Adrian ​Mole újabb kínszenvedései (Adrian Mole 2.) 294 csillagozás

Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

1983. január 1. Szombat.

254 oldal · ISBN: 9789636892371 · Fordította: Békés Pál
GABO, Budapest, 1997
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638009152 · Fordította: Békés Pál
Móra, Budapest, 1987
282 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631152960 · Fordította: Békés Pál · Illusztrálta: Maurer Dóra

Adrian Mole

KBCsilla P>!
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Hááát, ezzel most úgy vagyok, hogy öreglány vagyok, ide-vagy oda, ráadásul mondjon bárki bármit Adrian Mole-ról, ez egy marha jó fej srác. Nagyon tetszett a könyv, imádom a srác poénjait, béna próbálkozásait.
De, kedves többi hasonlóan öregedőek, vagy éppen a még így-úgy-amúgy éretlen fiatalok, azért valljuk be őszintén, szeretnénk vagy szerettünk volna ilyen bátran habókosak lenni mindannyian.
Vagy tán még mindig azok vagyunk!
Le a kalappal azok előtt, akik bevállalják. (csak így, Csernus nélkül, szabadon…)

byBB P>!
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Isten tudja miért, de én imádom Mole összes kínszenvedését, ugyanolyan lelkesen olvastam most is a hülyeségeit, mint első alkalommal.
Sue Townsend vagy egy zseni vagy velem nem stimmel valami, mert közben eltelt 30 év.

Boglinc P>!
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Az a helyzet, hogy ez a napló szerintem komplexebb, mint hinnénk.

Látszólag egy tini fiú hányatott sorsa, fiatal felnőtt életének mindennapjaiba kapunk betekintést. Viszont a farokméregetés, a barátnő tapizás, a helyünk keresése a világban mellett remekül bemutatja az angol társadalmat is az íródása idején.

Sok utalás van benne több történelmi eseményre, amiket érdekes így, egy kicsit humorosabb formában megtapasztalni, nem csak száraz tényként.

Adrian szerintem nagyon vicces, bár sajnálom, hogy nincs megfelelő férfi mintakép előtte, mert így ő is nyüzge marad. Imádom, ahogy intellektuelnek tartja magát, helyenként viszont ostobább, mint egy 7 éves. :D

Nagyon kíváncsi vagyok a következő részre, hogy miképp alakul a sorsa, hogy a BBC mikor unja meg, amiért szakadatlanul küldözgeti a remekműveit, hogy beteljesül-e végre megannyi vágya, kilábal-e szorult helyzetéből, mi lesz a testvérekkel, a szüleivel…

Helyenként bugyuta, nem oltárira kidolgozott karakterekkel, mégis mindet ismerjük, szeretjük, biztatjuk, vagy fujjogjuk. Kell ennél több? :)

GABO, Budapest, 1997
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638009152 · Fordította: Békés Pál
Angele>!
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Az előzőhöz hasonlatosan fergeteges. Imádom minden részét. Fiatalon olvastam, érdekes lenne újra olvasni, most mit mondana.

cirbu>!
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Ez is nagyon szórakoztató volt. Adrian elképesztő egy figura, nagyon bírom, hogy amennyire „entellektüel”, meg „ványadt” kis tini, mégis stramm kölyök. Nagyon gondoskodó, törődő, mély érzésű, vagány, néha bolondos, de szerethető.
Ahogy Bertről gondoskodik, az igazán példaértékű, meg ahogy az anyjáért aggódik. Csóró kölyök hatalmas szívvel.

serengeti P>!

Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 4
Érzelmek (ábrázolása): 4
Izgalom: 5
Humor: 5

Remek kis könyv, alig bírtam letenni. Sue Townsend remek író, nagyon kedvelem a stílusát. Eredeti ötletből született a történet, ami egy kamasz srác életének mindennapjait dolgozta fel, olvasmányos naplóregény formájában. A tartalom jól kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából nagyjából meggyőző, a könyv világa jól átélhető. Townsend érdeme a szereplők érzelmeinek alapos ábrázolása. A történet mindvégig izgalmas, érdekfeszítő, humorral gazdagon átszőtt.

Szelén>!
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Igazán élveztem ezt a második részt is, talán kicsit kevésbé vidám, mint az előző rész, de így is annyit nevettem rajta. Imádom az angol szarkasztikus humort, és ez az a javából :)
De a szülők nem éppen a kedvenc szereplőim.
És folyton az a párhuzam jár a fejemben, hogy Adrian Ron Weasley, Pandora meg Hermione :)

Valcsa>!
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Szegény gyerek, nem is csodálkozom, hogy belebetegszik… :/ Ilyen szülőkkel…
Alapsztori: Átlagosnak tűnő gyerek átlagosnak tűnő naplója. Helyenként vicces, helyenként már az olvasó szégyelli magát az egész felnőtt-társadalom helyett…
Kedvenc szereplő: Adrian, Bert Baxter (Adrian idős barátja, aki mindenki agyára megy a rigolyáival)
Akit nem kedveltem: Adrian szülei (Pauline és George), Pandora (Adrian barátnője)… Sznob kiscsaj.. .-.-
Kedvenc rész: a tesók megszületése és az okozott bonyodalmak; Adrian „kiruccanása” a végén

tees06>!
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Imádom Adrian Mole naplóit. Most olvasom először őket, de biztos vagyok abban, hogy az évben az összeset el fogom olvasni. :) Adrian humora nagyszerű, és mindig megnevetett. Szeretem a szarkasztikus humorát, sőt azokat a kusza családi történeteket is. Nagyon mulatságos, de másrészről meg látom, hogy azért nem egy könnyű élete van ennek a srácnak. Persze, tudom, hogy az egész csak kitaláció, de akkor is. Ha belegondol az, akkor tudja, hogy egy ilyen családban nem könnyű normális felnőtté válni. A szerzőnek nagyon jó fantáziája és humora van. :)

Rose_M>!
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

„ Tiszta időpazarlás az egész.Az olyan intellektueleknek,mint én,úgysem kell bizonyítvány az álláshoz meg a hírnévhez : az ilyesmi jön magától.A ritkaságértékünk miatt."
Hát az már biztos.Nem vagy egy átlagos kamasz,az tuti.Hál' Istennek,mert így legalább jól szórakoztam : nevettem a szövegeden és szívesen megöleltelek volna szomorúságodban.
A szülők bosszantottak. Önzők . Vagy talán csak mindketten a boldogságra törekedtek……nem feladni önmagukat,hanem élni..

Morgana>!

Február 18. Péntek

Ma az osztályfőnök berendelt magához. Tudomást szerzett a vécéversről.
Megkérdeztem honnan tudja, hogy én írtam. Azt felelte:
– Aláírtad, te szerencsétlen! – Egy hétre felfüggesztettek.

Róka P>!

Ma először pelenkáztam Rosie-t.
Holnap megpróbálom nyitott szemmel is.

November 27.

Róka P>!

Nem is tudom, mikor volt utoljára könyv a kezemben. Ahelyett, hogy olvasnék az életről, élem.

Március 1.

Valcsa>!

[…] közben elmesélte, hogy apának 1953-ban gyűlt meg a baja a rendőrséggel. Azt mondta: – Almalopásért kapták el. Én meg szegény nagyapád majd belehaltunk a szégyenbe.
Megkérdeztem, hogy apa folytatta-e bűnözői pályafutását.
Nagymama azt felelte: – Igen, egyre mélyebbre süllyedt. Később már körtét és szilvát is lopott.

233. oldal (Móra, 1987)

Anonim_Dreamer>!

Még Pandora is egy kicsit tartózkodó volt. Fizikaórán küldtem neki egy levelet, megkérdeztem, szeret-e még. Rögtön válaszolt: „Szeretni foglak, míg a világ világ, míg Gibraltár Angliáé”.

Április 21. Szerda

Épp most mondták be, hogy Spanyolország visszaköveteli Gibraltárt.

23. oldal - Április 20. Kedd, 21. Szerda

Rose_M>!

A keserű ton

Tonhal vagyok,
Úszom a keserűség tengerén.
Ó, mikor, mikor
kötök már ki ívóhelyem szigetén?

Remélem, Pandora megérti versemet, és felfogja az „ívóhelyem” szimbolikáját. Belebetegszem, hogy én vagyok az egyetlen szűz az osztályban.

csillagka P>!

Április 22. Csütörtök

Nem bírtam elviselni a gondolatot, hogy foghíjasan menjek suliba, úgyhogy inkább ágyban maradtam 3/4 1-ig. Megkértem anyát, írjon igazolást. A délutáni névsorolvasásnál odaadtam Miss Fossington-Gore-nak. Először dühös volt, de azután azt mondta: – Anyád legalább őszinte. Egészen újszerű szöveg azokhoz a bevált hazugságokhoz képest, amiket a szülők ilyenkor írni szoktak.
Megmutatta a levelet, amiben ez állt:

Kedves Miss Fossington-Gore!
Adrian ma reggel azért nem ment iskolába, mert 3/4 1-ig nem kelt föl az ágyból.
Tisztelettel: Pauline Mole

Ezután apával fogom íratni az igazolásokat. Ő legalább egy született sumák.

Csi>!

Rájöttem, hogy még nem láttam sem holttestet, sem női mellbimbót. Ide vezet, ha az ember zsákutcában lakik.

35. oldal (május 9.)

esőember>!

December 4. Szombat
Idegösszeomlásom van. Eddig még senki nem vette észre.

December 5. Vasárnap
Meglátogattam Bertet: ő az utolsó reménységem (Pandorában csalódtam. Azt mondta, azért kerültem ilyen idegállapotba, mert húst eszem.) – Bert, idegösszeomlásom van! – mondtam. Erre Bert elmesélte, hogy neki is volt az első világháborúban. A halottak ezreinek a látványa és az állandó halálfélelem okozta. Megkérdezte, hogy én mitől kaptam.
– Attól, hogy kiveszett az erkölcs a társadalomból – feleltem.
Mire azt mondta: – Egy kis kemény melóra van szükséged, büdös kölyke! Máris kezdheted. Mosogass el.

esőember>!

Mikor anya megkérdezte, melyik részét kérem a pulykának, azt feleltem: a A szárnyát! – Igazából a mellét, a lábát vagy a combját szerettem volna, de a szárny a madár egyetlen olyan része, aminek nincs szexuális vonatkozása.

Adrian Mole sorozat · Összehasonlítás