The ​Girl Who Played with Fire (Millennium 2.) 34 csillagozás

Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire

Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

The ​electrifying follow-up to the phenomenal best seller The Girl with the Dragon Tattoo, and this time it is Lisbeth Salander, the troubled, wise-beyond-her-years genius hacker, who is the focus and fierce heart of the story.
Mikael Blomkvist – crusading journalist and publisher of the magazine Millennium – has decided to publish a story exposing an extensive sex trafficking operation between Eastern Europe and Sweden, implicating well-known and highly placed members of Swedish society, business, and government.
On the eve of publication, the two reporters responsible for the story are brutally murdered. But perhaps more shocking for Blomkvist: the fingerprints found on the murder weapon belong to Lisbeth Salander.
Now, as Blomkvist – alone in his belief in her innocence – plunges into his own investigation of the slayings, Salander is drawn into a murderous hunt in which she is the prey, and which compels her to revisit her dark past in an effort to settle with… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2006

>!
Quercus, London, 2015
576 oldal · ISBN: 9780857054043
>!
Penguin Canada, Toronto, 2010
724 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780143170105 · Fordította: Reg Keeland
>!
Quercus, London, 2010
576 oldal · ISBN: 9781849163422 · Fordította: Reg Keeland

5 további kiadás


Most olvassa 1

Várólistára tette 5

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

entropic P>!
Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire

Uh, az elsőhöz képest ez kicsit túl hollywoodi volt nekem. Túl sok akció, túl sok emberfeletti szuperképesség, túl sok hihetetlen összefüggés és egybeesés és megmenekülés. És elég sok olyasmi is, amit simán ki lehetett volna hagyni. (Ööö, pl. a sok oldalt Lisbeth kalandjairól a tornádónak látszó hurrikánban.)

Meg asszem, kicsit sok volt egy héten belül 1000+ oldal Larsson. Még mindig azt érzem, mint az első rész után, hogy ez egy olyan trilógia, amit muszáj befejezni, mégpedig gyorsan, de a következő részt már nem kezdem el most rögtön. (Talán majd holnap.)

BZsofi P>!
Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire

Maga a történet nem volt rossz, de időnként annyira ki volt nyújtva, mint a rétestészta. Nagyon nehezen haladtam vele. Ennek ellenére kíváncsi vagyok a trilógia befejező részére is.

3 hozzászólás
anne_shirley>!
Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire

Míg az elsö részben a nyomozós szál fenntartotta a figyelmemet, addig itt már jócskán lankadni kezdett, bár azért érdekes volt ahogy lassan feltárul Lizbeth története. A végéhez csak gratulálni tudok az írónak, hiszen ezzel a befejezéssel szinte garantálta, hogy a harmadik könyvet is kézbe vegye az olvasó.
Az angol fordítás most se volt jobb az elözönél, de a közepére megszokja az ember :-)

mspepe P>!
Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire

Ahogy nézem, sokaknak nem tetszett, hogy mennyire lassan indult be a történet, de én pont ezért szerettem. Tény, hogy emiatt néha kicsit character study-ízű lett, de szerintem ez nem baj, mert Larsson igenis jól csinálja.
A hangulatteremtés itt is működik, mint az első kötetben, és ugyan az erőszak némileg eltér az előző kötetben taglalttól, de nem kevésbé gyomorforgató. Valószínűleg ezért sem bírtam túl gyorsan olvasni, kellettek a gyakori szünetek.
Lisbeth továbbra is érdekes karakter, bár volt egy elég ostoba húzása a könyv vége felé, amit nem szabadott volna elkövetnie az alapján, amit már tudunk róla. Blomkvisttől ezzel szemben nagyjából azt vártam, amit csinált, Bergeren viszont egy kissé kiakadtam.
A Zala-szál és az „All the Evil” lényege sejthető volt, még mielőtt minden kiderült volna, de Larsson jól építette föl és írta meg, így ez annyira nem zavart.
A sok matekos utalásért pedig jár a mezei pirospont.

Eszterterka>!
Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire

Izgalmas és fordulatos krimi, az első kötet után sem okozott csalódást.

ddani>!
Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire

Egész jó, egy második kötetnek :-) Pár fordulatot meg lehet sejteni előre, néha már-már hozéantoniós szinten melodrámásodik az amúgy csavaros bonyodalom. És amikor azt hittem már, nem is lesz aranyos állatos intermezzó, megjelent a vége felé egy róka… Már csak egy kötet van hátra, és az is tuti jó lesz.

Annamaria_Nagy_Korodi>!
Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire

Messze nem annyira izgalmas, mint az első része a trilógiának. Ennek ellenére pont ugyanannyira kávéfüggővé tesz. :) Sajnos volt egy olyan benyomásom, hogy az angol fordítás hagy maga után némi kívánnivalót. Kár, hogy nem olvashatunk mindent el eredetiben. Kíváncsi vagyok most már a befejező könyvre is.

lusi>!
Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire

Tényleg leesett az állam tőle.
Hihetetlenül izgalmas könyv, pörgős, szinte jobban is tetszett, mint az első rész. Igaz, hogy sok szálon futott – annyi B kezdőbetűs szereplő volt, hogy gyakran meg kellett torpannom, vajon ezt most ki is, de ez sem zavart annyira. Csak faltam a betűket.
Alig várom, hogy elkezdhessem a 3.kötetet.

Juci P>!
Stieg Larsson: The Girl Who Played with Fire

A második rész inkább klasszikus krimi, mint az első, emiatt kicsit kevésbé is ragadott meg. Az elsőben nagyon tetszett a társadalomkritika, amit a másodikból hiányoltam. (Pontosabban ott volt, de nagyon a háttérben, inkább csak díszletként.) Nagyon sok volt a szereplő is, sok szálon futott a történet, így kevésbé tudtam „megszeretni” a karaktereket, közel kerülni hozzájuk. És csak én érzem úgy, hogy nagyon hirtelen lett vége? Vagy lemaradt egy fejezet?
Összességében jó krimi, de remélem, a harmadik rész az első színvonalához lesz közelebb.


Népszerű idézetek

Ninácska P>!

The toe of her boot shot up with full force and was transformed into kinetic energy in his crotch with a pressure of about 120 kilos per square centimetre.

525. oldal


A sorozat következő kötete

Millennium sorozat · Összehasonlítás

Hasonló könyvek címkék alapján

Robert Galbraith: Career of Evil
Lucy Foley: The Paris Apartment
J. D. Robb: Naked in Death
Jørn Lier Horst: The Hunting Dogs
Gillian Flynn: Sharp Objects
Jo Nesbø: The Redbreast
M. J. Arlidge: Pop Goes the Weasel
Robert Bryndza: The Girl In The Ice
Camilla Lackberg: The Hidden Child
Sarah Pearse: The Sanatorium