A ​megbántás és megbánás közt elidőző résen 2 csillagozás

Strasser Kaponya – Berzeviczi Anna: A megbántás és megbánás közt elidőző résen

Szeretetlenségemből eredendően születtek ezek a versek, költemények, szösszenetek. Fiammal és nevelő Mamámmal való kapcsolatom, gyerekkoromban elvesztett szüleim okozta hiány, illetve Isten keresése ihlette költeményeim életérzésekről, maradandó és magával ragadó pillanatokról szólnak. Emlékeimet, érzéseimet lírikus formában szeretném átadni a világnak, és egy csepp szépséget vinni az emberek mindennapjaiba e versekkel. „Az Isten és ember közt járhatatlan úton vonszolom magam, megyek, és várom, hogy felzúgnak hátam mögött az útépítő buldózerek!" „Kiszámított, modern világunk egetostromló tűzfalán szárnyaszegetten ül a lélek, didereg és sírdogál."

Álomgyár, Budapest, 2014
Álomgyár, Budapest, 2014

molyreka I>!
Strasser Kaponya – Berzeviczi Anna: A megbántás és megbánás közt elidőző résen

Túlnyomó részben szomorú hangulatú versek, de a kötet címéből más nem is következtethető. Vannak tanulságos kis versecskék, amik mögött rengeteg érzelem lapul, s gondolatokkal lehet előkaparni a mondanivalót. Van egy költemény: Hány halált… – Tizennyolc évesen címmel, ami József Attila Születésnapomra című versének szerkezetére épül. Tetszett benne az újítás, a modernizáció, amiben még megmaradt némi emlékezés az egykori kiváló költőre.