Mesterséges ​intelligencia modern megközelítésben 4 csillagozás

Stuart J. Russel – Peter Norvig: Mesterséges intelligencia modern megközelítésben Stuart J. Russel – Peter Norvig: Mesterséges intelligencia modern megközelítésben

A ​könyv fő célja volt azokat a gondolatokat átadni, amelyek a mesterséges intelligencia kutatásában az utóbbi ötven évben és a kapcsolódó területeken az elmúlt kétezer évben születtek.
A mesterséges intelligencia (MI) nagyon nagy tudományterület, és ez a kötet is igen terjedelmes. A könyvben a szerzők megkísérelték e területet teljes szélességében feltárni, átölelve a logikát, a valószínűség-számítást, a folytonos matematikát, az érzékelést, a következtetést, a tanulást, a cselekvést, valamint mindent, a mikroelektronikától a világűrt kutató robotokig. A könyv fő egységesítő motívuma az intelligens ágens koncepciója. Az MI egyszerűen a környezetüket észlelő és cselekvő ágensek tanulmányozása.
Az első kiadás óta az MI sok változáson ment át, és ez a könyv is sokat változott. Lényegében minden fejezet megújult abból a célból, hogy a könyv tükrözze a kutatás legújabb eredményeit, a korábbi munkáknak az új eredményekhez jobban illeszkedő értelmezését adhassa, valamint hogy… (tovább)

Panem, 2005
Panem, Budapest, 2000

Sceurpien I

Mivel az egyik kedvenc témám, ezért persze, hogy tetszik, de jobban szeretem azért a vagy dokumentaristább, vagy pedig életrajzosabb könyveket. vagy legyen több adat, és csak halmozza őket, vagy több sztorizás. Ez nagyon rossz átmenet volt.