Karin, ​a gonosz tündér 3 csillagozás

Stig Claesson: Karin, a gonosz tündér Stig Claesson: Karin, a gonosz tündér

„Egyszer volt – így kezdődnek a mesék. Így kezdődik ez a mese is. Amikor még kicsi voltam, és ez nem is volt olyan régen, mint hinnétek, akkor csaknem mindig nyár volt, és én az Egyszervolt-országban laktam. Talán mégiscsak rég volt, de arra jól emlékszem, hogy margaréták virágoztak, és boglárkák virultak, és harangvirágok illatoztak, dongók surrantak, és pillangók libegtek. Én pedig jártam úton és réten, és találkoztam hol ezzel, hol azzal.”
A svéd író gyermekkori emlékeit eleveníti fel húsz meséjében. elmeséli a kíváncsi kisfiú húsz találkozását fiatal és öreg emberekkel, manókkal, repülő boszorkányokkal és gonosz tündérrel. Húsz emberi életsorsot ismer meg és ad tovább, de nemcsak odaadó hallgatója ezeknek a különös történeteknek. A talpraesett és melegszívű gyerek az élet kötötte csomókat gyakran ki is oldozza, és egymáshoz vezérli az egymásnak teremtett embereket.
A friss és egyéni hangú, meleg humorú mesefüzért Kondor Lajos rajzai kísérik.

Eredeti cím: Sagor för barn och vuxna

Eredeti megjelenés éve: 1982

Móra, Budapest, 1987
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631152340 · Fordította: Tótfalusi István · Illusztrálta: Kondor Lajos

Ms__Smith>!
Stig Claesson: Karin, a gonosz tündér

Kiskoromban valamiért nagy hatást tett rám ez a könyv, aztán egy költözés alkalmával nyoma veszett és teljesen el is feledkeztem róla. Csak egy történet címe maradt meg; Amíg a galambok burukkolnak. Kerestem évekig melyik könyvből van ez a történet, aminek csak a címét tudtam, illetve azt, hogy a könyv borítója narancssárga.
Aztán idén nyáron lomtalanítottuk a padlást és megtaláltam a régi mesekönyveket is, ez is köztük volt. Újraolvastam és felnőttként valahogy már nem hagyott akkora nyomot bennem. A történetek többsége olyan „se füle, se farka” volt. Egyedül az Antonról és Máriáról szóló történet nevettetett meg, a többi történetben valahogy untam azt a folytonos siránkozást, amivel az idősebb karakterek viszonyultak a változó, modern világhoz. Hát ez van.

shopgirl>!
Stig Claesson: Karin, a gonosz tündér

Jutalomkönyv, talán harmadikban. Még felnőttként is élvezet újraolvasni.