A ​druidák 5 csillagozás

Stuart Piggott: A druidák

Az ismert archeológus szerző ebben a művében a titokzatos druidáknak eredt nyomába. Olvasmányos, az érdeklődést fenntartó módon rögzíti a tényeket; nemcsak a közismert és a vitatott elméleteket ismerteti, de rávilágít arra is, hogy az idők során miféle vad hiedelmekkel töltődött a druida szó jelentése.

Eredeti megjelenés éve: 1968

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Különleges könyvek General Press

General Press, Budapest, 2010
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636432539 · Fordította: Valló Gábor

zamil>!
Stuart Piggott: A druidák

Többet vártam a könyvtől, azt hittem többet megtudok a Druidákról, nem csak az Asterixből ismerem meg őket.
Ami meglepett, hogy szinte semmit nem tudunk a keltákról, és magáról a druidákról. 4-5 korabeli írások emlékre épül a tudásunk és a régészek által feltárt leletek kitalációira. A könyv is inkább erre a 4-5 műre épül, ahol említést nyernek, és a keltákra mint népre. Sajnos elég kis régészeti anyagot mutat be a könyv, és elég kevés fényképpel, illusztrációval. Érdekes, hogy az átlag ember által ismert druidák mind a reneszánsz kor utáni kitalációk, szenzációhajhászás eredményei, ezt a részt viszont szépen a helyén kezeli az író, és tényszerűen meg is mutatja. Megemlíti itt, hogy a keltáknak, és így a druidáknak semmi köze Stonehengehez, ez is mind kitaláció.
Nem könnyű olvasmány, de ezen nem is lepődtem meg.