Az ​eladólány 16 csillagozás

Steve Martin: Az eladólány

Az eladólány a világhírű színész, Steve Martin első regénye. A nagyszerű komikus, aki színészként és forgatókönyvíróként már bizonyított, regényíróként is kirobbanó sikert aratott. A szellemes, mélyreható megfigyelésekkel megtűzdelt regény méltán foglal el hónapok óta előkelő helyet az amerikai sikerlistákon.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fekete tulipán könyvek Ulpius-ház

Ulpius-ház, Budapest, 2001
176 oldal · ISBN: 978963934835X · Fordította: Stern Gábor

Pixelhiba>!
Steve Martin: Az eladólány

Egy színész ír a felszínes városról, ahol él, ami tele van felszínes emberekkel, és már vissza is tértünk az alanyhoz, akitől az alapvető hiba eredeztethető… Próbálkozni lehet, de szájbarágós, színtelen-szagtalan történet lett tipikus emberekről, az örökös problémáról, hogy a férfi-nő nem értheti meg egymást, meg az érzelmi visszamaradottságról, bár Jeremy-t nagyon megszerettem.

lizke>!
Steve Martin: Az eladólány

Az eladólány. Nem egy olyan könyv ami arról szól, hogy volt egy lány, aki mellesleg kesztyűket árult és élte életét és kész. Tulajdonképpen az, hogy kesztyűket árul csak azért lényeges, mert ott megismerkedik valakivel. Központban a lány érzelmi élete – vagy éppen nem lévő szerelmi élete – áll. Néha kicsit negatív hangvétellel, de valahogy mégis jó.
A vége, nos a vége szerintem nem hiányzik, mert nem lehet a végtelenségig nyújtani, a továbbiakat ha akarjuk, gondoljuk hozzá.

Nauri>!
Steve Martin: Az eladólány

Egész más volt, mint amire számítottam. Azt hittem, könnyed, szórakoztató és vicces lesz. De sokkal inkább volt felszínes, semmitmondó és komor. Kicsit olyan volt az egész, mint egy tudósítás. Egyszer azért el lehetett olvasni, de Steve Martin színészetét többre értékelem, mint az írói képességeit.

Baba082>!
Steve Martin: Az eladólány

Nekem tetszett a könyv, igaz elfogult vagyok, hisz Steve Martin az egyik kedvenc színészem. Laza kis regényke utazáshoz, én speciel az akkori munkahelyemen olvastam, míg vártam két látogató közt :)

sassenach>!
Steve Martin: Az eladólány

Nagyon jól indult a történet. Aztán a vége valahogy félresikeredett.:S Vagy inkább nem is volt…Olyan befejezetlennek tűnt. Viszont van benne 1-2 Steve Martinra nagyon jellemző poén.:) (mellesleg ő az egyik kedvenc színészem)

arsenal0522>!

– Tudod, kik lógnak együtt a rockzenészekkel a turnékon?
– Kik?
– Más rockzenészek.

arsenal0522>!

– Az ünnepeket általában nehezen viselik az egyedülállók. Én ki nem állhatom őket – mondja a férfi.
– Többnyire én is utálom őket – feleli a lány.
– Karácsony, hálaadás napja…
– …egytől egyig szörnyűek.
– A Halloweent is utálom.
– Azt én szeretem!
– Hogy szeretheted a Halloweent? Amikor be kell öltözni, és ha nem veszel fel jelmezt, kikiáltanak ünneprontónak – értetlenkedik Ray.

lizke>!

Érzi, hogy a szerelem valami más, de az agyában még kutat a definíció után.

p.145.

Pixelhiba>!

Csak azt nem érti, hogy hiányozhat neki ez a nő, akit pont azért tartott olyan távol magától, hogy elválásuk majd ne okozzon fájdalmat.

172. oldal, Budapest: Ulpius-ház, 2001

arsenal0522>!

A nap hátralevő része és a két rákövetkező nap letargikus szinkópára jár. Az idő túl lassan vánszorog ahhoz, hogy egy metronóm kalimpálásával mérni lehetne, ezért ebédek, zárórák, és vevők mutatják az idő múlását […]

arsenal0522>!

A garázsban két autó parkol. Egy szürke Mercedes és egy szürke Mercedes.

Kárpáti_Ildikó>!

– Szerintem egy jó hazugsághoz három dolog szükségeltetik. […] Először is, kell hogy legyen némi valóságtartalma. Másodszor, a befogadóban sajnálatot kell ébresztenie, és harmadszor, legyen zavarba ejtő – sorolja Mirabelle.

arsenal0522>!

Mirabelle könyvekkel, valamint a tévében futó krimisorozatokkal pótolja barátainak hiányát. A könyvek általában tizenkilencedik századi regények, amelyekben nőket mérgeznek meg, vagy nők mérgeznek meg másokat.

arsenal0522>!

Ha valaki a Neiman Áruház kesztyűosztályán dolgozik, olyasvalamit próbál eladni, ami manapság a kutyának sem kell.

arsenal0522>!

Attól függően, hogy az év mely szakában járunk, Mirabelle hazafelé vezető útját a nyár napsugaras esti fényei, avagy a tél korai szürkülete és halogén fényszórói kísérik.