Adrian ​Mole újabb kínszenvedései (Adrian Mole 2.) 242 csillagozás

Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

1983. január 1. Szombat. Újévi elhatározásaim: 1. Minden este legalább két órát tanulok a záróvizsgáimra 2. Nem használom többé anya púderpamacsát kádtiszításra 3. Veszek egy antilopbőr kefét a kabátomhoz 4. Többé nem gondolok semmi erotikusra az iskolai órákon 5. Hetente egyszer megolajozom a biciklim 6. Megpróbálom újra szeretni Bert Baxtert 7. Kifizetem a könyvtárban a késedelmi díjat (88 penny), és újra belépek 8. Újra összehozom anyát és apát 9. Lemondom a Szupermen előfizetést

Eredeti mű: Sue Townsend: The Growing Pains of Adrian Mole

Eredeti megjelenés éve: 1984

GABO, Budapest, 2009
254 oldal · ISBN: 9789636892371 · Fordította: Békés Pál
GABO, Budapest, 1997
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638009152 · Fordította: Békés Pál
Móra, Budapest, 1987
282 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631152960 · Fordította: Békés Pál · Illusztrálta: Maurer Dóra

Adrian Mole

Kiss_Csillag_Mackólány P
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Hááát, ezzel most úgy vagyok, hogy öreglány vagyok, ide-vagy oda, ráadásul mondjon bárki bármit Adrian Mole-ról, ez egy marha jó fej srác. Nagyon tetszett a könyv, imádom a srác poénjait, béna próbálkozásait.
De, kedves többi hasonlóan öregedőek, vagy éppen a még így-úgy-amúgy éretlen fiatalok, azért valljuk be őszintén, szeretnénk vagy szerettünk volna ilyen bátran habókosak lenni mindannyian.
Vagy tán még mindig azok vagyunk!
Le a kalappal azok előtt, akik bevállalják. (csak így, Csernus nélkül, szabadon…)

nagyange P
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Az előzőhöz hasonlatosan fergeteges. Imádom minden részét. Fiatalon olvastam, érdekes lenne újra olvasni, most mit mondana.

Boglinc P
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Az a helyzet, hogy ez a napló szerintem komplexebb, mint hinnénk.

Látszólag egy tini fiú hányatott sorsa, fiatal felnőtt életének mindennapjaiba kapunk betekintést. Viszont a farokméregetés, a barátnő tapizás, a helyünk keresése a világban mellett remekül bemutatja az angol társadalmat is az íródása idején.

Sok utalás van benne több történelmi eseményre, amiket érdekes így, egy kicsit humorosabb formában megtapasztalni, nem csak száraz tényként.

Adrian szerintem nagyon vicces, bár sajnálom, hogy nincs megfelelő férfi mintakép előtte, mert így ő is nyüzge marad. Imádom, ahogy intellektuelnek tartja magát, helyenként viszont ostobább, mint egy 7 éves. :D

Nagyon kíváncsi vagyok a következő részre, hogy miképp alakul a sorsa, hogy a BBC mikor unja meg, amiért szakadatlanul küldözgeti a remekműveit, hogy beteljesül-e végre megannyi vágya, kilábal-e szorult helyzetéből, mi lesz a testvérekkel, a szüleivel…

Helyenként bugyuta, nem oltárira kidolgozott karakterekkel, mégis mindet ismerjük, szeretjük, biztatjuk, vagy fujjogjuk. Kell ennél több? :)

Nihilchan
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Szerencsétlen Adriant a szülei miatt sajnálom a legjobban – és nagyon idegesítő, hogy a többi felnőtt szerint kvázi az a normális magatartás…
Az olvasáshoz ajánlott az angol humor szeretete, én sokszor hangosan nevettem Adrian egy-egy megnyilvánulásán. Tetszett, szerintem folytatni fogom.

PandaSára P
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Igazán élveztem ezt a második részt is, talán kicsit kevésbé vidám, mint az előző rész, de így is annyit nevettem rajta. Imádom az angol szarkasztikus humort, és ez az a javából :)
De a szülők nem éppen a kedvenc szereplőim.
És folyton az a párhuzam jár a fejemben, hogy Adrian Ron Weasley, Pandora meg Hermione :)

Valcsa
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Szegény gyerek, nem is csodálkozom, hogy belebetegszik… :/ Ilyen szülőkkel…
Alapsztori: Átlagosnak tűnő gyerek átlagosnak tűnő naplója. Helyenként vicces, helyenként már az olvasó szégyelli magát az egész felnőtt-társadalom helyett…
Kedvenc szereplő: Adrian, Bert Baxter (Adrian idős barátja, aki mindenki agyára megy a rigolyáival)
Akit nem kedveltem: Adrian szülei (Pauline és George), Pandora (Adrian barátnője)… Sznob kiscsaj.. .-.-
Kedvenc rész: a tesók megszületése és az okozott bonyodalmak; Adrian „kiruccanása” a végén

Rose_M
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

„ Tiszta időpazarlás az egész.Az olyan intellektueleknek,mint én,úgysem kell bizonyítvány az álláshoz meg a hírnévhez : az ilyesmi jön magától.A ritkaságértékünk miatt."
Hát az már biztos.Nem vagy egy átlagos kamasz,az tuti.Hál' Istennek,mert így legalább jól szórakoztam : nevettem a szövegeden és szívesen megöleltelek volna szomorúságodban.
A szülők bosszantottak. Önzők . Vagy talán csak mindketten a boldogságra törekedtek……nem feladni önmagukat,hanem élni..

clarisssa MP
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

A második kötet szerintem még az elsőnél is humorosabb volt, kikapcsolódáshoz kiváló. De ennyi bonyodalmat egy családban…! Persze az igaz, hogy az élet elég fura szituációkat szokott produkálni… Kicsit hirtelen lett vége, de remélem, hogy a következő napló majd kárpótol.

GABO, Budapest, 1997
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638009152 · Fordította: Békés Pál
Timberwolfes
Sue Townsend: Adrian Mole újabb kínszenvedései

Oh Adrian, köszönöm ismét ezeket a napló bejegyzéseket. Sajnos nem mindig tömegközlekedés biztos a könyv olvasása, hiszen sokszor jókat kacagtam egyszerű ostobaságaidon. Nekem ostobaság neked az életed. Sok komoly témát érint a könyv és boncolgatja a súlyosabbnál súlyosabb kérdéseket de ezeket mégis olyan humorral fűszerezve tálalva kapjuk hogy nem lehet mosoly nélkül kibírni. Legyen szó családon kívüli gyerekről, halálról, szerelemről, tinédzser lázadásokról vagy pattanásokról.
Nagy kedvencem lett ez a rész (is).

Morgana

Február 18. Péntek

Ma az osztályfőnök berendelt magához. Tudomást szerzett a vécéversről.
Megkérdeztem honnan tudja, hogy én írtam. Azt felelte:
– Aláírtad, te szerencsétlen! – Egy hétre felfüggesztettek.

Róka P

Ma először pelenkáztam Rosie-t.
Holnap megpróbálom nyitott szemmel is.

November 27.

Róka P

Nem is tudom, mikor volt utoljára könyv a kezemben. Ahelyett, hogy olvasnék az életről, élem.

Március 1.

Valcsa

(…) közben elmesélte, hogy apának 1953-ban gyűlt meg a baja a rendőrséggel. Azt mondta: – Almalopásért kapták el. Én meg szegény nagyapád majd belehaltunk a szégyenbe.
Megkérdeztem, hogy apa folytatta-e bűnözői pályafutását.
Nagymama azt felelte: – Igen, egyre mélyebbre süllyedt. Később már körtét és szilvát is lopott.

233. oldal (Móra, 1987)

Anonim_Dreamer

Még Pandora is egy kicsit tartózkodó volt. Fizikaórán küldtem neki egy levelet, megkérdeztem, szeret-e még. Rögtön válaszolt: „Szeretni foglak, míg a világ világ, míg Gibraltár Angliáé”.

Április 21. Szerda

Épp most mondták be, hogy Spanyolország visszaköveteli Gibraltárt.

23. oldal - Április 20. Kedd, 21. Szerda

csillagka P

Április 22. Csütörtök

Nem bírtam elviselni a gondolatot, hogy foghíjasan menjek suliba, úgyhogy inkább ágyban maradtam 3/4 1-ig. Megkértem anyát, írjon igazolást. A délutáni névsorolvasásnál odaadtam Miss Fossington-Gore-nak. Először dühös volt, de azután azt mondta: – Anyád legalább őszinte. Egészen újszerű szöveg azokhoz a bevált hazugságokhoz képest, amiket a szülők ilyenkor írni szoktak.
Megmutatta a levelet, amiben ez állt:

Kedves Miss Fossington-Gore!
Adrian ma reggel azért nem ment iskolába, mert 3/4 1-ig nem kelt föl az ágyból.
Tisztelettel: Pauline Mole

Ezután apával fogom íratni az igazolásokat. Ő legalább egy született sumák.

esőember

Mikor anya megkérdezte, melyik részét kérem a pulykának, azt feleltem: a A szárnyát! – Igazából a mellét, a lábát vagy a combját szerettem volna, de a szárny a madár egyetlen olyan része, aminek nincs szexuális vonatkozása.

Csi P

Rájöttem, hogy még nem láttam sem holttestet, sem női mellbimbót. Ide vezet, ha az ember zsákutcában lakik.

35. oldal (május 9.)

hunny

Hogy akarhat egy angol külföldön élni? Egy külföldi az persze más, az nem tehet róla, mert eleve ott született, de ha egy angol elköltözik, az egyszerűen nevetséges, főleg most, hogy már mindenütt van szolárium.

Május 2. vasárnap

Anonim_Dreamer

Éjjel 3 Egy egész tekercs vécépapírt használtam el, hogy felszárítsam a könnyeimet. Azóta nem sírtam ennyit, hogy a cleethorpesi búcsúban a vattacukromat elfújta a szél.

37. oldal - Május 13. Csütörtök

Adrian Mole sorozat · Összehasonlítás