A ​Művészet Háborúja 11 csillagozás

Nyerd meg a Belső Kreatív Harcot
Steven Pressfield: A Művészet Háborúja

A szenvedélyedből hivatást szeretnél faragni, és azon gondolkozol, hogyan valósítsd meg? Steven Pressfield több évtizedes írói tapasztalatára alapozva segít Neked kialakítani azt a tervet és hozzáállást, ami a sikeres alkotáshoz és vállalkozáshoz vezet „olyan biztosan, mint ahogy a mágnes észak felé mutat”.

Részletesen bemutatja a kreatív munkát gátló tényezőket és helyzeteket (avagy a Rezisztencia megnyilvánulási formáit), és következetes módszereket ad a kezedbe, amelyekkel legyőzheted őket.

„Sose feledd: Ebben a pillanatban meg tudjuk változtatni az életünket. Nem volt olyan pillanat, és nem is lesz, amikor a sorsunk megváltoztatásához szükséges erő nélkül maradunk. Ebben a másodpercben ráboríthatjuk az asztalt Rezisztenciára. Ebben a másodpercben nekiláthatunk a feladatunknak.”

Eredeti megjelenés éve: 2002

Apollo, Budapest, 2017
148 oldal · ISBN: 9789631277333 · Fordította: Vörös Amadea
Apollo, 2016
ISBN: 9789631282627

Steven Pressfield: A Művészet Háborúja Nyerd meg a Belső Kreatív Harcot

Ez a könyv, az előző olvasásom, a Kreatív lélek című könyvben lett megemlítve. Gyorsan nekikezdtem ennek is. Nem csalódtam. Valóban inspiráló olvasmány.
Hosszan elmélkedik a rezisztenciáról, ami megakadályoz az első lépésekben, hogy önmagad lehess. Tudod, ez az a kis hang ami, folyamatosan duruzsol a füledbe, hogy minek csinálod? Mi értelme van?
Nos ezt a kis hangot segít elhallgattatni, különböző trükkökkel.
Elmagyarázza mi a valódi különbség amatőr és profi között.
Valamint segít közelebb jutni saját Múzsádhoz.

Naneth>!

Steven Pressfield: A Művészet Háborúja Nyerd meg a Belső Kreatív Harcot

Ash Thorpe ajánlotta ezt a könyvet a The Collective Podcastjaiban, és be kell vallanom, most pont erre volt szükségem. Sokmindent halogatok amik előrébb vihetnének, és ugyan próbáltam megbeszélni az aggályaimat a barátaimmal, mivel más érában mozgunk ezért bár próbálkoztak, nem értettek meg teljesen.
Erre kezembe veszem ezt a könyvet, és leírja szóról szóra amit érzek?
Utána pedig elméleti megoldásokkal szolgál. Köszönöm Steven.
Mindenkinek teljes szívemből ajánlom, nem csak művészeknek. Olyanoknak akik a valakivé válás nagy útján elbizonytalanodnak.
Mivel rövid, nagyon hamar ki is végezhető. De épp ebben van a zsenialitása, minden szócséplés nélkül a lényeget mondja el, ahol szükség van rá ott azért kifejti a dolgokat.
Nem kell minden részével azonosulni, inkább a lényegi mondanivalóját értsd meg.
Pont jókor olvastam el, és kihúztam belőle egy csomót, úgyhogy most jól fel is viszem idézeteknek, hogy hol-hol ha szükségem van rá, elolvassam.

Havasi_Máté I>!

Steven Pressfield: A Művészet Háborúja Nyerd meg a Belső Kreatív Harcot

Angolul olvastam el. Némelyik gondolata telitalálat, máshol úgy éreztem, hogy nem igazán mondott semmit. Előbbiek miatt viszont érdemes elolvasni. Utóbbiak egy részét pedig talán idővel megértem majd…

Norbert_Híres>!

Steven Pressfield: A Művészet Háborúja Nyerd meg a Belső Kreatív Harcot

A halogatás életünk minden területén jelen van. Én például sokáig halogattam egy halogatás ellen összetett rendszert kezembe nyújtó könyv tanulságait összefoglalni, de a kötet előszavát jegyző Robert McKee is hasonlóan tett az előszó megírásával.

Harcunk a halogatással folyamatos, de ez a csata inkább az alkotó folyamat és a belső ellenállás közötti csata. Ezért is találó a kötet címe: A művészet háborúja.

Steven Pressfield alkotásról, akadályokról és a profivá válás folyamatáról ír.

Foglalkozásából adódóan a szerző több írással kapcsolatos példát belefogalmazott a kötetbe, de ez ne tévesszen meg bennünket. A leírt igazságok bármilyen alkotó folyamatra igazak, nem csak az írásra.

Összefoglaló: https://norberthires.com/steven-pressfield-a-muveszet-h…

Naneth>!

Az amatőr egy hétvégi harcos. A profi a hét minden napján küzd.

korneliar>!

Néha a barátaim azt kérdezik, „Nem vagy magányos, hogy egész nap egyedül ücsörögsz?” Eleinte furcsa volt hallani magamat, amint azt válaszolom, hogy Nem. Aztán rájöttem, hogy nem is vagyok egyedül; hanem a könyvben vagyok, a karakterekkel. Önmagammal vagyok.
Nemcsak, hogy nem érzem magamat egyedül a karaktereimmel; sokkal élénkebbek és érdekesebbek is számomra, mint az emberek a valódi életemben. Ha belegondolsz, ez nem is lehetne másképp. Ahhoz, hogy egy könyv (vagy feladat, vagy vállalkozás) megtartsa a figyelmünket kibontakozás közben, rá kell csatlakoznia valamiféle belső rejtélyre, vagy szenvedélyre, ami kiemelkedően fontos nekünk.

Kapcsolódó szócikkek: írás
korneliar>!

A halogatás legveszedelmesebb tulajdonsága, hogy szokássá válhat. Nem csak ma tesszük félre az életünket; egészen a halálos ágyunkig félretesszük.

Kapcsolódó szócikkek: halogatás
korneliar>!

Van egy titok, amit a valódi írók tudnak, de akik csak írók akarnak lenni, azok nem tudják, és ez a titok a következő: Nem az írás a nehéz. Az a nehéz, hogy nekiálljunk az írásnak.

Kapcsolódó szócikkek: írás · író
lilaköd>!

… ha a Múzsa létezik, szerintem nem suttog a tehetségtelenekhez.

Kapcsolódó szócikkek: múzsa
_Katie_ P>!

Henry Fonda minden színpadi fellépése előtt hányt még hetvenöt éves korában is. Más szóval a félelem nem múlik el. A harcos és a művész egyaránt a szükség azon törvényét követi, mely szerint a harcot minden nap újra és újra meg kell vívni.

Kapcsolódó szócikkek: Henry Fonda
_Katie_ P>!

Ha holnap reggel valamilyen csoda folytán minden kába és öntudatlan lélek azzal az erővel ébredne, hogy megtegye az első lépést az álmai megvalósítása felé, a környék összes pszichiátere csődbe menne. A börtönök üresen konganának. Az alkohol- és dohányipar összeomlana, velük együtt a gyorskaja, a kozmetikai sebészet, és a szórakoztatóipar is eltűnne, nem is szólva a gyógyszeripari cégekről, a kórházakról, és az egész egészségügyi szakmáról a plafontól a padlóig. A családi erőszak kihalna, ahogy a függőség, az elhízás, a migrén, az idegbeteg autóvezetés, és az utolsó pillanatban olcsó indokkal lemondott randik is.

_Katie_ P>!

Megbénít a félelem? Az jó jel.
A félelem jó. Ahogy az önmagadban való kétkedés, a félelem is egy irányjelző. A félelem megmutatja, mit kell tennünk.

Kapcsolódó szócikkek: félelem
_Katie_ P>!

Valaki egyszer megkérdezte Somerset Maugham-et, hogy időbeosztás szerint ír, vagy csak amikor ihlete támad. „Csak akkor írok, amikor ihletem támad,” válaszolta. „Szerencsére minden reggel pontban kilenckor támad.”
Ez egy profi.

Kapcsolódó szócikkek: William Somerset Maugham
lilaköd>!

A profi nem tágít. Azzal győzi le Rezisztenciát a saját játszmájában, hogy még kitartóbb, és még engesztelhetetlenebb.

Kapcsolódó szócikkek: profizmus