A ​lehetetlen művészete 4 csillagozás

Hogyan hozzunk ki magunkból csúcsteljesítményt?
Steven Kotler: A lehetetlen művészete

Hogyan ​találhatunk rá igazi életcélunkra és szenvedélyünkre?

Miképpen építhetjük be a csúcsteljesítők szokásait a mindennapjainkba?

Hogyan fejleszthetjük kulcskészségeinket, hogy megvalósíthassuk nagyratörő terveinket?

Sokkal többre vagyunk képesek, mint hinnénk, és lehetetlennek tartott álmaink is elérhetőek. Steven Kotler teljesítmény-szakértő és flow-kutató az idegtudomány legfrissebb eredményeire és több mint húsz éve tartó kutatásaira építve bevezet a kimagasló teljesítmény titkaiba.

Felvázolja a csúcsteljesítmény biológiai hátterét, és megmutatja, hogyan találhatjuk meg saját „lehetetlenünket”, amelynek megvalósítása valóban motivál bennünket, ahogy azt is, mely készségeinket kell fejlesztenünk céljaink érdekében, és milyen szokások kialakításával indulhatunk el a csúcs felé vezető úton. A legkiválóbb sportolók, művészek, tudósok és vállalatvezetők példája alapján segít abban, hogy a megfelelő motiváció és tanulási folyamat révén tartósan… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2021
280 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635650408 · Fordította: Darnyik Judit

DarnyikJudit>!
Steven Kotler: A lehetetlen művészete

Steven Kotler: A lehetetlen művészete Hogyan hozzunk ki magunkból csúcsteljesítményt?

Élmény volt ennek a könyvnek a fordítása. Az átfogó, mégsem részletekbe vesző, lebilincselően és követhetően előadott elméleti háttéren kívül a szerző a saját tapasztalatait éppúgy megosztja az olvasóval, mint az általa meginterjúvolt csúcsteljesítőkét (többek között extrém sportolókét). Megkapó őszinteséggel ír a betegségéről és annak leküzdéséről, és a gyakorlatba átültethető, praktikus tanácsokat ad azzal kapcsolatban, hogyan érhetünk el csúcsteljesítményt a mindennapokban úgy, hogy közben nem golyózunk be. Többet kipróbáltam és tényleg működik :-)

Konrád_Viktória>!
Steven Kotler: A lehetetlen művészete

Hihetetlen, hogy 36 éves korom ellenére még mindig tudok tanulni a tanulásról! És a kreativitásról! (Nem is keveset okultam ez utóbbi témakörben…) És hogy a könyv gerincét képező másik két fejezetet, a motivációt és a flow-t már ne is említsem… A szerző tudományos igényességgel, de nem szárazon tárja elénk a legjobb önfejlesztési fogásokat a legfrissebb kutatási eredményekre támaszkodva. Szívből ajánlom ezt a szívvel-lélekkel megírt könyvet mindenkinek, aki a maximumot hozná ki magából úgy, hogy közben jól is érzi magát.