Legyél ​te a legjobb szülő! 4 csillagozás

Sue Atkins: Legyél te a legjobb szülő!

Vannak könyvek, melyeket szomorúan veszünk kézbe, aztán le sem akarjuk tenni. Ilyen Sue Atkins műve, melynek minősége sajnos vetekedik a hetvenes évek budapesti telefonkönyveivel, de elég csak beleolvasni, már tudod, legjobb, ha szinte mindig kéznél van. Könnyen érthető, konkrét tanácsai jól jönnek szinte minden kérdéses nevelési helyzetben. Ír a jó és a rossz büntetési módszerekről, a lányok és a fiúk eltérő igényeiről, az alvásról, az empátiáról, a kötődésről. Mindezt tippekkel, történetekkel, bölcsességekkel egészíti ki a szerző.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tantusz

Panem, Budapest, 2009
342 oldal · ISBN: 9789635455171 · Fordította: Maráczi Orsolya

hattori>!
Sue Atkins: Legyél te a legjobb szülő!

Hát ez egy olyan tipikusan amerikai könyv, feltehetően tipikusan amerikai szülőknek írva. És nem nekem. Kerestem válaszokat a könyvben, de csak listákat találtam, hogy milyen kérdéseket tegyek fel magamnak, milyen dolgokon gondolkozzam el jó mélyen, meg pszichoterápiás csoportoknak való feladatocskákat, amikre képtelen voltam rávenni magam. Végül kimazsoláztam egypár okos jótanácsot, meg megdöbbentő tényt, amivel gazdagított, de nem éreztem, hogy mostantól én lehetnék a legjobb szülő.
A könyv használatát inkább úgy tudom elképzelni, hogy az ember jár ennek a tanácsadásból rendkívül jól profitáló de igen meggyőző és igen pozitív hölgynek a tanfolyamára és ez afféle munkafüzet hozzá. De ha lenne ilyen tanfolyam – Ámerikában biztos van – én nem iratkoznék be.

gingalló>!

A minőségi idő létfontosságú egy gyermek önértékelésének kiépítésében és erősítésében. Ez az idő nem azért fontos, amit csinálsz, hanem azért, ahogyan csinálod. A minőségi idő egyfajta gondolkodásmód. Azt jelenti, hogy teljesen odaadod magad, igazán odafigyelsz, megosztod az érdeklődésedet, nyugodt vagy és jól érzed magad valaki mással.

hattori>!

Az 1940-es években a hét leggyakoribb fegyelmezési probléma az iskolákban a beszélgetés, a rágózás, a kiállás a sorból, a folyosón szaladgálás, a zajongás, a nem megfelelő ruhaviselet és a szemetelés voltak. Az 1990-es években a hét leggyakoribb probléma a drog, az alkohol, a terhesség, a nemi erőszak, az öngyilkosság, a lopás, és a zaklatás.

Kapcsolódó szócikkek: fegyelmezés
gingalló>!

Csökkentsd a veleszületett tehetségre fordított figyelmet, és helyette inkább a gyerek erőfeszítéseit értékeld. A dicséretet a befektetett munkával és energiával arányosan add meg a gyermekednek!

gingalló>!

Dicsérd gyermekedet, miközben valami jót csinál! Ha azt látod, hogy valami jót tesz, erősítsd meg a viselkedését azonnali dicsérettel. Ha így teszel, hatékonyan hozzájárulsz ahhoz, hogy felismerje a helyes viselkedést, és közben jobban megkedvelje saját magát is.

gingalló>!

Ha feltétlenül szükséged van összehasonlításra, akkor gyermeked eredményeit és teljesítményét saját magához mérd és ne másokhoz!

hattori>!

…felfedezett egy nagy különbséget az emberek és az egerek között. Ha az egerek észreveszik, hogy amit csinálnak, nem vezet eredményre, mással próbálkoznak. Ha az emberek veszik észre, hogy amit csinálnak, nem vezet eredményre, akkor valaki mást hibáztatnak.
A definíció szerint az őrület az, amikor újra meg újra ugyanazt a cselekedetet ismételjük, de más eredményt várunk

gingalló>!

Emlékszem arra, ahogyan édesanyám szólított. Amikor azt mondta, Susan, annak mindig volt valami éle, és azt jelentette, hogy bajban vagyok. Ha viszont azt mondta, hogy Sue, akkor minden rendben volt, és éppen csak teázni hívott. A jelentés azonban nemcsak a szavaiban rejlett, a hangszíne is sokat elárult.

hattori>!

Gyerekeket nevelni igazi kihívás, esetenként nehéz és kimerítő, hiszen nem használati utasítással érkeznek