Micimackó ​és Micimadár (Micimackó) 3 csillagozás

Steve Nording: Micimackó és Micimadár

S. Nording eddig öt Micimackó-folytatást írt (Dr. Micimackó, Micimackó autója, Micimackó léghajón, Micimackó, a csillagász), és ezekkel belopta magát nemcsak a magyar gyerekek, de a felnőttek szívébe is.
Az újabb történet különös kalanddal kezdődik. Barátai rábeszélik Micimackót, költsön ki egy tojást. Nem tudni, milyen madár fiókája kel majd ki belőle. A regényes történetben megismerjük Micimackó félelmeit, de ügyességét és bátorságát is. Micimadár világrajövetele után a kis medvebocsot hiszi anyjának. Számos kaland teszi próbára barátságukat. A könyvben természetesen felbukkan a többi jól ismert szereplő is: Róbert Gida, Malacka, Nyuszi, Kanga, Tigris és mások.

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bestseller Inkvizítor, Könyvmíves, Merényi, Sierra, Szintarév

Könyvmíves, Budapest, 2000
160 oldal · ISBN: 9639262064

Viktorius>!
Steve Nording: Micimackó és Micimadár

A szerzőtől két Micimackó könyvet olvastam, és ezzel találkoztam később. Mondjuk úgy, itt már kisebb volt a lelkesedésem, mint a Micimackó autója esetében, de még mindig tetszett. Idősebb is voltam valamivel már, de valahogy nem tudom csak ennek a számlájára írni. Valahogy messzebb esett a Micimackótól, az utolsó fejezet meg elég paradox a könyv többi részéhez képest.

Könyvmíves, Budapest, 2000
160 oldal · ISBN: 9639262064