű lakásban nevelhetők, illetve tarthatók. Szobanövénynek tekintették a vágott virágot is, amelyek tavasztól őszig kellemes színfoltjai lehetnek a lakásnak.
A könyv értéke nem merül ki a gazdag választékban és a sok gyakorlati tanácsban. Sokkal inkább figyelemre méltó, hogy minden növényt színes fényképen mutat be, tehát a megismerést hosszabb-rövidebb botanikai leírás helyett egyszerűvé teszi. A színes fényképek majdnem teljes választékot kínálnak a szobanövény-kedvelőknek, még a különlegességekre vágyóknak is.

Mezőgazdasági, Budapest, 1990
280 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632344103 · Illusztrálta: Szabó Ildikó
Mezőgazdasági, Budapest, 1988
280 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632326873 · Illusztrálta: Szabó Ildikó
Mezőgazdasági, Budapest, 1987

olvasóbarát>!

Sulyok Mária – Kecskés Tibor – Kerényiné Nemestóthy Klára – Kuhn László – Szabó János: Szobanövények 188 színes növényportré, 44 színes virágkötészeti remekmű, 44 színes kórkép és kárkép

A megjelenése után azonnal megvettem, csak korábban nem regisztráltam a könyveim közé. Sokszor forgattam, kezdő szobanövény kedvelőként, amikor még sok hasznos tanácsot találtam benne, hogyan gondozzuk, hol helyezzük el a növényeinket.
A lakásokkal mindig szerencsém volt, (a virágaimnak még nagyobb) korábban egy déli fekvésű ablakokkal rendelkezőben laktunk, majd egy olyanba költöztünk, ahol a reggeli nap fénye cirógatja, a másik oldalon a lenyugvó nap ringatja őket el. Vannak nagy kedvenceim a virágok között, az ibolyák mindig jöttek velünk, szaporítottam és ajándékoztam őket rendszeresen, évek múltán megismerkedtem az orchideákkal is, a lodzsán, függőfolyosón benépesítjük a muskátlikkal és más nyári szépségekkel a tereket, szerencsére a lakótársaim is hasonló igényűek ebben, nagyon szomorú, ha csupasz erkélyeket látok, ahol csak a lom tanyáz.
Vannak már jobb, korszerűbb könyvek, de mégis őrzöm ezt az elsőt, időnként fellapozom egy kis ismétlésre, vagy beleírom újabb tapasztalataimat.

Gólyanéni>!

Rövid, tömör, lényegre törő. Megfelelően illusztrált és hasznos, gyakorlatias tudnivalókat tartalmazó könyv.

Sonnenschein>!

Ha Te el nem rontod/felejted/stb., akkor a könyv instrukciói alapján életben maradnak a növények.
Az én példányom (mármint a könyv) 1987-es, s azóta számos olyan növény is kapható, amelyek ebben a könyvben még nincsenek benne.

Lilla_Moly>!

Kis lakásban pl. a virágtartó polc fehér színe igen jó alapot ad a növényeknek.