Az ​állatvilág 7 csillagozás

Steve Pollock – Peter Wingham: Az állatvilág

A trópusi dzsungelek, az „esőerdők” több ezer kilométerre vannak tőlünk. Miért befolyásolja mégis az életünket, ha kivágják, felégetik benne a fákat? Mi történik az óceán élővilágával, ha egy megsérült tankhajóból a tengervízbe ömlik a kőolaj? Mi módon veszélyeztetik a mezőgazdaságban használt vegyszerek a madarak és a kisebb állatok fennmaradását?

Ezekre, és ezekhez hasonló kérdésekre adnak választ a Veszélyben a Világunk kötetei az iskoláskorú olvasóknak. A világ minden tájáról vett példákon mutatják meg, milyen kényes egyensúlyt alkot a természet, ember és környezete, és milyen bajok következnek be, ha ez az egyensúly megbomlik. És abban is segít eligazodni, hogy hogyan segíthetünk ezeken a bajokon mi magunk is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Veszélyben a világunk Magvető

Magvető, Budapest, 1992
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631419193 · Fordította: Zentai Éva

lenne P>!
Steve Pollock – Peter Wingham: Az állatvilág

Nagyon sokszor olvastam a hegyi gorillák miatt a Veszélyben a Világunk eme részét. Úgyhogy szinte a képeket is kívülről ismertem (meg). Mondhatom ez a kedvenc részem.

altagi P>!
Steve Pollock – Peter Wingham: Az állatvilág

A kedvenc részem a sorozatból. :)
Nagyon tetszett az előzőek olyan összefoglalása, ahol azt láthatjuk, hogy minden olyan hatásnak, ami miattunk (emberek) van, milyen hatással lehet (van) a Föld összes többi állatára. (az ember is állat rendszertanilag. gy.k.)
A kötet olvasói jobban megérthetik, hogy az élő szervezetek miképpen reagálnak, milyen kölcsönhatásban vannak egymással. Előkerülnek a természet- és állatvédők, munkájuk kiemelt fontossága. A nemzeti parkok, és rengeteg kapcsolatos információ.
Az illusztrációk nagyon interaktívak, teljesen biztos vagyok benne, hogy a fiatal olvasók képzeletét teljesen le tudja foglalni egyik-másik.

padamak>!
Steve Pollock – Peter Wingham: Az állatvilág

Kis környezetvédelmi-asszisztens előképző 4. Nagyon vázlatos.

BoneB P>!
Steve Pollock – Peter Wingham: Az állatvilág

A sorozat összes könyve jó. A gyerek nagyon sok érdekes dolgot tanulhatnak meg belőle, amit amúgy nem biztos, hogy tudnak.

Magvető, Budapest, 1992
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631419193 · Fordította: Zentai Éva
greenmania>!
Steve Pollock – Peter Wingham: Az állatvilág

Nem sokkal azután kaptam meg ezt a könyvsorozatot, ahogy megjelent. Nagyon szerettem olvasni. Majdnem 30 évvel később is ugyanúgy tetszik. A szöveg informatív és könnyen érthető, az illusztrációk nagyon jól passzolna hozzá és figyelemfelkeltőek. Az összegző rész és a gyakorlati jótanácsok kiválóan alkalmasak arra, hogy a gyerekek figyelmét felkeltse a környezetünk védelme iránt.

altagi P>!

A dinoszauruszok is kihalt állatok. Hogy miért pusztultak ki, nem tudjuk pontosan, de biztosan nem az ember miatt, hiszen akkor még nem is éltek emberek.