Ugye ​nincsenek szörnyek? 27 csillagozás

Steve Smallman: Ugye nincsenek szörnyek?

Kismackó nagyon izgatott! Ma alszik életében először a saját szobájában. Ám a bátyja nélkül Kismackó szobája félelmetes hely. Tele van furcsa árnyakkal és zajokkal…
Kismackó biztos benne, hogy egy szörny lakik nála, aki meg akarja enni!
– BUTA KISMACKÓ! – kuncog rajta Nagymackó.
Szörnyek nem léteznek…
VAGY MÉGIS?

Eredeti megjelenés éve: 2009

Pongrác, Budapest, 2010
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638857590 · Fordította: Cséplő Noémi · Illusztrálta: Caroline Pedler

GytAnett>!
Steve Smallman: Ugye nincsenek szörnyek?

Ez a mese nagyon cuki! Íme a remek példa arra, hogy attól, hogy egy mese rövid, lehet tartalmas.
A rajzok valami eszméletlen szépek! Már akkor tudtam, hogy imádni fogom ezt a mesét, amikor a könyvtárban belelapoztam. :)
Kismackó és Nagymackó nagyon jó testvérek. Két dolgot is próbál megtanítani: a sötétben nem kell félni, holott egyedül tényleg sötétebb a sötét, és valahogy minden félelmetesebb. (Még felnőttként is ezt vallom. :D) Másrészt jó az, ha az embernek (vagy éppen mackónak) van egy testvére, akivel jóban vagyunk. :)

krlany IP>!
Steve Smallman: Ugye nincsenek szörnyek?

Egy ilyen édes Kismackó minden háztartásba kell! Gyönyörűek a rajzok, és még én is benéztem az ágy alá orrfacsaró zokniszörny után kutatva, hátha szerencsém van… Kedves, bájos, aranyos mese a „szörnyekről” és a testvéri szeretetről.

gab001 P>!
Steve Smallman: Ugye nincsenek szörnyek?

Ez a könyv annyira szépséges, hogy már olvasás előtt is muszáj volt többször átlapozni. Ráadásul a történet is hasonlóan aranyos. Elég könnyű megijedni a sötétben. Ha egyedül vagyunk, bármiből lehet szörny. Kedves történet arról, hogyan lehet ezektől a szörnyektől megszabadulni. Annyira cuki.

Dün P>!
Steve Smallman: Ugye nincsenek szörnyek?

Ha medvebocs – vagy emberfióka – lennék az első este a szobámban, tuti, hogy ezzel elhitethetnék velem, hogy nincsenek szörnyek, csak növények, zoknik, szél és Nagymackó…

Perly P>!
Steve Smallman: Ugye nincsenek szörnyek?

Meglepődtem kicsit a könyv méretén, amikor megláttam a könyvtárban. Az alakja nagy, de igen vékonyka. Olvasni tanuló gyerekeknek ideális, mert a betűméret változó (nagy és nagyobb között váltakozik).
Maga a történet valami tündéri volt! ♥ Az illusztrációk is gyönyörűek! A macik olyan kis pelyhesek benne. Úgy megölelgetném őket! Ezt is CsN fordította, így garantált volt a fordítás minősége.
Kell belőle egy saját példány, úgyhogy ment is a kívánságlistámra. :-)

moncsicsi83>!
Steve Smallman: Ugye nincsenek szörnyek?

Ejj, még hogy a kismackó a buta? :))
Kedves kis történet, gyönyörű illusztrációval. Biztosan a kezünk ügyébe fog még párszor kerülni ;)

KönyvParfé>!
Steve Smallman: Ugye nincsenek szörnyek?

Szerintem két fontos mondanivalója van ennek a történetnek. Az egyik, hogy nem kell félni a sötétben. A másik pedig, hogy milyen jó dolog, ha az embernek (vagy medvének) van egy testvére. Rettenetesen aranyos kis könyv, gyönyörű illusztrációkkal. Ez a történet igazán nagy segítség abban, hogy a gyerekeknek nyugodt álmai legyenek. Minden kisgyerekes szülőnek ajánlom!
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2015/03/04/caroline_pedler_st…

Annamária_Seres>!
Steve Smallman: Ugye nincsenek szörnyek?

Gyönyörű illusztrációval ellátott aranyos történet, testvéri szeretetről, és persze az esti sötétben megbújó „szörnyekről”. Többször is megnézegette a kisebbik gyermekem, annyira tetszettek Neki ez a könyv. Szerintem még máskor is ki kell kölcsönöznünk a könyvtárból.

Nihilchan>!
Steve Smallman: Ugye nincsenek szörnyek?

Két nagyon fontos üzenete van ennek a bűbájos történetnek. Az egyik, hogy nem kell félni a sötétben, a másik pedig, hogy mennyire jó dolog, ha az embernek (vagy a mackónak) van testvére. :)