A ​lány, aki hazudott 133 csillagozás

***USA ​Today bestseller***

„Fordulatos, romantikus, letehetetlen regény, amely találgatásokra sarkallja az olvasót” – Julie Cohen

Ezt a lebilincselő pszichológiai drámát egy ültő helyében végig fogja olvasni!

Erin és Roisin barátok voltak, aztán egy halálos baleset mindkettejük életét összezúzta. Majd Roisin felfedezi Erin azóta, egy évtizeden át őrzött titkát, és eltökélten igyekszik elérni, hogy Erin megfizessen a hazugságokért.
Erin azonban nem akarja újra felvenni a kapcsolatot Roisinnal. Új életet kezdett Londonban, nem áll szándékában újra hazatérni. Mikor viszont apja rejtélyes körülmények közt súlyos balesetet szenved, nincs választása: haza kell térjen, és szembe kell nézzen egykori osztálytársával – és saját múltjával is. Erin tudja, ha nyilvánosságra kerül a titka, annak katasztrofális következményei lehetnek.
Mikor Roisin váratlanul eltűnik, minden gyanú Erinre terelődik. Mindent megtenne a családja védelmében, de vajon milyen… (tovább)

Álomgyár, Budapest, 2021
Álomgyár, Budapest, 2019
Álomgyár, Budapest, 2018

Pandalány P>!
Sue Fortin: A lány, aki hazudott

A könyv engem teljesen becsapott. A pszicho thriller műfajában arra számítottam, hogy már az első fejezetektől kezdve végig feszültség, kilátástalanság fogja uralni a történetet. Ehhez képest azonban helyette egy romantikus, bús-borongós hangvételű történetet kaptam.
A főhősnő, Erin menekül saját maga elől, ez már az elején egyértelművé vált. Távol a családjától, Londonban él, ahol kialakított magának egy olyan életet, ami kívülről nézve már-már tökéletesnek tűnhet: remek állás, párkapcsolat és a világ egyik legklasszabb nagyvárosa. Ki is akarhatna ennél többet? Azonban visszatérni a múltba, a kisvárosba mindig nehéz. Ott mintha megállt volna az idő.
Megmondom őszintén, hogy a könyv hatalmas fordulatokat nem tartalmaz, meglehetősen könnyedén folyik a cselekmény és az írónő jóval a vége előtt elárult pár rejtélyt. Ennek ellenére egy olvasmányos, jó stílusú történetet kaptam és ez tetszett. A karakterek, a helyszínek teljesen rendben vannak, egyedül talán Roisin karaktere, akit máshogy formáltam meg. Kerülgette Erint, határozatlanul beszélt vele és nem kényszerítette rá igazán az őszinteségre. Ha én valamire ennyire kíváncsi lennék, biztosan erőszakosabban nyomulnék, hogy kiderítsem az igazságot a bátyámról. A történet apró, szinte észrevétlen utalásokkal van teli, amik a pszicho thriller műfajt próbálják megidézni, azonban nem elég erősek hozzá, hogy tényleg azzá válhasson a kötet.
Összességében ez egy klassz könyv, ha azt nézem, hogy miről szól és nem foglalkozom a műfaji besorolással. Viszont, ha úgy közelítem meg a dolgot, hogy ez egy krimi vagy esetleg pszicho thriller, akkor bizony ezt ebben a regényben nem találja meg az olvasó.
Bővebben: http://pandalanyolvas.blogspot.hu/2017/09/sue-fortin-la…

ShedowCat8>!
Sue Fortin: A lány, aki hazudott

Nem volt rossz könyv, igazából a története jó volt, de ez mint pszicho-thriller nem működik.

Nem volt semmi baromi izgalmas, a történtek súlytalannak érződtek, az indítékok ugyanúgy és nem volt miért izgulni. Nem éreztem, hogy bármi rossz is fog történni, mert úgy is megoldódik.

A karakterek jók voltak, bár tényleg némelyik indíték csak baromság volt…

Nem tudom teljesen ajánlani, de ez még az okés könyvek közé tartozik.

bartok_brigitta P>!
Sue Fortin: A lány, aki hazudott

Kicsit elmaradtam az értékeléssel, de kivételesen nem azért, mert emésztenem kellett. A lány, aki hazudott nem az a fajta könyv, ami nagyon sok gondolkodnivalót hagy maga után.
A cselekmény egyszerű, bár egyszerre mozog a múltban és a jelenben. A nézőpont karakterek elkülönülnek egymástól, és nem csak az elbeszélés módjában, hanem jellemileg is. Tetszett, hogy a regény fokozatosan épül fel, bár kicsit nehezen indult be az elején – ötletem sem volt, hogy miként fog fejlődni a történet, de végül egész jó irányba sikerült elindulni.
Bármennyre is reménykedtem a nagy fordulatokban, valahogy nem sikerültek ütősre. A főcsavar túlságosan hamar kiderül, a többi pedig nem váltott ki túl nagy lelkesedést belőlem. Azt hiszem, hogy ráfért volna a cselekményre egy alapos átgondolás. A titkok mindig veszélyesek, ezt tudjuk, de nem minden titok okoz katasztrófát… Nem minden megoldás volt logikus számomra, de nagyjából elégedett vagyok a végeredménnyel.
A szereplők nagyon szimpatikusak, átérezhetőek. Erin szerethető főhős, de volt pár húzása, amiért legszívesebben megcsapkodtam volna. Örültem, hogy a végén megtalálta a helyét. A Kerryvel való kapcsolata számomra egy kicsit túl gyorsra és cukrosra sikerült, de végül is ez is egyfajta húzóerőt jelentett a történetnek.
Összességében a regény szórakoztató. A nyelvezete egyszerű, a cselekményszál szintén – gördülékenyen lehet vele haladni, és képes arra, hogy kikapcsolja az olvasóját. A helyszín miatt plusz csillagot kap tőlem, mert úgy érzem, hogy azt nagyon sikerült eltalálnia az írónőnek. Viszont mindig önmagukhoz mérve szoktam a könyveket értékelni, és ez sokkal jobb is lehetett volna. Nem hiszem, hogy a thriller-rajongóknak ez a könyv újdonságot nyújthat, de kitudja.
Egyelőre még nem döntöttem el, hogy szeretnék-e a későbbiekben az írónőtől olvasni.

Bajnoczianna>!
Sue Fortin: A lány, aki hazudott

Ez egy izgalmas könyv amely bizony tele van számtalan csavarral. A benne szereplő Erin már az elején bűnősként tűnik fel. Mégis ez a szál az egész regényt végig kíséri, a romantikus szál pedig adott hozzá még egy pluszt. A regény igy sokkal összetettebb olvasmány lett, hisz nem csupán egy izgalmas krimi történet indult útjára hanem még az érzelmek is előtérbe kerültek.
Erin karakterét hamar megkedveltem annak ellenére hogy sötét titkai voltak és ez a végéig igy maradt.

Bettina_94 I>!
Sue Fortin: A lány, aki hazudott

Sue Forint a Sister, sister c. regényében is megmutatta, hogy nagyon jól tudja csavarni a szálakat. Úgy érzed, hogy tudod, mi történik, hogy már mindent láttál, hogy nem tud meglepni, aztán mégis. És akkor a döbbenetet le sem lehet vakarni majd az arcodról.

Bővebb értékelés: http://irokkozott.blogspot.hu/2018/02/sue-fortin-lany-a…

Viichaan>!
Sue Fortin: A lány, aki hazudott

Ez a könyv minden szempontból a meglepetés volt – főleg rossz értelemben.

Először is nézzük mit állít a fülszöveg: pszichológiai dráma és pszichológiai thriller. Na már most az utóbbiból egy szemernyit se érzékeltem, az előbbiből is inkább csak a dráma részét.
Erin Londonba menekült a múltja elől és nem is kívánkozik visszatérni szülőföldjére, azonban több minden is adódik ami miatt kénytelen lesz rá. Hátrahagyja a munkáját és barátját, Ed-et aki egyben a főnöke és hazatér. Ott kezdődik igazán a dráma: az apja balesete, annak körülményei, Rosin zaklatása, a felmerülő emlékek kísértése… Ráadásul úgy tűnik, hogy sokkal tovább kell maradnia Írországban, mint tervezte, így a munkája és a párkapcsolata is veszélybe kerül.
Úgy éreztem az írónő túl sok témát akar érinteni a könyvben, ezért olyan „zsúfoltnak” hatott a történet. Legyen benne egy kis fiatalkori szerelem/terhesség, a gyász feldolgozása/hatása egy családra, vidéki és városi emberek közti különbség, párkapcsolati problémák, az anyaság kérdése és még sorolhatnám.

A történet vezetése is kifogásolható, ugyanis az elején elhintett információmorzsák már a könyv felénél összeállnak és az olvasó fejében már összeáll egy kép a történteket illetően, így a végén nem éri nagy meglepetésként amikor mindenre fény derül. Akkor pedig csak annyi lesz a reakció, hogy „végre megtudták a szereplők is, hurrá!”. Viszont ebben kicsit ellentmondásos érzéseim is vannak, mert az események efféle kimeneteléhez is rengeteg mindent kitalált az írónő, már-már nehéz észben tartani, hogy kinek milyen szerepe volt ebben az egészben. Maradjunk annyiban, hogy mindenki kivette a részét. (Volt egy pár „szál”, amit feleslegesnek is tartottam és ami számomra csak tovább bonyolította a történetet)

Ami néhány szereplőt illet, nem tudtam megérteni, hogy mit miért csinálnak és nem bírtam felfogni a gondolkodásmódjukat. Nehéz spoilermentesen kifejezni, de normális emberek nem így viselkednek szerintem. spoiler

Összefoglalva egy jó kis thriller helyett kaptam egy nagy adag drámát, romantikával megspékelve és happy enddel zárva. Ha valaki egy kis borzongásra vágyik annak nem ajánlom. Viszont előnye volt, hogy hamar tudtam vele haladni, így egy könyvnek elment.

Flóra>!
Sue Fortin: A lány, aki hazudott

Csodálatos könyv! Egy barátnőm ajánlotta, hogy olvassam el. Nagyon hálás vagyok neki érte. Imádtam! Eseménydús és fordulatokkal teli könyv volt. Nagyon megtetszett az író stílusa is! Alig várom, hogy más könyvét is elolvassam. *-* Mindenkinek ajánlom! *-* <3 spoiler

Effi89>!
Sue Fortin: A lány, aki hazudott

Csavar csavar hátán, mind negédes véglifejlettel, egydimenziós karakterekkel, bántóan túlírt stílusban.

Nightlight>!
Sue Fortin: A lány, aki hazudott

Nekem nagyon tetszett ez a könyv. Voltak benne váratlan fordulatok és már az elején megtetszett. Nagyon tetszett, ahogy az írónő felépítette a történetet és ahogy bemutatta a karaktereket. Egyetlen apró problémám volt, az eleje számomra kicsit unalmas volt, de ezt kompenzálta az elkövetkező folytonos történések, amelyeket egy újabb csavar követett. Én személy szerint imádtam azt a sok csavart, ami mindig találgatásokra késztetett. Ezek alapján még biztos, hogy olvasok az írónőtől.

Niitaa P>!

Az idő kincs, amiből soha nincs elegendő.

Niitaa P>!

Néha mély levegőt kell venni, és bátornak lenni.

Pandalány P>!

Ráébredek, hogy a szeretet nem fájdalmas érzés. A szeretet hiánya az, ami fáj. Az elutasítás. Az árulás. A magány. Az fáj. A szeretet nem.

bartok_brigitta P>!

– Tudod, egy idő után a természeted részévé válik a haragtartás. Könnyebb valakivel megszakítani a kapcsolatot, és nem beszélni vele egyáltalán, mint szembenézni a problémával, bármi is legyen az. Ha beszélsz a dologról. és valahogy megoldod őket, az azt is jelenti, hogy mindent újra át kell gondolnod, ami annyi ideje hajtott előre. Minden egyes szót, amit valaha is mondtál annak az illetőnek, vissza kell vonnod. Le kell nyelned a büszkeséged, és nagyon ijesztő lépést kell tenned előre, az ismeretlen felé.

318. - 319. oldal