Asszertivitás 42 csillagozás

Hogyan érvényesítsük sikeresen az érdekeinket?
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Unod már az olyan önfejlesztő könyveket, amelyek tele vannak érthetetlen szakkifejezésekkel, és a gyakorlatban tulajdonképpen használhatatlanok? A Scolar Kiadó új könyvsorozatának első kötetében csak egyetlen idegen szót kell megismerned: Asszertivitás. Ez az érdekeid érvényesítését jelenti oly módon, hogy mások igényeit is figyelembe veszed. A több évtizedes szakmai tapasztalatokkal rendelkező szerzőpáros nagy sikerű könyvében közérthetően fejti ki a témát, és konkrét élethelyzeteket mutat be, melyek segítségével Te is megtanulhatsz asszertív lenni önmagad, valamint családod, barátaid, szűkebb és tágabb környezeted érdekében.

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kommunikáció

Scolar, Budapest, 2018
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632443935 · Fordította: Tibor Szilvia
Scolar, Budapest, 2012
224 oldal · ISBN: 9789632443935 · Fordította: Tihor Szilvia

Morpheus
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás Hogyan érvényesítsük sikeresen az érdekeinket?

Ez a könyv megint pontosan akkor jött, amikor kellett. Ahhoz, hogy ne viselkedjünk se agresszívan, se behódolóan, se manipulatívan, az egyetlen jó megoldás az asszertivitás. Ebben az esetben egyenlőnek tekintjük a másikat és magunkat is, tudjuk, milyen jogaink vannak (és azokat meg is védjük), hol húzódnak a határaink, döntésképesek vagyunk, képesek vagyunk nemet is mondani, ha kell.
Persze ezt egyáltalán nem könnyű megvalósítani, de érdemes minél hamarabb elkezdeni, és lépésről lépésre haladni előre.
Nem mondom, hogy ez egy varázsszer, de a teljesebb élet egyik elengedhetetlen feltétele az asszertivitás.

Málnika
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Azoknak, akik hozzám hasonlóan nehezen mondanak nemet és nem tudják meghúzni saját határaikat, nagyon hasznos olvasmány. Teszt segítségével megállapítható, hogy az élet mely területein (munkahely, család, barátok, szolgálatatók és állásinterjú) mennyire vagyunk asszertívek, majd példákon át ad tippeket, hogyan fejleszhető az asszertivitási képesség ezeken a területeken.

csatacsita
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Meglepően jó könyv, ki fogom olvasni a sorozat többi részét is! :)

ani_79
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Nagyon jó kis könyv, érdemes elolvasni

fülcimpa
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Ismétlődés, szájbarágás. Nem lettem asszertívebb annál, mint eddig voltam.

Katan

Hasznos könyv.

RozaLia91
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Remèlem egy-két trükköt el tudok sajátítani. Jó a megfogalmazás, jók a példák.

smee

újraolvasandó

szándékosan választottam ezt a könyvet, mert már egy ideje motoszkált bennem, hogy nem így kéne, de akkor, hogy? egészen korrekt választ kaptam erre a kérdésre

Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Remek felépítésű útmutató, megfelelő elmélet-gyakorlat aránnyal, szemléletes példákkal. Az benne a nagyszerű, hogy az élet minden területéről hoz esettanulmányokat. Ezek olyan hétköznapi helyzetek, amik bárkivel előfordulhatnak. A szöveget szórakoztató és elgondolkodtató idézetek teszik még megjegyezhetőbbé.

Aemitta
Sue Hadfield – Gill Hasson: Asszertivitás

Most tettem le Henry Cloud – John Townsend: Játszmák nélkül című könyvét, ami 11 évvel korábban, azaz 1999-ben íródott. Ez a könyv ugyanazt tartalmazza, mint a fent említett kötet. Sőt, gyanítom, hogy tulajdonképpen az alapján íródott, azzal a különbséggel, hogy lényesegen kevesebb példát talált ki a szerző. Némelyik mondat kísértetiesen emlékeztetett a „Játszmák nélkül”-re. Nagyon nem csípem a kópiát, a fantáziátlanságot. Hasznos lehetne a könyv, de sok lényeges dolgot kihagyott, amit nem kellett volna.

Anaire

A nehézségeket ne tekintsd sikertelenségnek. Sokkal többre mész, ha elfogadod, hogy a baklövések szervesen hozzátartoznak a változtatási folyamathoz: valamennyi egy-egy tanulási lehetőség, amelyek segítenek, hogy egyre jobban és jobban csináld, és így lassacskán megerősítsd az önbizalmadat.

57. oldal, I. rész, 2. fejezet - Érezd jól magad a bőrödben, és tegyél róla, hogy mások is jól érezzék magukat (Scolar, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: nehézség · önbizalom · változás
Anaire

Asszertívnek lenni annyit tesz, hogy helyesen meg tudod ítélni a dolgok fontosságát, és vitatkozás helyett képes vagy tárgyalni másokkal. Azt jelenti, hogy nem aggódsz többé csekélységeken, és nem töltesz több álmatlan éjszakát azon rágódva, hogy mit is kellett volna mondanod egy adott helyzetben. Az asszertivitás azt jelenti, hogy hiteles vagy – ismered magad, és tudod, miben hiszel. Egyszerűbbé válik tőle az életed, és lehetővé teszi, hogy az igazán fontos dolgokra összpontosíts.

219. oldal - Összefoglalás (Scolar, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: asszertív
Morpheus

Jóllehet a meggyőződéseket és a viselkedési formákat tanultként hoztad magaddal, mégsem határozzák meg végleg a személyiségedet, és nem maradnak meg örökre: megtanulhatsz egy pozitívabb, asszertív magatartást (…)

Kapcsolódó szócikkek: asszertív · meggyőződés · személyiség · tanulás · viselkedés
Anaire

„Sorsunk nem a véletlen műve, hanem választásaink eredménye.”
(W. J. Bryan)

199. oldal, II. rész, 10. fejezet - Hogyan döntsünk asszertíven (Scolar, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: sors · választás
Anaire

Bármely magatartásbeli változás sikerének nagyobb az esélye, ha pozitívan fogalmazod meg a célt, és nem negatívan. (…) Könnyebb elérni azokat a célokat, amelyek közelebb visznek valami jóhoz, mint azokat, amelyek eltávolítanak valami rossztól. A változás előkészítésének az a szerepe, hogy ösztönzést és reményt adjon. Erre valók a pozitív célok. Ezzel szemben a negatív célok – amelyeket olyan kifejezéssel határozunk meg, mint például „nem szabad”, „nem lehet” vagy „soha” – reménytelenséget sugallnak, és így nem szolgálják a motivációt.

54. oldal, I. rész, 2. fejezet - Érezd jól magad a bőrödben, és tegyél róla, hogy mások is jól érezzék magukat (Scolar, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: cél · motiváció · változás
Papai_Aliz_Vilma

Számos jelentős társadalmi vagy politikai változás kezdődött azzal, hogy valaki úgy döntött: most érvényesíteni fogja az érdekeit.

gjudit8

Ha passzívan viselkedünk, az nem jelenti azt, hogy semmi nem történik: ilyenkor valaki más hozza meg helyettünk a döntéseket, vagy véletlenszerűen sodródunk olyan irányba, amelybe nem akartunk menni.

gjudit8

Ahányszor csak szembenézünk félelmeinkkel, erőt, bátorságot és önbizalmat nyerünk… Meg kell tudnunk tenni azt is, amiről azt hisszük, képtelenek vagyunk rá. [Eleanor Roosevelt]

gjudit8

Az asszertív emberek elismerést adnak másoknak: ez azt jelzi, hogy elégedettek önmagukkal.

gjudit8

Tedd meg a második mérföldet is. Ott nem lesz tolakodás.