Sulyok Magda (szerk.)

Mákos ​rétes 10 csillagozás

Sulyok Magda (szerk.): Mákos rétes

A kislány elmegy a postára, és három bélyeget vesz. A cukrászdában pedig harminc rétest vásárol. Vajon pontosan teljesítette a papa kérését? Milyen kalandos úton kerül a pici piros labda egyik gyerektől a másik gyerekig? Hogyan védte meg kis gazdáját Maszat kutya? Mit olvasott Karolina okos képeskönyvében? Hogyan találkozott a hóember a hómacskával? Meglátogatta-e Hamupipőke Julikát?
Az óvodás korú gyerekeknek szóló gazdag, tartalmas mesegyűjtemény nemcsak az óvónők meseválasztékát gazdagítja, hanem a kisgyerekes szülők esti mese gondjait is hosszú időre megoldja.
Hegedűs István derűs hangvételű, modern rajzait teszik még színesebbé a második kiadásban megjelenő vidám kötetet.

Móra, Budapest, 1980
178 oldal · ISBN: 9631121151 · Fordította: Rab Zsuzsa, Tordon Ákos, Bodrits István, E. Gábor Éva · Illusztrálta: Hegedüs István
Móra, Budapest, 1974
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631100871 · Fordította: Rab Zsuzsa, Tordon Ákos, Mosonyi Aliz · Illusztrálta: Hegedüs István
Madách, Bratislava, 1974
182 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631100871 · Illusztrálta: Hegedüs István

V_Timi>!
Sulyok Magda (szerk.): Mákos rétes

Egyik kedvenc mesekönyvem volt. Bűbájos történetek.

Melodía>!
Sulyok Magda (szerk.): Mákos rétes

Én imádtam, mamám falra mászott tőle, mert egy időben rongyosra olvastattam vele. Egyébként anno anyukám könyve volt.
Kiskoromban nagy kedvencem volt, a múltkor a kezembe akadt és átolvastam. Jó volt nosztalgiázni egy kicsit, a szereplőkre és néhány történésre még egész jól emlékeztem.