Az ​elátkozott ház 71 csillagozás

Történet:
Autód lerobban az országúton, a zuhogó esőben. Örülsz, hogy menedéket találsz egy közeli rozoga házban. Mikor belépsz, még nem tudod, hogy életed legszörnyűbb, legvérfagyasztóbb kalandja vár rád. Az Elátkozott házban a fekete mágia ördöggel cimboráló mesterei, a Pokoltűz Démonai emberáldozatra készülnek… Eddig még egyetlen arra tévedt földi halandó sem úszta meg élve… Persze ha nem félsz, viszont elég erős, ügyes és szerencsés vagy, Te leszel az, aki legyőzi az Elátkozott ház ördögi, elvetemült urát!

Eredeti megjelenés éve: 1984

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaland, Játék, Kockázat Rakéta

Rakéta, Debrecen, 1992
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637485295 · Fordította: Varsányi Mária · Illusztrálta: Tim Sell

Kapcsolódó zóna

!

Kaland Játék Kockázat és egyéb lapozgatós könyvek

130 tag · 89 karc · Utolsó karc: 2024. április 1., 08:57 · Bővebben

jeszan>!
Steve Jackson: Az elátkozott ház

Érdekes játékos olvasás volt oda-vissza lapozni a könyvben. Ilyen könyv még eddig nem akadt a kezembe, úgyhogy élvezettel forgattam. Azt már viszont kevésbé díjaztam, hogy hiába igyekeztem több irányba is mozdulni, minden választásom végzetes volt. A rengeteg félelem pontról nem is beszélve. Na és az illusztrációk a lapok között, némelyikre rá sem mertem nézni. De ritka élményben volt részben.

FélszipókásŐsmoly P>!
Steve Jackson: Az elátkozott ház

A kardozósoktól eltérően ez egy modern és horror jellegű kaland (bár 1984-es, szóval a tucathorrorok korából). A történet meglehetősen klisés, igyekeztek mindenféle rémet egy tető alá hozni benne a házba, amelyben „a gonosz vert tanyát”. Sejtelmesen démonok nevét viselik a szobák, és odabenn rájuk jellemző kihívásokkal találkozhatunk. Ez izgalmasnak tűnt az elején.

Érdekes újítása a Félelem tulajdonság, aminek felső határát az elején d6+6 dobással határozzuk meg, és ha azt elérjük a félelmetes helyzetek során szerzett pontok által, akkor halálra rémültünk. Elég sokszor ijedezik a főhős, így érdemes nem túl kíváncsinak lenni. Ez inkább adja a játék nehézségét, mint a harcok. Alacsony érték esetén inkább bele se kezdjünk, mert legalább 9 félelempontot kötelezően be kell gyűjteni a teljesítéshez. Aztán vannak olyan helyek, ahova belépve biztos a halál, szóval ezért sem érdemes felfedezősdit játszani. Viszont enélkül meg hogy derítsük ki, hogy merre érdemes menni, hol a kiút az Elátkozott Házból? Nem épp játékbarát kidolgozás…

A megfogalmazás rettenetes, nagyobb idegességet okozhat megérteni, hogy mihez képest bal vagy jobb egy irány, hogyan is nyílnak a szobákból ajtók, vagy a kelleténél több „előszoba” és a kitudjamilyenhosszú folyosók megrajzolása a térképhez. Pedig labirintus nincs is benne!

A történet csattanója/fordulata egyébként jópofa, de az odáig tartó út kiöli a szórakozási élményt. Kár érte.

kratas P>!
Steve Jackson: Az elátkozott ház

Oké, ez tényleg nehéz volt. A végére már nem is számoltam, hogy hányszor patkoltam el útközben. Vagy zártak be, hogy éhenhaljak. Vagy vesztettem eszem a félelemtől. Viszont klisés volt, nem voltak új szörnyek benne igazából, csak mint egy vámpíros filmben.

Dorka50 P>!
Steve Jackson: Az elátkozott ház

Nagyon imádtam ezeket a könyveket gyerekkoromban! Ez ráadásul jó nehéz volt. Bár az nagyon nem tetszett, hogy ha elkeveredtem a spoiler halott voltam. Nem is számoltam már hányszor kaptak el, zártad ketrecbe. De milyen kedves volt az író még választhattam is hogy melyikbe! :D Lényegében jó kis nosztalgia volt.

Hamlet>!
Steve Jackson: Az elátkozott ház

„Félelmtes fantáziajáték – A főhős Te vagy!” – harsogta a felirat a szépemlékű Kaland-Játék-Kockázat kötetek borítóin, de igazából csak egyetlen helyszín volt félelmetes a sorozatban: a démonhívő kultistáktól hemzsegő Elátkozott ház.

Steve Jackson nagyon eltalálta ennek a játékkönyvnek a hangulatát, pedig igazából nem csinált más, csak leporolt néhány ezeréves horrorklisét. A különös, öreg ház a ködben, az emberáldozó, őrült kultisták, meg a parajelenségeket először csak körberöhögő, majd az ősi titkokat megismerő és mindezektől lassan bediliző főszereplő minden második H.P. Lovecraft-novellában felbukkan. A vidéki házban bújkáló, bőrcuccokba öltözött, vendégkínzó szadista gyilos alakja a Texasi láncfűrészesből lehet ismerős, a nemesi kúriákban kísértő szellemek története pedig szinte egyidős a filmművészettel.

Az Elátkozott ház talán az egyetlen a sorozatban, amit nem lehet végigtolni komoly térképrajzolás és jegzetgyártás nélkül. A szokásos „mindig szerencsém van, minden harcban nyerek, és ha meghalok a baloldali alagútban, visszalapozok oda, ahol jobbra lehetett menni”-trükk itt nem működik, mert a könyv fejezetpontjainak legalább a fele kamu. Rengeteg olyan szoba van, ahová ha betévedünk, meghalunk, viszont az író végig el tudja hitetni velünk, hogy ez az egyetlen helyes út a győzelemhez. Sőt, még illusztációt is csináltatott az ilyen helyszínhez!

Sajnos egy fordítási hiba miatt csak csalással tudtuk megtalálni kris kését, de ha kíváncsi vagy a helyes végigjátszásra, katt ide: http://konyves.blog.hu/2010/08/03/horror_es_fekete_magi…

Ascyra>!
Steve Jackson: Az elátkozott ház

Ez az egyik legizgalmasabb KKK könyv, amit olvastam eddig, s bár a legtöbb alkalommal „belehaltam” és kezdhettem újra, ezt mindig jókedvvel tettem és elégedett fejcsóválással; megint kifogott rajtam. Bátran ajánlom, igazi kihívás és a „nem tudod letenni” kategória a műfaj kedvelői körében.

NyZita>!
Steve Jackson: Az elátkozott ház

"Ha leszúrod a koporsójában heverő vámpírt, lapozz a 42-es pontra, ha inkább szemügyre veszed a gyanúsan bugyborékoló csésze teát az asztalon, lapozz a 256-ra!“ Aki olvasott már lapozgatós játékkönyveket, annak nem újdonság az, hogy a főhős nem valami Harry Potter vagy Robert Langdon, hanem te magad vagy, és hogy a könyv utasítgat, hova és mikor lapozz. Akinek viszont kimaradt ez az élmény az életéből, az bizony nem is sejti, mit veszít!

A műfaj számos darabja közül mindig is a Steve Jackson illetve Ian Livingstone féle sorozat volt a kedvencem, és ebből a csapatból is kitűnik Az elátkozott ház, hisz most nem orkokkal, sárkányokkal vagy a fantasy regényekből ismert egyéb válogatott förmedvényekkel kell megküzdenünk, kincsek, rejtélyek vagy hírhedt szemétládák nyomában kajtatva, és nem is idegen bolygókon vagy űrhajók folyosóin sprintelünk végig amolyan hansolo-san, lézerstukkerből odapörkölve az üldöző földönkívülieknek.

A helyszín a klasszikus horrorfilmeket idéző öreg ház. Éjszaka. Vihar. És te ide-oda lapozgatva próbálsz menekülőutat találni a megszállott szektások, szekrénybe gyömöszölt holttestek és bibliai démonok nevét viselő szobaajtók útvesztőjében.

Nem könnyű a feladat, ezúttal is elbuktam vagy ötször, mire meglett a helyes útvonal. Elkaptak, miközben az éléskamrát fosztogattam, ripityára törtem magam a lépcsőn lezuhanva, vagy csak simán beleőrültem a félelembe, hála egy az ablakba akasztott holttestnek és egy frissiben megszülető démonnak…

Szenzációs olvasmány. Aki a gépen játszható kalandjátékok vagy épp a csapatos szabadulószobák hangulatára vágyik könyvmoly változatban, az kezdjen bele!

Pandalin>!
Steve Jackson: Az elátkozott ház

Imádtam ezt a könyvet! Rengetegszer olvastam, nem lehetett megunni.Egyszer sem sikerült kijutnom a házból, de mikor folyton eltévedtem vagy meghaltam a szobákban az se szegte kedvem. :) Volt, hogy a baráti társaságommal közösen olvastuk és próbáltunk rájönni, melyik a helyes út, merre menjünk, hogy ne vesszünk el. Ha jól emlékszem a vámpír gróf szobája volt az ahol a legtöbbször hiúsult meg a küldetésem :)
Olvastam még ezen kívül kaland-játék könyveket, de mind közül messze ez volt a legjobb szerintem :)
Remélem most, hogy eszembe jutott megtalálom valahol, hogy újra elolvashassam :)

Carun P>!
Steve Jackson: Az elátkozott ház

Életem első könyvben olvasott rémtörténete. Nagyon szerettem a sötét hangulatát :)

Quator>!
Steve Jackson: Az elátkozott ház

Szerettem a lapozgatós könyveket, általános iskolában akkoriban ezeknek nagy divatja volt, és jelen kötet volt a kedvencem, ezért is ezt csillagoztam, de egyébként majdnem mindet olvastam, és meg is vannak.