Asszertivitás 48 csillagozás

Hogyan érvényesítsük sikeresen az érdekeinket?
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Unod már az olyan önfejlesztő könyveket, amelyek tele vannak érthetetlen szakkifejezésekkel, és a gyakorlatban tulajdonképpen használhatatlanok? A Scolar Kiadó új könyvsorozatának első kötetében csak egyetlen idegen szót kell megismerned: Asszertivitás. Ez az érdekeid érvényesítését jelenti oly módon, hogy mások igényeit is figyelembe veszed. A több évtizedes szakmai tapasztalatokkal rendelkező szerzőpáros nagy sikerű könyvében közérthetően fejti ki a témát, és konkrét élethelyzeteket mutat be, melyek segítségével Te is megtanulhatsz asszertív lenni önmagad, valamint családod, barátaid, szűkebb és tágabb környezeted érdekében.

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kommunikáció

Scolar, Budapest, 2018
Scolar, Budapest, 2016
Scolar, Budapest, 2012

Morpheus>!
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás Hogyan érvényesítsük sikeresen az érdekeinket?

Ez a könyv megint pontosan akkor jött, amikor kellett. Ahhoz, hogy ne viselkedjünk se agresszívan, se behódolóan, se manipulatívan, az egyetlen jó megoldás az asszertivitás. Ebben az esetben egyenlőnek tekintjük a másikat és magunkat is, tudjuk, milyen jogaink vannak (és azokat meg is védjük), hol húzódnak a határaink, döntésképesek vagyunk, képesek vagyunk nemet is mondani, ha kell.
Persze ezt egyáltalán nem könnyű megvalósítani, de érdemes minél hamarabb elkezdeni, és lépésről lépésre haladni előre.
Nem mondom, hogy ez egy varázsszer, de a teljesebb élet egyik elengedhetetlen feltétele az asszertivitás.

krlany IMP>!
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Én már túl vagyok egy pár hónapos intenzív asszertív kommunikációs tréningen, meg amúgy is, tréning nélkül is ezt a típust képviselem amolyan ösztönösen, de mindig jól jön az ismétlés, a megerősítés, mert hát ugye a gyakorlat itt a lényeg, a minél többször, minél több helyzetben… Ez egy nagyon jó könyv. Egyszerűen, érthetően írja le, hogy mit gyakorolj, hogyan gyakorolj, melyik helyzetben hogyan érdemes viselkedni. Érdemes többször is újraolvasni.

Málnika P>!
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Azoknak, akik hozzám hasonlóan nehezen mondanak nemet és nem tudják meghúzni saját határaikat, nagyon hasznos olvasmány. Teszt segítségével megállapítható, hogy az élet mely területein (munkahely, család, barátok, szolgálatatók és állásinterjú) mennyire vagyunk asszertívek, majd példákon át ad tippeket, hogyan fejleszhető az asszertivitási képesség ezeken a területeken.

csatacsita>!
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Meglepően jó könyv, ki fogom olvasni a sorozat többi részét is! :)

ani_79>!
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Nagyon jó kis könyv, érdemes elolvasni

fülcimpa>!
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Ismétlődés, szájbarágás. Nem lettem asszertívebb annál, mint eddig voltam.

Katan>!

Hasznos könyv.

RozaLia91>!
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Remèlem egy-két trükköt el tudok sajátítani. Jó a megfogalmazás, jók a példák.

smee>!

újraolvasandó

szándékosan választottam ezt a könyvet, mert már egy ideje motoszkált bennem, hogy nem így kéne, de akkor, hogy? egészen korrekt választ kaptam erre a kérdésre

Nikoletta_Sillinger>!
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Alapvetően jó könyv sok példával. De nem érzem, hogy asszertívebb lennék, mint a könyv olvasása előtt. Ez egy olyan témakör, amit szerintem könyvből nem lehet elsajátítani, az asszertivitást napi szinten gyakorolni kell.

Anaire>!

Asszertívnek lenni annyit tesz, hogy helyesen meg tudod ítélni a dolgok fontosságát, és vitatkozás helyett képes vagy tárgyalni másokkal. Azt jelenti, hogy nem aggódsz többé csekélységeken, és nem töltesz több álmatlan éjszakát azon rágódva, hogy mit is kellett volna mondanod egy adott helyzetben. Az asszertivitás azt jelenti, hogy hiteles vagy – ismered magad, és tudod, miben hiszel. Egyszerűbbé válik tőle az életed, és lehetővé teszi, hogy az igazán fontos dolgokra összpontosíts.

219. oldal - Összefoglalás (Scolar, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: asszertív
Anaire>!

A nehézségeket ne tekintsd sikertelenségnek. Sokkal többre mész, ha elfogadod, hogy a baklövések szervesen hozzátartoznak a változtatási folyamathoz: valamennyi egy-egy tanulási lehetőség, amelyek segítenek, hogy egyre jobban és jobban csináld, és így lassacskán megerősítsd az önbizalmadat.

57. oldal, I. rész, 2. fejezet - Érezd jól magad a bőrödben, és tegyél róla, hogy mások is jól érezzék magukat (Scolar, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: nehézség · önbizalom · változás
Anaire>!

„Sorsunk nem a véletlen műve, hanem választásaink eredménye.”
(W. J. Bryan)

199. oldal, II. rész, 10. fejezet - Hogyan döntsünk asszertíven (Scolar, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: sors · választás
Morpheus>!

Jóllehet a meggyőződéseket és a viselkedési formákat tanultként hoztad magaddal, mégsem határozzák meg végleg a személyiségedet, és nem maradnak meg örökre: megtanulhatsz egy pozitívabb, asszertív magatartást (…)

Kapcsolódó szócikkek: asszertív · meggyőződés · személyiség · tanulás · viselkedés
Anaire>!

Bármely magatartásbeli változás sikerének nagyobb az esélye, ha pozitívan fogalmazod meg a célt, és nem negatívan. (…) Könnyebb elérni azokat a célokat, amelyek közelebb visznek valami jóhoz, mint azokat, amelyek eltávolítanak valami rossztól. A változás előkészítésének az a szerepe, hogy ösztönzést és reményt adjon. Erre valók a pozitív célok. Ezzel szemben a negatív célok – amelyeket olyan kifejezéssel határozunk meg, mint például „nem szabad”, „nem lehet” vagy „soha” – reménytelenséget sugallnak, és így nem szolgálják a motivációt.

54. oldal, I. rész, 2. fejezet - Érezd jól magad a bőrödben, és tegyél róla, hogy mások is jól érezzék magukat (Scolar, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: cél · motiváció · változás
gjudit8 >!

Az önbizalom az arra való képesség, hogy megtegyük a szükséges lépéseket, bármennyire nehéznek és ijesztőnek tűnnek is az adott pillanatban.

Kapcsolódó szócikkek: képesség · magabiztosság · önbizalom
Papai_Aliz_Vilma>!

Számos jelentős társadalmi vagy politikai változás kezdődött azzal, hogy valaki úgy döntött: most érvényesíteni fogja az érdekeit.

gjudit8 >!

Nagyapám egyszer azt mondta, hogy kétféle ember létezik: aki elvégzi a munkát, és aki learatja érte a dicsőséget. Azt mondta, hogy próbáljak meg az első csoportba tartozni, ott sokkal kisebb a versengés. [Indira Gandhi]

Kapcsolódó szócikkek: Indira Gandhi
gjudit8 >!

A bátorság minden más erény előtt áll, mert ez az összes többi erény előfeltétele. [Arisztotelész]

Kapcsolódó szócikkek: Arisztotelész · bátorság · erény
gjudit8 >!

A legjobb egyszerre csak egy dolgot bírálni. Ha sikerül megtanulnod az asszertivitást, képes leszel arra is, hogy ne törődj az apróságokkal, ne izgasd fel magad rajtuk. Tartogasd az energiádat a fontos ügyekre. Hogy érdemes-e szólni valamiről, azt jól megítélheted abból, hogy zavar-e még órákkal később is. De ha egyszer is előfordul veled, hogy álmatlanul forgolódtál éjszaka valamilyen igazságtalanságon rágódva, és arra gondolva, mit kellett volna mondanod – akkor össze kell szedned a bátorságodat, és tenned kell valamit.