Adrian ​Mole & Co. (Adrian Mole 3.) 15 csillagozás

Újabb és legújabb naplók
Sue Townsend: Adrian Mole & Co.

Az írónő nem csupán az 1984–1989 közötti újabb és újabb kínszenvedéseket veti papírra, hanem bevallja, időközben A.M. pert nyert S. T. zugújságírónő ellen, aki eltulajdonította intim feljegyzéseit. Váratlan fordulat: szerepel még ebben a csalafinta könyvecskében egy bizonyos Margaret. A nem kevéssé ambiciózus szűz lánykáról végül kiderül, hogy nem más, mint maga a Vas Lady.

Adrian Mole és a kis kétéltűek címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1989

Móra, Budapest, 1990
154 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631167038 · Fordította: Békés Pál · Illusztrálta: Maurer Dóra

Sue Townsend: Adrian Mole & Co. Újabb és legújabb naplók

Kedvelem Sue történeteit, de nem erre számítottam, amikor beszereztem ezt a könyvet.

A kötet 3 részre tagolódik, melyből nagyjából a 2/3 korábbi Adrian Mole naplószösszenetek gyűjteménye. Bírtam őket, így nem okoztak csalódást, de ha újra kívántam volna olvasni ezeket a storykat, inkább a konkrét könyvet veszem le a polcról. Klasszak, de nem erre vágytam.

Sue útinaplója szintén nem volt nagy durranás, ám a Margaretféle íráson már igen jól szórakoztam. Az egészet megírhatta volna így!

Szokás szerint tanultam új dolgokat, és szórakoztatott is, de egyszer, szódával elment kategória.

Szelén>!

Sue Townsend: Adrian Mole & Co. Újabb és legújabb naplók

Ez a könyv három részre tagolódik, amiből az első nem jelent különösebben izgalmat, mert tulajdonképpen az előző könyveiből ollózta össze Adrian Mole szenvedéseit az írónő.
Második részben viszont személyes hangvételű írásokat találhatunk, amiket Sue Townsend az oroszországi és mallorcai kirándulásairól jegyzett fel, ezek már tetszettek. Kicsit megismerhetjük általa magát a szerzőt is.
A harmadik rész viszont egy fiktív napló, amit Margaret Thatcher írt, Adrian Mole stílusában. Nyilván egy angol embernek többet mond, mint nekem, de azért így is remekül szórakoztam rajta. Érdekes látni, egy angol milyennek képzelte el a Vas Lady ifjúkorát.

Mountainlover>!

Sue Townsend: Adrian Mole & Co. Újabb és legújabb naplók

Nekem ez kevésbé tetszett, mint az első két rész. Nekem kevés benne a cselekmény, túl sok idő telik el a történések során. Nincs már meg az a vicces hangulata a könyvnek.

Jeffi P>!

Sue Townsend: Adrian Mole & Co. Újabb és legújabb naplók

Townsend írásait szeretem, habár néha érthetetlen, néha idegesítő, de még mindig az az író, akitől ha olvasok, akkor nem kell félnem attól, hogy nem fog tetszeni, vagy nem köt le túlságosan. Gyorsan haladós, könyvei vannak. Még így is elég sok A. Mole kötet hátra van :D bár ez nem kifejezetten annak a sorozatnak a darabja. Még ha A. M. életébe tekintünk is bele, inkább összefoglaló, mert, hála annak, hogy összevissza olvastam a köteteket, egy pár dolog ismerős volt már benne.

* A 13 és ¾ éves Adrian Mole titkos naplója – Olvastam már
* Adrian Mole újabb kínszenvedései
* Adrian Mole és a kis kétéltűek – Olvastam már
* A 23 és ¾ éves Adrian Mole küzdelmei – Olvastam már
* Adrian Mole és napi hat cappuccino
* Adrian Mole és a tömegpusztító fegyverek

Miért szeretem Angliát?

Azért szeretek Angliában élni, mert az összes többi hely külföldön van, és idegen.

Hajnali 3
Épp most értem vissza az erdőből, ahol Cecil budosik. Odaadtam a brillantinját, jutalmam ernyedt kézfogás volt; legalábbis remélem, hogy a kezét ráztam meg; túl sötét volt ahhoz, hogy lássam is.

Adrian Mole sorozat · Összehasonlítás