A ​hosszúélet-paradoxon 1 csillagozás

Hogyan maradjunk fiatalok és életerősek idős korunkban is
Steven R. Gundry: A hosszúélet-paradoxon

Sejtjeink ​születésünk napjától öregednek, ám az öregedésnek nem kell együtt járnia a hanyatlással. A növényparadoxon világhírű szerzője, a szinte egész életét felnőtt betegek gondozásával töltő dr. Steven R. Gundry jól tudja, hogy mindannyian örökké szeretnénk élni – egészen addig, amíg nem szembesülünk idős szüleink és rokonaink szenvedésével. Hogyan lehet megoldani az emberiség egyik legnagyobb paradoxonját: hogy hosszú öregkort érjünk meg, mégis testben és lélekben fiatalnak érezzük magunkat?

Dr. Gundry úttörő könyve erre a kérdésre válaszol. A betegek ezreivel dolgozó neves kardiológus és szívsebész munkája során felfedezte, hogy az öregedéssel elérkező betegségek egyáltalán nem törvényszerűek, hanem életmódunk következményei. A hosszúélet-paradoxon megmutatja az egészséges öregedés módszerét: hogyan támogassuk szervezetünk „legősibb” részeit, a testünkben élő mikroorganizmusokat.

Egészségünket jelentős részben a mikrobiomot alkotó bélbaktériumok határozzák… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Alexandra, Pécs, 2021
384 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635820306
Alexandra, Pécs, 2021
368 oldal · ISBN: 9789635820313

nisursenga P>!

Minden mitokondriális DNS-t az anya petesejtje adja át a gyereknek. Tehát minden mitokondrium és annak DNS-e nőnemű. Ugyanígy az anya népesítette be a bélben található mitokondriumot is szüléskor az ő baktériumaival, miközben a szülőcsatornán haladtunk lefelé, és a hüvelyében található baktériumoknak voltunk kitéve.

Steven R. Gundry: A hosszúélet-paradoxon Hogyan maradjunk fiatalok és életerősek idős korunkban is

nisursenga P>!

Épp ezen a könyvön dolgoztam, amikor Edith Morrey, akit minden eddigi kötetemben „Michelle”-ként említettem, két héttel 106. születésnapja előtt hirtelen és békésen eltávozott.