A ​halhatatlan 1 csillagozás

Stuart Herrington: A halhatatlan

A szerző izgalmas kalandregénye a 2000-es évek elején játszódik. Főhősei klónózott emberek, akikkel hajmeresztő események történnek. De sohasem halnak meg, mindig újra és újra létrehozzák őket.

Eredeti megjelenés éve: 1998

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bestseller Inkvizítor, Könyvmíves, Merényi, Sierra, Szintarév

Merényi, Budapest, 1998
270 oldal · ISBN: 963698106X

Popovicsp87 P>!
Stuart Herrington: A halhatatlan

Nem erre számítottam.

A Paul Verhoeven-féle RoboCop gyerekkorom óta a kedvenc filmjeim egyike, igazi klasszikus. Természetesen, amikor megláttam anno a könyvesboltban kérleltem is szüleimet, hogy vegyék ezt meg. Belevetettem magam, és egy akció után letettem….
Majd idén valamiért újra akartam olvasni, és ezért neki is álltam. Bár az elején ismét elfogott a késztetés, hogy letegyem, ahogy haladtam vele előre, elkezdtem élvezni.

Nos a történetnek köze sincs a Robotzsaruhoz, hőseink kommandósok, akik a Szervezet keretein belül hajtanak végre akciókat. A küldetések persze szigorúan titkosak, csak a titokzatos Szervezet tud róluk bármit, ahol a kontinensek nevei alapján tudjuk a tagokat megkülönböztetni, valódi személyiségüket homály fedi.

Az akciók során mindig megsérül egy-egy csapattag, akik utána rejtélyes módon újra szolgálatba állnak, holott a sérüléseket elvileg nem lett volna szabad túlélniük.
A nagy titkot konkrétan lelövik a hátlapon, itt bizony klónozzák a katonákat.
Az akciók jók, bár a regénynek van egy ilyen ’90-es évekbeli hangulata.

Nem beszéltem még a robotzsarukról, mert igazából nincsenek is benne.
A Szervezet, hármat használ, párszor ecsetelik, hogy ők a jövő, de igazából teljesen feleslegesen szerepelnek, a történetre nincs sok hatásuk spoiler. Igazából az író láthatott bennük fantáziát, hogy hú, de bele kéne írni, egyébként elhagyhatóak.

Bár a regény 2012-ben játszódik és fejlettebb jövőt mutat be, vicces látni, hogy mik nem valósultak meg még.

Ez egy könnyed akció low sci-fi, egyszer érdemes elolvasni.

Merényi, Budapest, 1998
270 oldal · ISBN: 963698106X