Kalimpa 18 csillagozás

Stiglincz Milán – Varga Norbert: Kalimpa

Kalimpa a bábszínház hőse! Mindenben ő a legjobb, amíg ki nem lép a kapun, és meg nem szűnik a bábszínház varázslata. Onnantól egy ügyetlen kisfiú, akinek mindent újra kell tanulnia küldetése során, hogy megszerezze a varázsfőzet összetevőit, és megmentse az öreg királyt. A mese olvasói vele együtt fejlődhetnek: Kalimpa minden fejezetben megtanul valamit – kúszni, mászni, futni, ugrani, egyensúlyozni, dobni.
A gyerekek (és persze a szülők, pedagógusok) pedig minden fejezet után találnak sok-sok mulatságos, játékos feladatot, amelyek segítik a mozgásfejlődést, és így megalapozzák az iskolaérettséghez szükséges nagy- és kismozgások kialakulását. Kalimpa könyvében összekapcsolódik a MESE és a MOZGÁS.
JÁTSSZATOK KALIMPÁVAL!

meseanyu P>!
Stiglincz Milán – Varga Norbert: Kalimpa

Nagyon jó ötlet a mesét összekötni a mozgásfejlesztéssel: kedves a történet, aranyosak a rajzok, hasznosak és ötletesek a gyakorlatok. Én egy kicsit megint eluntam a sok kalandot, de ez nem feltételenül a könyv hibája.

dianna76 P>!
Stiglincz Milán – Varga Norbert: Kalimpa

Népmese modern változatba ültetve. Nekem elsőre ez jött át. Ötletessége abban rejlik, hogy mozgásfeladatokat tartalmaz, így nem csak a léleknek és elmének hasznos könyv, hanem a testnek is. Persze csak ha meg is csinálja a gyerek a gyakorlatokat. Kalimpa egy igazán szerethető kis figura, ahogy megügyesedik a mese során. A gyíkos rész humorban bővelkedő volt. Nagyon jópofák voltak ezek a szépített, mosolyra késztető káromkodások. A hiéna pedig öntötte magából a tréfás és gúnyos név összetételeket. Az illusztrációk is kedvesek voltak. A könyvnek a sajátossága, interaktívsága miatt, szerintem ott a helye az óvodai polcokon.

havaska>!
Stiglincz Milán – Varga Norbert: Kalimpa

Kis keresztfiaim nagyon szeretik ezt a történetet, többször kellett olvasnom belőle… esti mesének viszont nem jó, mert szeretnék Kalimpával együtt csinálni a feladatokat, a kalandokat a gyerekek, így – a szülők nagy örömére – sikerül mindig jól felpörgetnem a fiókat alvás előtt :D

judit_juhasz>!
Stiglincz Milán – Varga Norbert: Kalimpa

Kalimpa a bábfigura elindul kalandjára, ugrál, fut, egyensúlyoz, kúszik; hegyen, erdőben, mocsárban jár mire összeszedi azokat a varázsszereket mellyel a királyra szórt átkot feloldja. Néha ügyetlenkedik, nem tökéletes. Esti meséléshez nem ajánlom, inkább hétvégi olvasáshoz amikor a fejezetek végén lévő mozgásos feladatokra is van idő. Aranyos kis történet, óvodás csoportokban is érdemes lenne olvasgatni a gyerekeknek, mert utána célzottan a mesére szabva lehet tornáztatni a csoportot. A kisfiam nagyon élvezte itthoni környezetben is.

Acanthinula>!
Stiglincz Milán – Varga Norbert: Kalimpa

Kedves, felnőtt fejjel is élvezhető mese, illetve nagyon jól passzolnak a történet részek és az őket követő mozgásfejlesztő gyakorlatok. Nekem nagyon tetszett. Kalimpa és a többi szereplő is nagyon szerethető karakterek, nekem a gyíkocska volt az abszolút kedvencem. A történetet gyönyörű illusztrációk egészítik ki.

kukumaluthch>!
Stiglincz Milán – Varga Norbert: Kalimpa

Aranyos kis történet, én egy picit eluntam magam, de ettől függetlenül tetszett. A mozgásfejlesztő játékok nagyon jók, inkább 4+ fővel jók játszani, ha kevesebben vannak, akkor lehet nem annyira mókás.

Citrompor>!

– Ne haragudj, de a kuporgó pulyka kapirgálja meg, miért az út közepére állsz?

Citrompor>!

– A sárkány rágta vadkörtéjét neki, gyorsan el kell tűnnünk!