Pozitív ​gondolkodás 14 csillagozás

Hogyan legyünk optimisták?
Sue Hadfield: Pozitív gondolkodás

Ne ​gondolj mindjárt a legrosszabbra! – hallhatjuk sokszor ismerőseink intelmét. A sorsunkat mi határozzuk meg, mégis sokan gondolnak úgy az életükre mint olyan történések sorozatára, amelyre nincsenek kellő befolyással. Pedig aki képes javára fordítani a pozitív gondolkodásban rejlő lehetőségeket, rugalmasabban áll majd az élete történéseihez, ezért boldogabb, egészségesebb és kívülről is sugárzóbb lesz. Változtass a szemléletmódodon, hogy reménnyel telve, optimistán nézhess szembe a jövővel!

Tanuld meg, hogyan kerüld el a negatív gondolatok csapdáit, amelyek eddig hátráltattak.

Tegyél szert olyan átfogó gondolkodásmódra, amely segít az élet minden területén a legtöbb örömhöz jutva, a legkevesebb fájdalom árán boldogulni.

Sajátítsd el a stressz csökkentésének módozatait, és fejleszd a céljaid eléréséhez szükséges képességeket.

Ismerd meg a negatív emberek kezeléséhez és hatásuk csökkentéséhez szükséges eszközöket.

Ismerd fel az érzelmi… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kommunikáció Scolar

Scolar, Budapest, 2017
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632447605 · Fordította: Tihor Szilvia

DEliza>!
Sue Hadfield: Pozitív gondolkodás

Sue Hadfield: Pozitív gondolkodás Hogyan legyünk optimisták?

Biztos sokan nem hallottak erről a könyvről, hiszen én is csak véletlenül bukkantam rá egyik könyvesbolt polcán. Az is biztos hogy van ennél híresebb pozitív gondolkodásról szóló könyv. De ami még biztosabb az az, hogy érdemes volt elolvasni. Sokat tanultam, felismertem magam egy csomó helyzetben és rájöttem igaz az az állítás, hogy az embernek mindig van hova fejlődni-e.

gjudit8>!

Ne higgy el semmit, akárhol olvastad, akárki is mondta, akkor sem, ha én mondtam; csak azt hidd el, amit józan eszeddel igaznak gondolsz.
[Buddha]

Kapcsolódó szócikkek: hit · józan ész · tapasztalat
F_Orsolya>!

Will Bowen Panaszmentes világ című könyvében azt állítja, hogy átlagosan 21 napra van szükség egy új viselkedésminta bedrótozásához az agyunkban. Ezt ellenőrizheted magadon úgy, hogy átteszed a karórádat a másik csuklódra. Mennyi időnek kell eltelnie, hogy már ne az üres csuklódon keresd az órát? Bowen rávette az embereket, hogy bírjanak ki 21 napot panaszkodás nélkül: kaptak egy karkötőt, és ahányszor keseregtek valamin, át kellett tenniük a másik csuklójukra. Az volta cél, hogy 21 napon át az egyik karjukon maradjon a karkötő. A kisérletben résztvevők az első néhány órában sokszor váltak ingerültté, de idővel egyre ritkábban. Többségük egy hét után felhagyott a panaszkodással.

Kapcsolódó szócikkek: kísérlet · panaszkodás · szokás · viselkedés
F_Orsolya>!

Rengeteg fogadalmat és önfejlesztő tervet negatív módon fogalmaznak meg. A kutatások szerint az olyan negatív célok, mint hogy „nem fogok több sütit enni, azért nem működnek, mert az elméd azt hallja meg belőlük: "sütit enni” és „kövér lenni”. Figyelj tehát arra, hogy pozitív célokat fogalmazz meg: „Vékony szeretnék lenni”, „megkóstolok mindenféle finom gyümölcsöt”, „formába hozom magam” satöbbi.
Ne feledd: a magadban, vagy hangosan megfogalmazott szavaknak jelentős hatásuk van arra, hogy mit teszel, és mit érsz el.

Kapcsolódó szócikkek: fogadalom · önfejlesztés · pozitív hozzáállás
F_Orsolya>!

Az agysejtek folyamatosan új kapcsolatokat létesítenek egymással, ezért elméd végtelen kapacitással rendelkezik a a tanuláshoz és változáshoz. Tehát ugyanúgy, ahogy egészséges étkezéssel és több testmozgással megváltoztathatod az alakodat és egészségi állapotodat, mentális egészségedet is javíthatod azáltal, ha a negatív gondolati mintákat lecseréled pozitívakra.

Kapcsolódó szócikkek: agy · mentális egészség · pozitív hozzáállás
gjudit8>!

Fordulj a nap felé, és az árnyékok a hátad mögé kerülnek.
[maori közmondás]

Kapcsolódó szócikkek: közmondás · maorik · pozitív hozzáállás
gjudit8>!

Aki énekelni akar, mindig talál hozzá dalt.
[svéd közmondás]

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · dal · ének · optimizmus
gjudit8>!

Az élet célja nem az, hogy megtaláld önmagad, hanem hogy megalkosd önmagad.
[George Bernard Show]

Sue Hadfield: Pozitív gondolkodás Hogyan legyünk optimisták?

Kapcsolódó szócikkek: az élet értelme · élet
gjudit8>!

A harag olyan sav, amely több kárt okoz az edénynek, amelyben tárolják, mint bárminek, amire ráömlik.
[Mark Twain]

Kapcsolódó szócikkek: harag · sav
gjudit8>!

Minden ember megkapja a mennyország kulcsát, de ugyanaz a kulcs nyitja a pokol kapuját is.
[Buddhista gyakorlatbeszéd]

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · mennyország · pokol
gjudit8>!

Tudjuk, mik vagyunk, de nem tudjuk ám, mivé lehetünk.
[Shakespeare: Hamlet]

Kapcsolódó szócikkek: fejlődés · lehetőség