Adrian ​Mole minden kínszenvedései (Adrian Mole 1-2.) 62 csillagozás

1982. ​Árpilis 2. Csütörtök
Ma vagyok tizennégy éves!… Végre! Alaposan megnéztem magam a tükörben, és azt hiszem, bizonyos fokú érettséget fedeztem föl. (Nem számítva a rohadt pattanásokat)
1983. Április 2. Péntek
Tizenöt éves vagyok, de jogilag még gyermek. Nincs semmi, amit tegnap nem tehettem, de ma már tehetek. Micsoda pech!
1984. Április 2. Szombat
Manchesteri vasútállomás.
De. 10.31. Kíváncsi vagyok, mit vett anya és apa a születesnapomra.
Du. 3. Senki sem kívánt boldog születésnapot.
Du. 5.30. Vettem magamnak egy születésnapi kártyát. A belsejébe ezt írtam:
Drága elsőszülött fiunknak, tizenhatodik születésnapjára. Annyi szeretettel, amit csak az imádó szülői szív adhat.
Ui: Gyere haza, kisfiunk! Nélküled a ház szomorú és kihalt.
1984. Április 4. Hétfő
A Szent Ignatius-templom előcsarnoka
Reggel 6. Már két napja törvény által biztosított jogom, hogy cigarettát vásároljak, robogót vezessek, nemi… (tovább)

Eredeti cím: The Secret Diary of Adrian Mole aged 13 3/4

Móra, Budapest, 1989
538 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631163202 · Fordította: Békés Pál · Illusztrálta: Maurer Dóra

Blissenobiarella
Sue Townsend: Adrian Mole minden kínszenvedései

Az Adrian Mole-sorozat számomra egyszerűen megunhatatlan, és bármikor szívesen kapom le a polcról valamelyik kötetet. Ezúttal nem saját példányt olvastam, hanem párom ’89-es kiadását, amelyben az első két kötet együtt szerepel. (nekem külön-külön vannak meg az újabbak) Igazából annyi volt az oka ennek, hogy sajátomat nem találtam, pedig olvasás közben nagyon szerettem volna összehasonlítani benne ezt-azt, mert az az érzésem, hogy ha új fordítás nem is készült, az biztos, hogy „frissítve” lett. (pl. Valentine-nap, Prince akárki születése, ezek biztos, hogy már magyarul szerepelnek az enyémben)
A kiadás különlegessége az újabbakhoz képest, hogy ebben illusztrációk is vannak, amik mókásak, de azért sok pluszt nem adnak hozzá, úgyhogy talán némileg indokolatlan, hogy egész oldalakat elfoglaljanak. Nem csodálom, hogy később elhagyták ezeket.
A konkrét példány különlegessége pedig az volt, hogy roppant óvatosan kellett bánnom vele, ugyanis darabokban van az egész, és egy-egy óvatlanabb mozdulatnál további darabokra esett szét. Ajánlgattam páromnak, hogy köttessük újra, de mélységesen felháborodott, mert szerinte így képvisel a könyv igazi értéket, hogy látszik rajta, hogy mennyire rongyosra lett olvasva.
Ennyit az élményekről.
Kizárólag elfogultan tudok nyilatkozni, mert kamaszkorom óta az egyik kedvenc sorozatomról van szó, aminek imádom az összes részét. Az egész nagyon vicces, nagyon brit és azon kevés könyvek közé tartozik, amiből szó szerint tudok idézni és egyes poénoknál nem állom meg, hogy ne röhögjek percekig. (még most, sokadjára is)
Ma már jobban szeretem a későbbi köteteket, de a teljes sorozathoz ez is kell, és én nagyon jó szívvel ajánlom azoknak is, akik nosztalgiáznának egy jót a kamaszkori kínjaikon, és azoknak is, akik épp a közepén csücsülnek ezeknek a fertelmes éveknek.

Fanni_Dorottya
Sue Townsend: Adrian Mole minden kínszenvedései

Adriannel ugyanaz a bajom, mint Greggel (Ropi naplója): egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen ember tényleg létezik. Igen, szórakoztatóan ír (főleg az osztálykirándulás leírását élveztem), de mint ember nagyon idegesítő. Más kérdés, hogy a családja zűrjei mennyire befolyásolják, lehet, hogy egy normálisabb családdal nem lenne ennyire kirívóan fura (és lenne érkezése utánanézni az írók nemének, ha már mindenképpen utalni akar rá).

Hilla
Sue Townsend: Adrian Mole minden kínszenvedései

A könyvet bűnösnek nyilvánítom az alábbi pontokban:
-rettentően vicces
-imádom Adrient…
-…meg az összes többi szereplőt
-könnyű olvasni
-viszont sok-sok utalás van benne, és egy csomó történelmi cucc is, amit így könnyebb megjegyezni
-olvaaaaaasd
Tovább: http://hillaolvas.blogspot.hu/2015/07/edrien-mol-minden…

Barbara_Szitás
Sue Townsend: Adrian Mole minden kínszenvedései

Anyukám adta még pár évvel ezelőtt a kezembe,hogy mikor Ő volt tinédzser, ez volt az egyik kedvenc könyve! Örülök,hogy a kezembe adta, mivel annak ellenére,hogy régi könyv, nagyon jól szórakoztam rajta.. sőt, még anyukámmal is nevettünk egy-egy részen közösen! :)

KillerCat
Sue Townsend: Adrian Mole minden kínszenvedései

Mindennapi kamasz gondok viccesen és néhol komolyan tálalva.

Sumire
Sue Townsend: Adrian Mole minden kínszenvedései

Nagyon tetszett a könyv, hangosakat kacagtam rajta. Egy fárasztó nap után tökéletes kikapcsolódást nyújt. Adriant és a családját, Bert-et, Nigel-t, Pamdora-t és úgy szinte mindenkit nagyon megkedveltem, nem semmi társaság.
Biztos elolvasom a sorozat többi részét is.

eszterláncfű
Sue Townsend: Adrian Mole minden kínszenvedései

lány létembre nagyon megfogott ez a fiútörténet
és jé, tényleg mindenkinek vannak szenvedései- nem is kevés.

aghabogha
Sue Townsend: Adrian Mole minden kínszenvedései

Elég rég olvastam, de úgy emlékszem nagyon szórakoztatónak találtam.

sz_andras
Sue Townsend: Adrian Mole minden kínszenvedései

13 és 3/4 éves korom legmeghatározóbb (pontosabban legmeghahotáztatóbb) regénye. Igaz, későbbiek folyamán is elolvastam még vagy kétszer…

Bachot_Mendelssohn

Július 13. Kedd

Észkombájn Henderson megmutatta Barry Kent szánalmas versenyművét, amivel benevezett a költői versenyre. Kent biztosra veszi, hogy ő nyeri meg az 5 fontos első díjat. A címe Tulipánok.

Szép, piros, magas, merev
Vázában,
Asztalon,
Szobában,
Házunkban.

Henderson szerint Kent verse japán kulturális hatást mutat! Hogy lehet valaki ilyen hülye?
Barry Kentet leginkább akkor érintette közelről a japán kultúra, amikor egy lopott Honda pótülésén kucorgott.

334. oldal (Móra Könyvkiadó, 1989)

Jawa

Felkentem két réteg fekete festéket. Bolond Berci még mindig átvigyorog!

105. oldal, Május 26. Kedd (Móra, 1989)

EnidD

November 12. Csütörtök

Megmondtam Mr. Jonesnak, hogy nem tornázhatom a duzzadt mellbimbóim miatt. A viselkedése elképesztően durva volt. Ezt tanítják nekik a tanárképző főiskolán?

EnidD

A kutya füléből már kiszedték a vattát. Csak tetteti, hogy süket.