Ne ​törd a fejem! 19 csillagozás

Felhasználóbarát webdizájn
Steve Krug: Ne törd a fejem!

A ​webdizájn és a használhatóság ötvözése a legfontosabb és egyben legnehezebb kérdés egy új weboldal fejlesztésénél. Pedig minden honlap elsődleges célja, hogy a látogatók az összes releváns információt elolvasva minimális odafigyeléssel végigszörföljenek rajta . A könyvben felsorakoztatott összes tipp, technika és példa ennek az eszköztárát mutatja be szórakoztató módon. Ezt a könyvet néhány óra alatt át lehet nézni, viszont elolvasása után soha többet nem fogunk úgy tekinteni egy weboldalra, mint előtte. Köszönhető ez az ironikus, érdekfeszítő, ugyanakkor kezdők és profik számára egyaránt informatív stílusának.
A szerző többek között felfedi a titkot, hogy valójában miért szeretnek az emberek egy honlapot, vagy hogy miként lehet a weboldalunk használható és akadálymentes, sőt arra az esetre is praktikus tanácsokkal szolgál, ha éppen le kell szerelnünk a főnök „nagyszerű” ötleteit.
Ne csodálkozzunk, ha a könyv figyelmes áttanulmányozása után egészen más… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2008
206 oldal · ISBN: 9789639686533 · Fordította: Nagy Marcell

Zenemogyi>!

Végre! Végre! Végre!

Ez a könyv egy igazi felüdülés volt. Miért?

1. Annak ellenére, hogy „okosítós” könyv, nincs tele fellengzős szakszavakkal, kacifántos mondatokkal. Nagyon barátságos a stílusa, közérthető, gyakorlatias és lényegre törő. Éppen emiatt adja át olyan jól a tudást.

2. Az elmúlt fél évben béna módon sikerült szinte csak olyan könyveket kiválasztanom, melyekben hemzsegtek a hibák, de őrajta látszott végig, hogy gondosan átnézték, és a magyar fordítás is mentes volt a „vicces” IT-s szavaktól. Jó érzés fejtörés nélkül olvasni. ;)

Már közben is ajánlottam webdesign felé kacsintgató barátnőmnek, és most olvasás után is nyugodt szívvel ajánlom bárkinek, aki szívén viseli a honlapja/blogja sorsát.

Köszönöm az élményt!

PontHogy P>!

Steve Krug: Ne törd a fejem! Felhasználóbarát webdizájn

Olyan mint egy képes gyerekkönyv, annyira érthető és olvastatja magát, pedig nem az.
Kiváló első könyv a használhatóságba való bevezetéshez. Ha az ügyfeled nem akarja elolvasni, akkor tarts neki egy prezentációt belőle és kösd ki, hogy kötelező részt vennie, ha veled akar dolgozni. :)

donkardos>!

Steve Krug: Ne törd a fejem! Felhasználóbarát webdizájn

Érthető, gyakorlatias megközelítésű, gyorsan olvasható.
Kár, hogy a kötés pocsék, egy olvasásra szétesik.

Zsuzsanna>!

Steve Krug: Ne törd a fejem! Felhasználóbarát webdizájn

Számomra kötelező olvasmány, de mindenkinek azzá tenném aki hozzászagol a webhez – mondjuk weboldal készítésre/készíttetésre adja a fejét. Már gondolkodtam, hogy az ügyfeleim kezébe is nyomok egyet, de sajnos tudom, hogy nem olvasnák el…
Ha a magyar weben csak a felét hasznosítanánk máris sokkal több használhatóbb, átláthatóbb honlap születne, mint most.

frel>!

Steve Krug: Ne törd a fejem! Felhasználóbarát webdizájn

Számomra néhol szájbarágósra sikeredett, az egyértelmű dolgokat is túlmagyarázva. Ennek ellenére olvasmányos, a szerző a humorát is megcsillogtatja (az oldal navigációs rész felejthetetlen :), az illusztráció sem rossz…
….alapvetően jó a könyv és kész….

EstherSilenthill>!

Steve Krug: Ne törd a fejem! Felhasználóbarát webdizájn

Igazán felhasználóbarát volt a könyv. Szépen illusztrált oldalak, nincs tankönyv szaga, inkább egy kellemes olvasási élmény jut eszembe ha rágondolok. Nagyon élveztem az olvasását, sok hasznos gondolatot jegyzeteltem ki belőle a webdesignról. Nagy segítség nekem, ugyanis ilyesmi témából írom a szakdogám.

Csak ajánlani tudom! ;)

Bence P>!

Steve Krug: Ne törd a fejem! Felhasználóbarát webdizájn

Webfejlesztőknek kötelező olvasmány, viszont azoknak is érdemes elolvasni, akik valaha tettek már fel információt weboldalra. Ugyanis igen sokat lehet tanulni arról, hogy ezt miként érdemes és hogyan nem.