A ​Birodalom árnyai 25 csillagozás

Steve Perry: A Birodalom árnyai

Xizor, a galaxisszerte rettegett bűnszervezet, a Fekete Nap hercege elérkezettnek látja az időt uralma kiterjesztésére, ehhez azonban el kell távolítania az útból Darth Vadert, Palpatine császár jobbkezét. Zseniális tervet eszel ki a sötét lovag lejáratására, és hogy ezt megvalósíthassa, színleg Darth Vader mellé áll a Luke Skywalker elfogására indított hajszában.
A gyönyörű, de halálos emberi replikáns, Guri vezetésével fejvadászok és bérgyilkosok vetik magukat a – karbonitba ágyazott – Han Solo megmentésén ügyködő Luke nyomába. Már-már úgy látszik, Skywalker sorsa meg van pecsételve…

Eredeti mű: Steve Perry: Shadows of the Empire

Eredeti megjelenés éve: 1996

Lap-ics, Debrecen, 2001
404 oldal · ISBN: 963679099X · Fordította: Nitkovszki Stanislaw

Darth Vader · Luke Skywalker · Leia Organa · Chewbacca · Palpatine · Lando Calrissian · Wedge Antilles · Dash Rendar · Xizor

Coruscant

pwz ISP
Steve Perry: A Birodalom árnyai

Na végre! Azért az Expanded Universe-ben vannak egészen használható, olvasható történetek is! Ilyen A Birodalom árnyai is. Az író, Steve Perry ráadásul nem is kezdő a műfajban, látni rajta a rutint, aki – mint a sebész – egész jól tud új történetet illeszteni a A Birodalom visszavág és A jedi visszatér közé. Az elején és a végén látjuk a két film/könyv záró és nyitó jeleneteit, közben pedig azt veszed észre, hogy már megint belecsöppentél a Galaktikus Intrika legmélyebb bugyraiba. :D Azt meg szeretem, úgyhogy a hagyományos, első trilógia kedvelőinek ez a könyv bátran ajánlható! :)

Steve Perry: A Birodalom árnyai

Abszolút klasszikus Star Wars történet Luke-kal, Leiával, Csubbakával és Landóval. Sajnos Han hiányzik, de ő pont karbonitba ágyazva relaxál Jabba palotájában. Kapunk viszont egy „hasonmást” Dash személyeben, aki oh, minő meglepetés! egy nagyszájú, beképzelt koréliai pilóta. Akinek alakja ihlette utólag az Árnyjáték c.könyvet.
Ezenkivül kapunk meg jó adag összeesküvést, vad csatákat, többszöri fogolyszabadítást.
Hőseink hősiesek, a gonoszok gonoszkodnak (a Császár, Vader, Xizor, Guri), jó páran meghalnak, a fél Coruscant felrobban. Mi pedig megnyugodhatunk, hogy ismét rend van a világban – egy darabig….

(Viszont most már legalább tudom, hogy Luke bujkálása Ben kunyhójában, ill.a fénykard készitése itt van leírva, ezt fejti ki és használja kerettörténetként a Life and Legend of Obi-Wan Kenobi c.kötet, amit én előbb olvastam – így jár az, aki nem olvas „klasszikusokat”!)

Hippoforaccus
Steve Perry: A Birodalom árnyai

Egy többé-kevésbé érdekes közjáték a Birodalom visszavág és a Jedi visszatér közé. Rövid, velős fejezetek, hasonló párbeszédekkel és cselekményleírással. Semmi mellébeszélés, vagy több oldalas érzelmi válságok, csak a lényeg.

PAVideoStudio
Steve Perry: A Birodalom árnyai

Nagy jó sötét hangulatú, izgalmas történet, érdekes új szereplőkkel, akik közül Xizor és Guri a kedvenceim lettek. Ötletesen egészíti ki a két filmet.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/E61tOPZZT04

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Trillian26
Steve Perry: A Birodalom árnyai

Izgalmas könyv volt. A szereplők a már megszokottak voltak, Darth Vader, a Császár, Luke, Leia, Csubakka, két igen ismert droid, Dash, aki egy Han Solohoz hasonlító alak. A Sötét oldal hívei mellett a főgonoszt Xizor herceg és szolgája Guri alakítja. A történet több szálon fut, amivel semmi problémám nem lett volna, de a szálak közötti váltások nagyon gyorsan, volt hogy fél oldalanként történtek, és ezt nem éreztem indokoltnak, ráadásul még zavaró is volt. A könyv jó átvezetés volt a filmek között.

lustica P
Steve Perry: A Birodalom árnyai

Beletelt egy jó időbe és persze pénzre, mire megszereztem, de megérte!!!

Zolesz
Steve Perry: A Birodalom árnyai

Nem volt rossz, de azért olyan nagy izgalomba sem kerültem tőle. Néha fárasztó volt a pár soros rövid jelenetek közötti ide-oda csapongás. Xizor kifejezetten idegesítő jelenség a feromonjaival együtt. Egyszer olvasható könyv.

Shinzo P
Steve Perry: A Birodalom árnyai

Egészen érdekes és remek átvezetés az 5. és 6. mozifilm között. Bár elég rövid, és a vége lehetett volna jobb is. Az eddig ismeretlen karakterek kidolgozása viszont kiváló. És a többiek is hozták a formájukat. Megérte elolvasni.

Saille P

Darth Vader túlnyomásos gyógykamrájában üldögélt. A világítást lekapcsolta, és megszabaditotta magát a páncéltól, amely életben tartotta. Az Erő hatalmas volt, a sötét oldal – Vader szerint – pedig még annál is inkább, ennek ellenere képtelen volt újjáépíteni csúnyán megégett testét. Mar az is kész csoda volt, hogy élt, de Vader nem elégedett meg ennyivel. Bizott benne, hogy ha továbbfejleszti a képességeit, egy napon újra a régi emberré válhat.
Legalábbis testileg.
Mentálisan nem akart a régi lenni. Gyenge, bolondos, idealista. Anakin éppen olyan volt, mint amilyen most Luke Skywalker. Egy kiaknázatlan tehetség.
Igen, az Erő Luke-kal van, talán még jobban, mint Anakinnal volt, merengett.

PAVideoStudio

– Az önvédelem második legfontosabb szabálya: előbb lőj, és aztán kérdezz.
– És mi az első? – kérdezte Leia.
– Legyél valahol másutt, amikor a lövöldözés elkezdődik.

114-115. oldal, 10. fejezet – A Birodalom árnyai (Aquila, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: Leia Organa · Wedge Antilles
Pluviôse

– Szép kis gondolat – jegyezte meg Lando. – Ha ezt Han meghallaná, hátast dobna a karbonitban.

Saille P

Hallotta, hogy Csubi kiabál valamit, de ezúttal nem tudott rájönni, mit akarhat közölni.
– Utálom, hogy nekem kell kimondanom – kiáltott vissza Lando –, de pokoli rossz előérzetem van.

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca · Lando Calrissian · Leia Organa
Pluviôse

– Hogy téveszthet célt? Hiszen teljesen körülvettek minket! Bárhová lő, célba talál!

Saille P

– Találkoztunk mar? Ismerősnek tűnik.
– A Hoth-on láthattál – felelte Dash. – Kaját szállitottam a támaszpontra, amikor a pajzs felrobbant. Egy hósiklót vezettem a csata alatt, hogy elüssem valamivel a várakozas dögunalmas óráit.
Luke tekintete felcsillant.
– Igen most már emlékszem. Leszedted az egyik birodalmi lépegetőt. Ügyesen csináltad.
Das elővillantott egy magabiztos mosolyt.
– Ügyesen? Végigaludtam a csatát, kölyök. Egész nap döntögetni tudtam volna a lépegetőket, de nem tehettem, mert időre vártak valahol egy jól fizető szállítmánnyal.

Kapcsolódó szócikkek: Dash Rendar · Luke Skywalker
Saille P

Nem mintha olyan nagy lett volna a veszélye annak, hogy egy függőpalota lepottyan az égből – száz év alatt csak egyszer fordult elő a Coruscanton, és akkor is egy áramkimaradás, egy napvihar és egy teherhajó-baleset képtelen kombinációjának az eredményeként.

Kapcsolódó szócikkek: Coruscant
Saille P

Luke érezte, hogy valami hihetetlen magabiztosság tölti el. Az intenzitása olyan meglepő volt, hogy Luke önkéntelenül elvigyorodott. Egy pillanatra eggyé vált az Erővel – noha meg sem kísérte elérni ezt. Csak megtörtént.

Kapcsolódó szócikkek: az Erő · Luke Skywalker
Saille P

Az Erő műve, döbbent rá Luke. Egy spontán csoda. Eddig minden alkalommal görcsösen megküzdött érte, amikor szüksége volt rá – holott éppen lazítania kellett volna, hogy helyet adjon magában a mindent átható energiának.
Milyen egyszerűnek tűnt. Kár, gondolta, hogy az „egyszerű” és a „könnyű” nem mindig ugyanazt jelenti.

Kapcsolódó szócikkek: az Erő · Luke Skywalker
Saille P

– Fél a haláltól, Skywalker?
Félt, persze, hogy félt…
Vagy mégsem. Rá kellett jönnie, hogy már nem fél. Az Erő vele volt. Ami lesz, az lesz…

Kapcsolódó szócikkek: az Erő · halál · Luke Skywalker