Második ​találkozás a halállal 16 csillagozás

Stewart Harrington: Második találkozás a halállal

Sierra de Madero lábánál egy ősi indián legenda mélyén borzalmas titok rejlik. Tudósok találják meg a toroka titok nyitját, az indián csillagkaput. Ám a hadsereg minden lépésükről tud, és készen áll, hogy a számára megfelelő helyen és időben közbeavatkozzék. Mikor a csillagkaput működésbe hozzák, a rémálom elkezdődik. Valahol az űrben egy már elpusztult világban az emberiség magára vonja a Gonosz figyelmét… Ekkor pár tudós és a mit sem sejtő hadsereg szembekerül az elképzelhetetlennel , mert a Gonosz maga a tökéletes intelligencia.

Eredeti megjelenés éve: 1996

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bestseller Inkvizítor, Könyvmíves, Merényi, Sierra, Szintarév

>!
Könyvmíves, Budapest, 2003
240 oldal · ISBN: 9639497177
>!
Merényi, Budapest, 1996
240 oldal · ISBN: 9636980527

Enciklopédia 1


Várólistára tette 3

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

Razor P>!
Stewart Harrington: Második találkozás a halállal

Mint sci-fi történet, egynek elmegy, mint Csillagkapu, elég vacak :/ Nemere úr jobban is megerőltethette volna magát.

>!
Könyvmíves, Budapest, 2003
240 oldal · ISBN: 9639497177
8 hozzászólás
Hippoforaccus >!
Stewart Harrington: Második találkozás a halállal

Először is, lenne pár kérdésem a borítóval kapcsolatban:
Mit keres Curt Russel a borítón? Mit keresnek a Halálsiklók a borítón? Mit keres az a két piramis a borítón? És végül miért van a csillagkapu a borítón? Egyik sincs a könyvben…
Valójában, ha elvonatkoztatok attól, hogy ez NEM egy Stargate történet, még olvasható is. Igaz nem egy nagy szám, de egy sima sci-fi kalandnak elmegy.

14 hozzászólás
silly_osaker>!
Stewart Harrington: Második találkozás a halállal

Már a könyv elején számítottam rá, hogy ez nem egy tipikus Csillagkapu sztori lesz és hogy a borítóval ellentétben O'Neill-el sem fogunk találkozni, de miután elvonatkoztattam attól, hogy Csillagkapuként lett marketelve, már rögtön elkezdtem élvezni.
Érdekes volt az idegenek filozófiája, érdekes volt látni, ahogyan az emberek próbálják védeni a sajátjukat (ez viszont már velejében is Csillagkapus volt!)
A könyv végén viszont több értelmetlenséget is találtam, mint például, hogy spoiler Illetve, a magával Luisszal történt eseményeket sem igazán értem, tekintve, hogy a könyv egész végig szinte csak róla szólt.
Szerintem több potenciál is lett volna a történetben, de mindent egybe vetve élvezhető volt, csak ne Jack-re vagy Goa'uld-okra számíts. :)

SzBarbie>!
Stewart Harrington: Második találkozás a halállal

Egy könyvkiárusításon vettem a könyvet. Azt kaptam, amit vártam. Számomra könnyed kis olvasmány volt, élvezettel faltam a sorokat. Sajnos régies stílusban fordították le (pl. másik tűz gyúlott lelkükben, munkához kellett látnok stb) és a sorok végi elválasztások is hagytak kivetnivalót, de ezektől eltekintve – és a borítót nem nézve – kellemes olvasnivalónak mondanám ezt a művet.


Népszerű idézetek

Inimma >!

… a lépcső az ember legjellemzőbb produktuma. A kétlábúnak. És sokat elárul a méreteiről, a mozgásáról. A fokok szélessége a lábfej hosszát, a magasságuk egy-egy lépését, vagyis a testmagasságát is mutatja. No és a függőleges testtartását.

77. oldal - 3. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: lépcső

Hasonló könyvek címkék alapján

J. Goldenlane: Csillagok szikrái
On Sai: Calderon, avagy felségáruláshoz bricsesz dukál
Raana Raas: Hazatérők
Raana Raas: Ellenállók
Zsoldos Péter: Távoli tűz
Fonyódi Tibor: Katedrális
R. J. Hendon: Gyomláló
Tolnai Viktor: A Kraken visszatér
Robin O'Wrightly: Tonio & Leona
Markovics Botond: Felfalt kozmosz