Tokyo ​Ghoul 1. (Tokyo Ghoul 1.) 61 csillagozás

Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Ghouls live among us, the same as normal people in every way—except their craving for human flesh. Ken Kaneki is an ordinary college student until a violent encounter turns him into the first half-human half-ghoul hybrid. Trapped between two worlds, he must survive Ghoul turf wars, learn more about Ghoul society and master his new powers.

Shy Ken Kaneki is thrilled to go on a date with the beautiful Rize. But it turns out that she’s only interested in his body—eating it, that is. When a morally questionable rescue transforms him into the first half-human half-Ghoul hybrid, Ken is drawn into the dark and violent world of Ghouls, which exists alongside our own.

VIZ Media, San Francisco, 2019
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781421580364 · Fordította: Joe Yamazaki · Illusztrálta: Sui Ishida
VIZ Media, San Francisco, 2017
VIZ Media, San Francisco, 2015
224 oldal · ASIN: B00U2XO2KO · Illusztrálta: Sui Ishida

Nikolett0907 P>!
Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Elképesztő jó kezdés volt.
Nem is értem miért csak most kezdtem el olvasni.
Nagyon mély, sötét, igazi horror a javából.
A rajzok is nagyon tetszettek.
Egy szuper kötet volt.

Ekhal>!
Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Óh, micsoda kezdés! Az első fejezet hidegrázós hangulata, mesterien összerakott elemei és stílusos képei az egekbe repítettek. :-)
A kötet utána következő fejezetei is érdekesek, de nem tudják megütni a „nyitány” okozta élményt. Viszont várom, hogy folytathassam, azt gyanítom, hogy egy igazán jó szériára bukkantam. Tetszik a rajzolása és ahogy bizonyos képsorok össze vannak téve (pl. egy képen mutatják a két szereplő egy-egy arcfelét vagy szempárját).
Kalandra fel!

marianngabriella P>!
Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Na én is – kicsit megkésve – felültem a Tokyo Ghoul hype vonatra. Megnéztem az animét – bár megálltam volna az első éved végénél –, én is úgy éreztem, hogy ehhez még kell, így leültem és belevetettem magam a mangába is. Aki egyébként nézte az animét, és nem értett belőle semmit, ne érezze rosszul magát, nem is lehet. Rengeteg dolog nem kerül megmagyarázásra, rengeteg részletet kihagytak, így érdemes belenézni a kötetekbe is. Már csak azért is, mert a stílusa sokkal sötétebb és szebb, mint az animének. Az animében túl sok erős színt használtak, amit már a nézésekor sem értettem. A történet sokkal véresebb, és komolyabb, a manga fekete-fehér kontrasztos paneljein sokkal jobban átjön mennyire nehéz helyzetbe kerül Kaneki. Illetve a harc jelenetek is sokkal „szebben” vannak megrajzolva, és egyáltalán nem hiányzik az animáció vagy esetleg a háttérhangok.
Egyébként az első kötet szinte egy az egyben az animében is benne van, viszont mivel az animében ** anime és manga spoiler a legvégéről** spoiler ezért most a mangában külön figyelem a közös jeleneteiket, mert szerintem az animében nem volt rendesen kiépítve a kapcsolatuk **anime és manga spoiler a legvégéről** spoiler. A másik amikhez nagy reményeket fűzők Rize háttérsztorija, amit szintén teljesen kihagytak az animéből, egyáltalán nincs megmagyarázva, hogy ki ő, miért olyan erős, miért reagál mindenki rá úgy, ahogy. Viszont tényleg egy erős kezdő volume, ezután az ember nehezen tudja elengedni a folytatást.

Skeletrino>!
Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Nagyon izgi, nagyon sötét, nagyon horror. Csodás, sötét tónusú rajzokkal. Ez de jó!

Hencsa>!
Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Az anime miatt kezdtem el olvasni, mert az első két évadot már évek óta töretlenül szeretem, így belevágtam a mangába plusz infók reményében. :D
Ráadásul a 3. évad egy totális káosz annak, aki nem olvasta a mangákat, ezért jó lenne betömni a sötét lyukakat.
Maga a könyv nagyon tetszett, bár nem sokban tért el még a sorozattól. Külön tetszik a mangaka egyedi stílusa, bár van néhány rész, ahol már túl részletesek és túl közeliek a képek.
Már szedem is elő a folytatását! :)

Ligeia>!
Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Na ez már inkább az én műfajom.. :P Tetszett a rajzolása és a történet sem volt rossz, bevezetésnek. Kíváncsi vagyok mi fog kisülni belőle… :)

schesztiஐ >!
Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Már nagyon régóta szerettem volna olvasni-nézni! Valamiért úgy éreztem, hogy ez nekem be fog jönni, pedig nem vagyok akkora horror-fan. :D

És most akkor még egy sorozat, amit elkezdtem és azonnal akarom a folytatást! :)))
Tetszettek a rajzok is, bár sokszor elmosódottak, torzak – ettől még horrorisztikusabbá válik az egész. :) Nagyon jó a hangulata, Rize, Ken kételyei, gyötrődése.
Izgalmas és letehetetlen! :)

readingsogood P>!
Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Ez volt aztán a nyitó kötet! Kellően izgalmas és pergős volt, mégis sokkal többet megtudtunk a háttérről, mint az animében.

Bár nem panaszkodhatom, mert az is kellően izgalmas volt. Az első évadot szerintem már harmadjára nézem végig, mert sosem jutottam tovább a második évad felénél. Emiatt amikor újra éreztem magamban affinitást, hogy folytassam az animét, újranéztem az első évadot.

Viszont sokkal jobban tetszett a manga véressége és komolysága, nekem nem hiányoztak az animációk egyáltalán.

Ez a kilenc fejezet nyilván nem volt elég, szóval olvasom tovább a mangát.

Erzascarlett>!
Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Nagyon érdekesen indul és ez a műfaj kicsit távol is áll tőlem, ennek ellenére nagyon izgalmas történet amit mindenképp végig fogok olvasni.

Viichaan>!
Sui Ishida: Tokyo Ghoul 1.

Wow, ez durványosan jó volt! :D Tipikusan olyan történet, amelyben senki sem az aminek látszik és senkiben sem bízhatsz meg. Rendkívül mozgalmas, cselekményes manga és az elejétől a végéig teljesen lekötött. Abszolút kedvenc!

Ligeia>!

In order to be released from that agony, it doesn't matter what it takes even if it means using your friend's life, right? And then after you've gobbled him down you'd be left alone to regret it while covered in blood and guts. That's the hunger of a „Ghoul”.

Kapcsolódó szócikkek: ghoul

Life means to continue to commit sins, life means evil itself.

If I look up at the sky, the moon is floating overhead as at that time. His words than repeat over and over in my head. “This world is wrong…the thing corrupting is.”…I think, if this world is wrong, then the things corrupting it are everything that exists in this world

Tokyo Ghoul sorozat · Összehasonlítás