A ​csontváz 12 csillagozás

Steve Parker: A csontváz

Az állatok és az ember csontvázának rejtett építménye új, eredeti feldolgozásban.
Sok-sok élethű fénykép, sok-sok értő magyarázat az emlősök, a madarak, a hüllők, a halak és az ízeltlábúak csontvázának fejlődéséről, felépítéséről, működéséről.
Legyen szemtanúja A csontváz építményének! Kalandra hívjuk, kedves Olvasó!
FIGYELJE MEG,
– hogyan illeszkedik egymáshoz az emberi test kétszázhat csontja
– hogyan alakult ki a ragadozók állkapcsa
– hogyan gyógyulnak a törött csontok
– hogyan nőnek a fogak.
ISMERJE MEG
– a csontok belső szerkezetét
– a legrégibb állatcsontleletet
– az ember és az oroszlán koponyájának eltéréseit
– az emberi test legkisebb csontját.
FEDEZZE FEL,
– hogyan alakult ki az anatómia tudománya
– hogyan tűnt el a farok az emberré válás során
– hogyan tették sínbe a törött kart a tizennyolcadik században
– hogyan működik a csípőízület és A csontváz építményének ezer más érdekességét.

Eredeti cím: Skeleton

Eredeti megjelenés éve: 1984

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szemtanú Park

Park, Budapest, 1990
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 96379700002 · Fordította: Korsós Zoltán
Park, Budapest, 1990
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637970274 · Fordította: Korsós Zoltán · Illusztrálta: Will Giles

WolfEinstein>!
Steve Parker: A csontváz

Nagyon szeretem ezt a sorozatot. Gyerekként rengeteget lapozgattam ezt a kötetet is, bár soha nem olvastam így végig, mint most. Sok új információ volt benne számomra, és gyönyörűen van illusztrálva. Tetszik a felépítése is, hogy az egyes testtájakat mutatja be az ember, aztán különféle állatok esetében. Azon lehet vitatkozni, hogy mennyire helyénvaló, hogy puhatestűek meszes vázaira és ízeltlábúak kitinpáncéljaira is szán néhány oldalt, de én némi lamentálás után arra az álláspontra jutottam, hogy tetszik a dolog, hiszen ha nem is csontok, de vázak, és a vázrendszerről így ad teljesebb képet a kötet. Ami ebben zavaró volt egy kicsit, hogy a rovarokról szóló résznél a képekhez tartozó megjegyzések nem a kitinvázra vonatkoztak, hanem mindenféle egyéb tényezőkre, így kevésbé tűnt indokoltnak a fejezet, de ennyit el tudok nézni a kötetnek.

danlin>!
Steve Parker: A csontváz

Ötletes könyvecske, rengeteg fajta állatnak mutatta meg a csontvázát, és sok apró érdekességet írtak össze a csontokról. Mivel tájékozatlan vagyok a témában, nem tudom, hogy valami kimaradt vagy pontatlan. Az viszont biztos, hogy szórakoztató módon lehet belőle tanulni, különösen a csontvázak tetszettek, és ahogy leírták, milyen változások milyen okból jöttek létre egyes állatfajoknál.

Meguliuna>!
Steve Parker: A csontváz

A sorozat második kötete a „Lepkék és pillangókhoz” hasonlóan rendkívül színvonalasra sikeredett. Már az előzőnél feltűnt a rengeteg színes illusztráció, ami szerencsére itt sem maradt el. Szintén érvényes a kötetre, hogy meglehetősen szakszerű, azonban nem veszíti el a fő elhivatottságát, azaz mindezt ifjúsági ismeretterjesztő kötetként teszi. Nagyon tetszett a könyv végén található összefoglaló, amely sorra veszi az emberi csontváz összes csontjának magyar nevét, illetve a megfelelő latin formulákkal egyetemben.
Rendkívül szimpatikus volt a szerkezet, ahogyan az egyes témakörök egymást követték. Amit sajnos sem az elején, sem pedig a végén nem tudtam hová tenni, hogy miért szükséges a a mészvázú, gerinctelen puhatestű és lábasfejű, valamint a rovarok kitin vázát is szerepeltetni?! Mindezek ellenére, illetve mindezekkel együtt nagyon tetszett ez a kötet és rendkívül színvonalasnak és érdekesnek találtam.

borvirág P>!
Steve Parker: A csontváz

Nem tudnék újat mondani a Szemtanú sorozat eddig általam ismert darabjairól, mint újra és újra azt, a könyv csodás, az ismeretanyag pedig, ami benne van gyereknek, felnőttnek egyaránt élvezhető. Lehet lapozgatva nézegetni és lehet elmélyülten olvasni.