A ​Study in Pink (Sherlock 1.) 13 csillagozás

Steven Moffat – Mark Gatiss: Sherlock – A Study in Pink

Adapting the episodes of the smash-hit TV series starring worldwide superstars Benedict Cumberbatch (upcoming Doctor Strange) and Martin Freeman (The Hobbit).

Holmes and Watson tackle brain-teasing crimes in modern-day London in this stunning Manga, presented in its original right-to-left reading order, and in the full chapters as originally serialized! Meet Holmes and Watson for the first time… all over again!

Titan Comics, 2017
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781785856150 · Illusztrálta: Jay

Röfipingvin P>!
Steven Moffat – Mark Gatiss: Sherlock – A Study in Pink

Egy az egyben a sorozat, de aki szereti a mangákat (a stílust, az olvasási irányt, a rajzolást – szóval mindent) és még ráadásul Sherlock rajongó, akkor ne hagyja ki!

Zsuzsanna_Makai>!
Steven Moffat – Mark Gatiss: Sherlock – A Study in Pink

Nagyon tetszett, nagyon jó volt! Mindenben megegyezik a filmmel. Sherlockot nagyon jól elkapták, Benedict egyedi mosolya mindenhol felismerhető.
Nekem egyedül Lestrade nem jött át, meg az is zavaró h Watson szőkesége és Lestrade őszsége nincs különválasztva.

Dextiny>!
Steven Moffat – Mark Gatiss: Sherlock – A Study in Pink

Így, hogy imádom a sorozatot igazából nagy csalódás nem érhetett. Szépen követi a sorozat menetét maga a sztori, levezetve a kezdetek kezdetét. A rajzolását viszont külön ki kell emelni, mert valami eszméletlenül jó! Sherlock mosolya valami hihetetlenül aranyosan lett megformálva, egyértelműen ő a kedvenc szereplő ábrázolásom! És azt hiszem újra beleszerettem Benedict Sherlock-jába, hupsz :D

lilice>!
Steven Moffat – Mark Gatiss: Sherlock – A Study in Pink

Egy az egyben a sorozat, de ezt persze tudtam. Nagyon tetszett rajzolva is, Sherlock + manga rajongóknak kihagyhatatlan kombó :)

NyZita>!
Steven Moffat – Mark Gatiss: Sherlock – A Study in Pink

Bár a sorozatot sosem láttam, mert a régi feldolgozást olyan sokszor néztem meg, hogy már el sem tudom képzelni a jó öreg Sherlock Holmes-t másként, mint Jeremy Brett alakításában. Viszont egy könyves változatnak nem tudok ellenállni, legyen az novella, regény vagy ugye éppen manga.

Érdekes, a modern Londonba helyezett feldolgozás, de ugyanígy itt van dr. Watson, Mrs. Hudson, Lestrade felügyelő, Mycroft, sőt már az első részben felbukkan az ördögi Moriarty professzor fenyegető árnya is.

A cím világosan utal a klasszikus, A Study in Scarlet sztorira, mégis új történet, úgyhogy a bűnösről eleinte mit sem sejtve követhettem végig a nyomozást, az apró nyomokból levont jellemző következtetéseket, meglepő logikai szálakat – mégha ezúttal nem is a szivarhamu vagy a helyi utcakölykök, hanem a jóval 21. századibb mobiltelefon és internet vezettek nyomra. Szóval jó kis sorozat!

Steven Moffat – Mark Gatiss: Sherlock – A Study in Pink

Életem első mangája. Nem igazán szeretem a japán, kínai, koreai, stb. kultúrát, egyszerűen nem az én ízlésvilágom, de a BBC-féle Sherlockot nagyon, ezért adtam neki (és adok a többi résznek is) egy esélyt. :-)
Eleinte egyáltalán nem tudtam kiigazodni, hogy most hogyan is kell haladni a képek között, aztán valahogy ráéreztem. Persze, nem mondom, hogy a felismerést követően nem okozott néha gondot az irány, mert igen, de az elejéhez képest a végére egész jól belejöttem. (Miután befejeztem, a biztonság kedvéért fellapoztam a Wikipédiát.)
Ami a rajzokat illeti, hagynak némi kívánnivalót maguk után. Egyesek kidolgozatlanok voltak, és nem mindig hasonlítottak a szereplőkre. De azért volt olyan is, ami nagyon jól sikerült (spoiler).
A szöveg ellenben hátborzongatóan eredeti volt. Alig bírtam megállni, hogy kiírjam az egészet. :D

Zsufie>!
Steven Moffat – Mark Gatiss: Sherlock – A Study in Pink

Tudtam, hogy a BBC-s változatból csináltak képregényt – pontosabban mangát – úgyhogy nagyon örültem, amikor megtaláltam online. A sorozat első részét már annyiszor láttam, hogy fejből tudom a szöveget, így az olvasás nagyon gyorsan ment és leginkább csak a képeket nézegettem. Nagyon jól megrajzolták Cumberbatch és Martin Freeman karaktereit, néhol inkább a mangás irányba mentek. Amúgy nem volt annyira zavaró a formátum, párszor sikerült rossz irányban olvastam a kis képket, de mindegy. A háttérben bekapcsoltam a sorozat zenéjét, ettől még hangulatosabb lett az egész olvasásom.
Röviden: Imádtam! Ez egy jó mód újra átélni a történetet. :)

Perly>!

– Oh, it's Christmas! Mrs. Hudson, I'll be late. Might need some food.
– I'm your landlady, dear, not your housekeeper.

– Shut up.
– I didn't say anything.
– You were thinking. It's annoyiing.

– Huh… Hah…
– What are you doing?
– Nicotine patch. Helps me think. Impossible to sustain a smoking habit in London these days. Bad news for brain work.

Perly>!

– Pink. You got all that because you realised the case would be pink?
– Well it had to be pink, obviously.
– Why didn't I think of that?
– Because you're an idiot. No, no, no, don't look like that. Practically everyone is.

Perly>!

– I'm not a psychopath, Anderson. I'm a high functioning sociopath. Do your research.

Perly>!

– Shut up, everybody, shut up! Don't move! Don't speak! Don't breathe! I'm trying to think. Anderson, face the other way! You're putting me off!

Perly>!

– Anderson, don't talk out loud. You lower the IQ of the whole street.

Sherlock sorozat · Összehasonlítás