Az ​én utam 1 csillagozás

Életem építőkockái
Sturmann Béla: Az én utam

Nagy idők, nagy tanúja, ahogy mondani szokták, de ebben az esetben nem közhelyről van szó, hiszen a szerző a huszadik századi Magyarország sorsfordító, történelmi eseményeit testközelből élte meg. „Nem bántam meg semmit, mindig is a munka volt az éltető erőm, örömöm.”
Sturmann Béla ennek szellemében élt, alkotott (évekig a Híradó külsőse volt, újságíró, a MÚOSZ örökös tagja, pv. alezredes, megyei egészségnevelő), segítette a rászorultakat, igaz, őszinte emberként élte életét.

A szerző már nem élhette meg könyvének kiadását, felesége, Sturmann-né Tóth Ildikó szorgos, odaadó munkájának köszönhető, hogy a nagyközönség is megismerheti Sturmann Béla életútját, életfilozófiáját, emberekről, életről, szeretetről, emberségről alkotott véleményét.

Aposztróf, Budapest, 2008

Salgótarján

Sturmann Béla: Az én utam

Sturmann Béla: Az én utam Életem építőkockái

Egy ember életét megismerve tud az ember igazán elgondolkodni azon, hogy mik a legfontosabbak az életben. Azon, hogy vajon jól élünk-e? Mi a boldogság? Mi mindent lehet elérni kitartással és tisztességes munkával? És ha megnézzük, hogy régen, akik háborúk közepette éltek, tanultak és dolgoztak is lehettek boldogak, élhettek tartalmas és tiszteletreméltó életet. Manapság sokkal könnyebb az élet. Mégis, ha megnézzük embertársainkat, többnyire csak a panaszkodás, az elégedetlenséget látunk napjainkban. Az akaraterő, a kitartás és a hit kiveszőben van a mai társadalomból. Hová lettek ezek az életek?
Ez a könyv sokmindenre rávezeti az olvasót, sok dolgon elgondolkodtat…

Timi98>!

Az egyik szerzővel, Dupák Gáborral sokat beszélgetett a forradalom alatti tevékenységemről, valamint az azt megelőző demokratikus magatartásomról. Többek között arról is, hogy én telefonáltam az acélgyári forradalmi tanács vezetőinek 1956. december 8-án, ne menjenek a megyei tanácsházához és a megyei rendőrséghez, vagy legalábbis késleltessék az ott tüntetőkhöz való csatlakozásukat, mert dr. Frajna Ferenc rendőrorvos úgy tájékoztatott, bajuk eshet, talán még lőnek is rájuk.

Nagy valószínűséggel a decemberi sortűzzel kapcsolatos eseményeket nem hitelesen dolgozták fel. Ugyanis már több újságcikkben szerepelt, hogy azért nem lett több áldozata a sortűznek, mert én figyelmeztettem telefonon az acélgyár forradalmi tanács vezetőit. Ennek ellenére mégis olyan nyilatkozatokat hallok a helyi TV-ben, illetve olvasok a Nógrád Megyei Hírlapban, hogy nem tudják ki volt a telefonáló.
Legutóbb 2006. december 12-én a megyei lap 2. oldalán lévő Girt családról közölt cikkben az alábbiakat olvastam: „December nyolcadikán egy figyelmeztető telefonhívást kaptak, a megyetanács tetejéről lőni fognak. Ennek köszönhetően nem engedték a gyári tüntetőket kivonulni, s így mintegy 1600 ember életét mentették meg!”

Kapcsolódó szócikkek: 1956 · forradalom · Salgótarján
Timi98>!

Ha a környezetünket megismerjük, könnyebben boldogulunk a mindennapi életben. A természet olyan csodálatos könyv, ami nyitva áll mindenki előtt, csak olvasni kell tudni belőle.

Kapcsolódó szócikkek: természet
Timi98>!

Salgótarjánt a szén tette ismertté, amit már az elemi iskolában is tanultam. Sajnos a 2005. június 3-án megjelent Nógrád Megyei Hírlapban hiába javasoltam, hogy az eltávolított partizánszobor helyére egy bányász szobrot állítsanak, nem ez történt!

Kapcsolódó szócikkek: 2005 · bányászat · Salgótarján · szobor
Timi98>!

Az anyagi gazdagság nem azonos a lelki gazdagsággal.

Kapcsolódó szócikkek: gazdagság