A ​római szerető (A római szerető 1.) 83 csillagozás

Sue Dylen: A római szerető

Léteznek sorsszerű találkozások. Van végzet. Matilda élete fenekestől felfordul, amikor a lányát elrabolják tőle. Ez a nap az Olaszországban élő nő életének legborzalmasabb napja – egyszersmind az a nap, amikor megismeri Enzo Bianchi alezredest. A hűvös, racionális svájci habitus találkozik Rómában a tüzes és lehengerlő itáliai életérzéssel. Lelkiismeret-furdalás és erkölcsi aggályok vívnak csatát Tilda lelkében az észvesztően szenvedélyes pillanatokkal, amelyek segítenek kibontakoztatni és megélni saját mélyre temetett nőiségét. Hogyan éli meg egy nő a szeretői viszonyt? Lehet jól dönteni, amikor egy határtalan szerelem és a házasság áll egymással szemben? Elégnek, vagy újraélednek ebben a kapcsolatban?
Olasz életérzés, perzselő erotika és könnyek adják a regény esszenciáját. Az izgalmas, érzelmekkel és fordulatokkal teli történet Itália lebilincselő szépségű vidékeire repíti olvasóit.

NewLine, 2022
MyBook, Budapest, 2018
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150019093
NewLine, Budapest
ISBN: 9786150048000

Enzo Bianchi · Matilda Hill

Nikolett0907 P>!
Sue Dylen: A római szerető

„De hidd el, holnap újra felkel majd a nap, és azután is, minden reggel. És aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy már nem fáj – okoskodom a lányomnak, holott én is majd belehalok Enzo hiányába, miközben a tönkrement házasságomat táplálom nap mint nap.”

Kissé kalandosan került hozzám ez a könyv, ugyanis bár utazókönyvként keringet molyról molyra, én nem jelentkeztem rá, mégis kis csalafintaság által más könyvekkel ide pottyant.
Elolvastam, ha már így hozta az élet és legnagyobb meglepetésemre, egy- két hibát leszámítva tetszett.
Sok igazság megbújik a lapokban, néhol persze klisés is, és bizonyos helyeken túl fűtött, és bár imádom az erotikát, ez a tálalási forma nekem annyira nem tetszett.
Ellen nagyon értékeltem, hogy van háttértörténet, érdemes volt haladni, oldalról – oldalra bontakozott ki szemem előtt ez a történet.
Bár hatalmas karakter fejlődést nem kaptam, nem is vártam.
Néhol nehéz, néhol könnyed, egy estés tökéletes kikapcsolódás.
Tehát hálásan köszönöm, hogy olvashattam, érdemes volt ez a kitérő, még ha a következő molyocskának várnia kellett kicsit.
Köszönöm, hogy olvashattam. Egy élmény volt. :)

Sue Dylen: A római szerető

Imádtam az egész könyvet. Rabul ejtett és odaszögezte a figyelmem az utolsó oldalig!
Ez egy olyan regény, amit meg kell ismernie minden romantikus és erotikus zsánert kedvelő olvasónak, mert kihagyhatatlan élmény. Teljes szívből merem ajánlani, én is bele fogok mélyedni ismét a műbe ebben biztos vagyok!

A teljes ajánló itt érhető el:

Szösszenet P>!
Sue Dylen: A római szerető

Aki szereti az erotikát és a romantikát, valamint az olasz hangulatot, annak érdemes elolvasni.
A regény központi témája, mint sok női regényben, egy hosszú és kihűlt házasság, monotonná váló házasélet és hétköznapok. Tilda, aki a férje és családja boldogulásáért feladja álmait, belesüpped észrevétlenül a szürke hétköznapokba. De ha már Róma, akkor ez a legjobb helyszín ahhoz, hogy ezt az erkölcsileg tökéletes feleséget kizökkentse a valóságból, és megismertesse a mediterrán szenvedéllyel. Mi kell hozzá? Egy gyermekrablás és egy olasz férfi.
A regény bővelkedik erotikában, érzelmekben, és ezt a szerző igazi olaszos hangvételben tárja elénk.
Nem marad el az olasz nevezetességek bemutatása sem, ami nálam még egy csillagot jelentett.

Reni07>!

Izgalmas kezdés.
Róma. Romok, ételek, italok, trattoriák. Folyik a kávé. Szenvedély. Középkorú nő útkeresése: rossz házasságban maradni vagy menni???
És Nápoly♥
Sok igazság, klisé. Túl gyorsan alakul minden.
Hogy hányszor szálldos a lepke a gyomorban, meg az a sok vállon lévő kisördög. Sok.
spoiler
Legközelebb, ha Rómában járok, saltimboccát ki kell próbálnom és Fontana della Naiadi szökőkutat meg kell néznem!
Erotikus címkét vedd komolyan! Itt tényleg tombolnak a hormonok. És csajok: a Chanel parfüm és a szexi alsónemű mindig nyerő! ☺️

“Nem mentség a kiégett házasság, hanem ok.”

Sue Dylen: A római szerető

Ez a könyv bebizonyította, hogy hazánkban magánkiadásban is találni jól felépített, érdekes és igényes olvasmányokat. Romantikus történet lévén a kikapcsolódást, amit vártam tőle, megadta.
A cselekmény akcióval indul, kicsit összeszedetlennek tűnik – mintha a Gyermekrablás c. film eleje pergett volna le –, de gyorsan lezajlik ez a jelenet, megalapozva ezzel a két főszereplő felvezetését. Onnantól lassabb tempó következik.
Ami igazán megfogott a könyvben, az az, hogy nem a tipikus YA/NA sztori, nem voltak benne a ma divatos figurák, hanem egy középkorú párról szólt, életszerűen, néhol már túlságosan is hitelesen. A románc mellett betekinthettem Tilda mindennapjaiba, a gyerekeivel való kapcsolatába, a munkahelyére, megismerhettem a barátnőit. A történet nem fiatalos lendületű, de számomra pont ettől lett egyedi. Nem csak egy kihűlt kapcsolatban élő, románcot kereső nőt mutat be, hanem egy dolgozó családanyát az ő valós problémáival. Tilda határozatlansága és a bizonytalansága tette életszerűvé, és az, hogy önszántából talán sose mert volna belevágni a változásba.
A vége elképesztő, egyben csattanó, de önállóan is megállná a helyét… nézőpont kérdése. Viszont a titok, ami ide vezetett, az felbosszantott: az egy igazi romantikus klisé, és pont a klisémentességétől volt egyedi a könyv. Ezért az egy csillag levonás. Számomra akkor maradt volna meg a sztori hitelessége, ha Paul megmarad annak a spoiler férjnek, aki mindvégig volt.
Enzo nem egy álompasi, sokáig én is azt hittem, mint Tilda, hogy pusztán csak egy szerető, mert nem igazán tett olyan lépéseket, kifejezéseket, amelyek az ellenkezőjét bizonyították volna. Ennek ellenére mégis szerethető karakter, és szurkoltam nekik.
Örültem neki, hogy olvashattam ezt a könyvet, és kíváncsi vagyok a folytatásra is.

Judit_Megyeri IP>!
Sue Dylen: A római szerető

A megcsalás és a szeretői viszony nehéz téma, de ez a könyv nagyon jól, árnyaltan mutatja be a vívódást, az örömöt és a fájdalmat, ami vele jár. Az erotikus jelenetek pedig remekül sikerültek. :-)

l_moni>!
Sue Dylen: A római szerető

Először is, nagyon szépen köszönöm a lehetőséget, hogy ezt a remek könyvet elolvashattam kedves @Sue_Dylen!
Már az első fejezet mellbevágó volt. Istenem, Tilda igazi anyatigris.
Sose hittem volna, hogy egy olyan történet fog tetszeni, ahol a megcsalásé a főszerep. Egy fájóan szép történet, egy nőről, anyáról, feleségről. Annyira meg tudtam érteni az érzéseit, a gondolatait.
Enzo. Az alezredes, a talpig férfi, az olasz aki igazán különleges.
Annyira különbözőek és mégis annyira összeillenek.
Annyira szerettem volna, hogy boldogok legyenek.
Hogy lehetett így vége????
Ahhhhh, be kell valahogy szereznem a folytatást.

zöldelefánt >!
Sue Dylen: A római szerető

Van valami amit nem értek. Miért vannak benne azok az olasz mondatok?! Alapból olaszul beszélnek. Tehát ezek is „leforditasra” kerültek nem? Mert, ha pl végig angolul beszéltek volna, és közben használnak pár olasz kifejezést akkor az úgy érthető. De így nekem nagyon furcsa volt. Ha elolvastam benne egy olasz szót, mindig ez jutott eszembe.
Ettől eltekintve elgondolkodtató volt a könyv. Oké értem, hogy miért csinálta Tilda azt amit, de nem, még sem. Végig ez váltakozott bennem.
Aztán a végén! Most komoly?! bumm? ennyi?
De ez is tetszett, nagyon tetszett.

SzemreValó_könyvek>!
Sue Dylen: A római szerető

Az első részét már régebben olvastam, bár nem sokra emlékszem, de néhány érzés megmaradt bennem. Azt tudom, hogy szerettem. Így kíváncsian álltam az újra olvasás elé, illetve a folytatása elolvasása elé. Ha már Olaszországban játszódik, akkor rossz nem lehet.

Az első részben Tildát ismerhetjük meg a családjával. Rögtön egy tragédia történik, ugyanis vásárlás végeztével a lányát elrabolják. Az anyuka a kisfiával kocsiba pattannak és üldözőbe veszik az emberrablókat. A sikeres üldözés végeztével Tilda kórházba kerül, ugyanis egy golyó horzsolta a kezét, így azt össze kell varrni. Ezután találkoznak Enzoval. De vajon ez a találkozás a véletlennek köszönhető?

Tilda és férje házassága kihűlőben van, így érthető is, ami bekövetkezik. Amikor először olvastam a történetet jobban tetszett. Ám nem mondom, hogy annyira rossz lett volna, mert tudott újat adni. Nagyon szép olasz tájakon jártam az írónő által.

nagy_anikó>!
Sue Dylen: A római szerető

Könnyed olvasni valót kerestem az év utolsó pár napjára. Mivel az unokámra vigyáztam, gondoltam jó lesz a meseolvasás után nekem is egy kis kikapcsolódás.
Nos az első pár oldal után kerekre nyílt szemekkel olvastam. AZT A !!!
Hajnali fél kettőkor úgy gondoltam, hogy egy kialvatlan nagyi mindennél rosszabb, így nehéz szívvel tettem le a könyvet és csak év utolsó napján vettem kézbe. Le sem tettem, amíg be nem fejeztem.
Nagyon rendbe volt minden sora. Nem mondom, hogy tabu téma, de szerintem nagyon kényes téma – a kihűlt házasság gyerekekkel. Válni vagy maradni? Főleg, ha felbukkant az a bizonyos harmadik is. Szinte már izgultam, hogyan oldja meg az írónő ezt a dilemmát.
Hogy Matilda a napi női mókuskerékben megtalálja a neki is jót, amitől fel tud töltődni a következő és az azt következő napokra.
Csak gratulálhatok, nagyon jól sikerült. spoiler

Anarchia_Könyvblog>!

Még az álmok világában sem menekülhetünk el önmagunk elől.

ap358 P>!

Mondja ki, ami a lelkét nyomja, hogy aztán el tudja engedni.

Anarchia_Könyvblog>!

Sírnom kell. Szétszakít belülről ez a kettősség. Szeretnék odabújni hozzá, és örökre eggyé válni vele. Ugyanakkor szeretnék elfutni, és soha többé nem érezni ezt a lelkifurdalást.

ap358 P>!

Tudom, hogy ezt sosem tudom meg nem történtté tenni. Kérdés, hogy akarom-e?

Kapcsolódó szócikkek: Matilda Hill
Sue_Dylen I>!

– Szeress, Enzo! Kérlek! Most, itt…
És ott, az Amalfi-partoknál, aznap éjjel úgy szeretett engem, ahogy csak szerethet egy férfi egy nőt.

262. oldal 10. fejezet - A római szerető (MyBook 2018.)

Letta_Reads>!

Egyáltalán meg merem tenni valaha is, hogy elhagyom a férjemet? Nem Enzo, vagy bárki más miatt, hanem magunkért.

Letta_Reads>!

Igen, talán ez a titka Enzo vonzerejének. Attól érzi magát férfinak, ha elvarázsol és elcsábít engem. Ma már tudom, hogy én sem voltam még ennyire nő soha életemben, mint Enzo mellett.

l_moni>!

Mindig sejtettem, hogy a nők hihetetlen dolgokra képesek a gyerekeikért, de amit ön művelt! Úgy viselkedett, mint egy anyatigris.

A római szerető sorozat · Összehasonlítás