Sulyok Magda (szerk.) · Lengyel János (szerk.) · Gut Ferenc (szerk.)

Vidám ​délután 0 csillagozás

Műsorfüzet 5-8. osztályosoknak
Sulyok Magda – Lengyel János – Gut Ferenc (szerk.): Vidám délután

Az iskolai színpad új műsorfüzete az úttörő-összejöveteleket, őrsi délutánokat, táborozásokat kívánja vidámabbá tenni. Mándy Iván népszerű Csutakját nem kell bemutatni a gyerekeknek. Éppen ezért bizonyára örömmel fogadják Mándy Iván és Karcsai Kulcsár István jelenetét, amelyben Csutak és társai „robinhoodosdit” játszanak. Erénye ennek a különösen jól sikerült színdarabnak az, hogy nem kis színészek, hanem igazi gyerekek lépnek elénk, s a színpadon a „színjátszás” születésének lehetünk tanúi. Palotai Boris jelenete gonoszkodó kislányok összeesküvéséről és póruljárásáról szól. Tóth Eszter Foci című játéka szellemes karikírozása az idejét eljátszó, kötelességét elmulasztó gyerektípusnak. A vidám műsort Szőnyi Zoltán sikerült bohóctréfája egészíti ki. Jó szórakozást kívánunk!

Szerzők: Mándy Iván, Karcsai Kulcsár István, Tóth Eszter, Palotai Boris, Szőnyi Zoltán
Sorozatcím: Iskolai színpad

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Iskolai színpad Móra

Móra, Budapest, 1969
66 oldal

eufrozina>!

ISTÁLLÓMESTER Szédületes!… (A függöny mögé szól.) Kelemen jöjjön gyorsan! Szamóca megbolondult!… Egy egész versen keresztül e betűket kerepelt!
KELEMEN (Belép.) Bruhaha!… Igaz ez, Ábris? Újabban csak e-vel beszélsz?
SZAMÓCA Persze kedves Kelemen. Kerek perec: egyre e-vel csevegek – ez nekem nem lehetetlen.
KELEMEN Bruhaha!… Akarom mondani, Brehehe!… Ne féljen, Istállómester, mindjárt leszoktatom én Szamócát az e-zésről.
SZAMÓCA Ez, esedezem, teljesen lehetetlen.
KELEMEN Jó, jó.
ISTÁLLÓMESTER Várjuk csak meg a végét!
KELEMEN Mondd csak, Szamóca, láttál-e már engem a cirkuszban? Milyen voltam?
SZAMÓCA Kereken bejelentem, rettenetesen nevettem szellemes szerepeden. Felette kellemes perceket szerzett ez nekem. Egyszer-egyszer hemperegtem nevettemben.

Szőnyi Zoltán: Szamóca mint Eprecske