Sulyok Magda (szerk.)

Türlivirli ​és a piros pántlikás béka 6 csillagozás

Sulyok Magda (szerk.): Türlivirli és a piros pántlikás béka

Volt egyszer egy szegény emberpár, s kereken egy tucat gyermekük. Amikor a tizenharmadik is világra jött, azt sem tudták, milyen nevet adjanak neki. Végül az asszony azt mondta: Legyen a neve egyszerűen Tizenharmadik. A legénykét, mert kis növésű volt, végül is Tizenharmadnak hívták. Az ő kalandjait ismeritek meg a kötet egyik meséjéből. De hallhattok mesét Türlivirliről, a gyönyörű tündérről és a piros pántlikás békáról is, aki gazdaggá tette a szegény halászfiút, meg egy olyan furcsa lányról, akinek a haján aranykorona ragyogott, és azon egy hatalmas aranykulcs. A „Hol volt, hol nem volt" sorozat új kötetében még manók, törpék is szerepelnek. A könyvet Kass János gyönyörű, színes rajzai díszítik.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hol volt, hol nem volt... Móra

Móra, Budapest, 1982
118 oldal · ISBN: 9631126072 · Fordította: Vámos Judit, Jékely Zoltán, Zala Zsuzsa, Dani Tivadar · Illusztrálta: Kass János

Chöpp P>!
Sulyok Magda (szerk.): Türlivirli és a piros pántlikás béka

Nagyon szerettem Türlivirlit. Nem mondom, hogy már az első olvasással megszerettem. Kicsit ijesztő volt számomra ez az addig ismeretlen félelmetes tündér világ, amiről a meséi szólnak. De az ötödik, hatodik olvasás után már határozottan kedveltem őket. Ma is édes nosztalgiával tölt el az emlékük.
Egyébként még megvan a könyv, bár kissé viharvert.

lenne P>!
Sulyok Magda (szerk.): Türlivirli és a piros pántlikás béka

Kedves gyűjtemény, de nem az igazi. Svájci népmesék, de gyanítom, hogy az eredeti mesék nem ilyen kurzok, mint ezek. Van egy-egy mese, ahol begyűjt a főhős tök jó extra cuccokat (láthatatlanná tevő kalap, bot, amivel 30 lépést halad egy lépés alatt), de nem használhatja fel, mert egyszer csak megérkezik és vége a mesének. Az ilyeneknek nem örültem. De a vége felé már hosszabb, teljesebb mesék is voltak, azok tetszettek. Kass János illusztrációi pedig nagyon-nagyon tetszettek. Főleg a cicák.

Judyt IP>!
Sulyok Magda (szerk.): Türlivirli és a piros pántlikás béka

Nagyon kedves, aranyos mesék vannak ebben a könyvben. Már attól hatalmas értéket képvisel számomra, hogy valamikor régen még az unokatesómé volt, Tőle kaptam kicsi koromban. Valamiért sosem olvastam el. Most jött el az ideje.

Jó kikapcsolódás volt. :-)

Móra, Budapest, 1982
Allanon>!
Sulyok Magda (szerk.): Türlivirli és a piros pántlikás béka

Minden apás hétvégén legalább egy mesét el kellett olvasnom belőle kisfiam kérésére. Még az esti pancsolás közben is belefért egy mese. Nagyon élveztük mind a ketten eme rövid és régiesebb hangzású meséket. Nekem egy kicsit a gyerekkoromat idézte, neki pedig újdonság volt.

lenne P>!

Sose gondolta volna, hogy egy béka ilyen szép is lehet.

9. oldal, A piros pántlikás béka