A ​krokodilvadász 18 csillagozás

Steve és Terry Irwin csodálatos élete és fantasztikus kalandjai
Steve Irwin – Terri Irwin: A krokodilvadász

A ​Krokodilvadász járja a vadont, új fajokat fedez fel, tanulmányozza, és védi az állatokat, miközben állandó életveszély fenyegeti.

Ebben a könyvben Steve elmeséli, hogy a világban tett útjain hogyan találkozott össze a legfélelmetesebb, legveszedelmesebb állatokkal.

Steve és Terry Irwin esetében az ötméteres krokodilokkal, dühösen sziszegő mérges kígyókkal, támadó orrszarvúkkal vagy hatalmas pókokkal való találkozás a hétköznapi rutinfeladatok közé tartozik. Steve már gyermekkora óta imádja és tiszteli az Ausztráliában őshonos fajokat, s miután szülei megalapították állatkertjüket, gyakorlatilag közöttük él.

A világhírű házaspár most bepillantást enged mozgalmas mindennapjaikba, egyedülálló munkájukba és magánéletükbe. Elmesélik találkozásuk történetét, beszámolnak arról, hogyan hozták létre Ausztrália legnagyobb magánállatkertjét és állatmenedékhelyét, hogyan próbálják védeni a természetet és annak lakóit.

„Szórakoztató, izgalmas… Mulattatva… (tovább)

Szukits, Szeged, 2003
208 oldal · ISBN: 9634970222 · Fordította: Szántai Zsolt

buzavirág
Steve Irwin – Terri Irwin: A krokodilvadász

Steve Irwin – Terri Irwin: A krokodilvadász Steve és Terry Irwin csodálatos élete és fantasztikus kalandjai

Én csak ámulok és bámulok, hogy milyen vakmerő és elhivatott emberek vannak, öröm ilyet olvasni, nagy kár hogy azóta Steve már csak történelem.

Mamuszy
Steve Irwin – Terri Irwin: A krokodilvadász

Istenem…sosem fogom elfelejteni, hogy mikor pici voltam, mennyire imádtam a műsorukat, és, hogy mennyire el tudott varázsolni a legutolsó egyszerű gyíkocska is..
Egyszerűen imádom őket,és olyan jó volt, kicsit még jobban belelátni az ugyan cseppet sem hétköznapi, de csodálatos életükbe. Amiért Steve harcolt, az szerintem a lehető legnemesebb cél az egész világegyetemben; megóvni a a természetet, és az állatokat. Több ilyen elhivatott ember kellene erre a világra…

Éli
Steve Irwin – Terri Irwin: A krokodilvadász

Steve Irwin-t mindig meg kellett néznem a tv-ben. Egyszerűen fantasztikus ez az ember! Gyerekként három nagyszerű jellemvonást ismerhettem meg tőle.
Az egyik az, hogy ha valamit meg akarsz fogni, azt határozottan tedd!
A másik az állatok szeretete és segítése!
A harmadik meg a szívvel -lélekkel való munka örömei!
Falun sokszor (egykén, de igen színes állat és rovarvilággal a környezetemben) Irwineset játszottam. Ez annyiból állt, hogy a siklóktól kezdve a különféle pókokon és bogarakon kívül minden állatot úgy próbáltam bemutatni, mintha venne egy kamera és én mutathatom be a fotelben ülőknek az állatokat. Az állatok kinézetén kivül sokat nem tudtam elárulni róluk, ezért végül a búvár zsebkönyveinkre és a Brehm nagy állat lexikonát bújtam és elegendő tudást szereztem arról, hogy mit eszik, mikor alszik stb.
Halálakor 13 éves voltam és emlékszem, hogy akkor már nem foglalkoztam már az állatokkal (akkor úgy éreztem ez amit csinálok gyerekes és nem ezzel kellene foglalkozzam) de sziven ütött mikor bemondták az esti hiradóba.
Egy végtelenül barátságos és elszánt embert vesztettünk. (Mindannyian ezen a világon, csupa jó ügyeinkért harcolva. Jó volt kicsit jobban bele látnom az életébe, életükbe. Felnőtként még inkább becsülöm őt. Ajánlom bárki számára Irwin filmjeit!

knitta02
Steve Irwin – Terri Irwin: A krokodilvadász

Ez a könyv a családi könyvtárunk része (volt – most már hivatalosan is lenyúltam!), és örülök, hogy még Steve életében megvettük, mert azóta nem vitt rá a lélek, hogy újra kinyissam. Még mindig nagyon fáj az elvesztése. Az egész családdal közösen néztük a műsorait (az állatkertben forgatott hétköznapok voltak a kedvenceim), úgyhogy az emlékműsort is végigbőgtem. Én nem értek egyet azzal, hogy a műsorai csak a szórakoztatást szolgálták. A háttérben igenis komoly munka folyt. Értelmetlen is lenne összehasonlítani mondjuk David Attenborough-val. Ők Terrivel teljesen más utat választottak, hogy elérjék az embereket. Egy egészen más generáció.
Most, hogy a Discoveryn megy az új sorozat (Crikey it's the Irwins) jól esik kicsit nosztalgiázni, hogy milyenek voltak a kezdetek. Hogy hogyan lett egy aprócska hüllőparkból „Ausztrália legnépszerűbb magánkézben lévő zoológiai létesítménye és parkja”. Jó látni, hogy azok a kezdeményezések, amik a könyvben még csak gyerekcipőben jártnak (parkbővítés, állatmentés, fajmentés), hová fejlődtek és felbukkannak olyan szereplők, akik még most is ugyanúgy a park dolgozói, mint Steve idejében vagy a könyvben megemlített állatok (pl. Graham, akit pont pár hete etetett meg Robert az első hivatalos fellépésén a Krokoziumban). Ezek mosolyt csaltak az arcomra. Akárcsak a hálátlan, bosszúálló állataik! Hogy mi mindennel találkozik az ember, ha egy állatkertben él – vagy vendégeskedik. Szegény Dawn!
Jó, bevallom, az állatbefogások engem annyira nem kötöttek le. Ezt megélni kell, nem elég elmesélni. Mondjuk arra jók voltak, hogy belássam, mennyire veszélyes munkát végeznek és mekkora szakértelem kell hozzá. Tényleg menet közben tanultak.
Szolgált meglepetésekkel is a könyv, pl. nem tudtam, hogy Steve kutatási anyagokat is publikált, vagy hogy Terri igenis sokszor félt. De ennyi halálközeli élmény után nem csoda, hogy megedződött. Nagyon élveztem az apró bosszúságait (az első randik Steve-vel, veszélyes nászút) és a bizonytalanságait. Néha azt hittem Steve csak szivatja (hangyalimonádé), de ő ilyen szokatlan módon tanított. Nagyon szerettem az ő részeit, mert inkább a személyes dolgokra fókuszált. Hol vicces volt (Sui a "barátnő"), hol érzelmes (Bindi). Olvasás közben óhatatlanul párhuzamot vontam köztük és Steve szülei közt. Te jó ég, hányszor került veszélybe Steve már gyerekként is!
Gyönyörűen illusztrált könyv (még a nyomtatási hibák ellenére is).
Szeretném egyszer Terri könyvét is elolvasni, bár azt ugyanúgy megkönnyezném! Ő nem sokat változott az eltelt idő óta, de a gyerekek sokat nőttek és pont olyan fantasztikusak, ahogy Steve szerette volna! Egy csodálatos család és egy nagyszerű örökség!
Örülök, hogy újra elolvastam!

Steve Irwin – Terri Irwin: A krokodilvadász

A dokumentumfilm-sorozat hatására olvastam el a könyvet. Nem csalódtam. Csodálatra méltó emberek csodálatos hivatásáról, életcéljáról szól – a csöppet sem hétköznapi életükről, a vadonban átélt tapasztalataikról, a munkájuk nehézségeiről, az emberek természethez való viszonyáról. Nem titkolják, az a szándékuk, hogy megismertessék és megszerettessék az emberekkel a természetet, amelynek a számunkra kevésbé ismert, éppen ezért félelmetes állatok is a részei.

Vanda_Zsolnay
Steve Irwin – Terri Irwin: A krokodilvadász

Egy kihívás miatt került a kezembe a könyv. Nem is tudtam, hogy létezik. Nagy rajongója voltam, néztem őt amikor csak tehettem, így hálás vagyok, hogy könyv formájában „újra éledt”.
Illusztrált könyv, így boldogan nézegettem a képeket és merengtem el rajta. Bemutatta egész Ausztrália állatvikágát.
Nem siettem az olvasással, minden mondatában beleéltem magam. Nagyon-nagyon sok tudás, információ van a könyvben. Még az állatok gondolatát is megismerhettük. Fantasztikus könyv volt. Steve és Terri munkássága elképesztő. Csodálatos, amit létrehoztak,csak legyen aki folytassa.
Ha ez a könyv a természetvédelemmel kapcsolatos kampány része, akkor ez bejött. Minden gondolata átjött, és közben észre sem vettem, hogy a végére értem.
Kár hogy csak 5 csillag adható.
Ez a könyv, gyűjteményem ékessége lett az biztos.

Virágszépe
Steve Irwin – Terri Irwin: A krokodilvadász

Steve Irwin volt az első, aki megmutatta a világnak, hogy a krokodilok milyen értékesek az emberek számára. A könyv érdekes, humoros, izgalmas, néha irigylésre méltó, és természetesen olyan tényeket is megtudhatunk az állatokról, amit eddig nem ismerhettünk. Igazán, élvezetesen jó mesélők, az összes cselekedetük az állatok érdekében történik. Jó lenne, ha minden fajta állatnak jutna ilyen elkötelezett képviselő. Nagyon sok szép, különleges fénykép van a könyvben, amit esetleg gyerekekkel is átlapozhatunk.

Alexa
Steve Irwin – Terri Irwin: A krokodilvadász

Én Steve Irwint az Animal Planeten ismertem meg. Imádtam nézni a munkáját, nagyon sok mindent tud az állatokról és látszik is rajta, hogy mennyire szeretni a munkáját. Elsősorban a krokodilvadászatairól számol be, amiket persze nem megölés szempontjából fogott be, hanem az állatkertekbe és vadasparkokba. Nagyon jó embernek ismertem meg Stevet a könyv és a műsora alapján.

Mamuszy

Szeressük és óvjuk a természetet!

Wilsonné

Bindi másfél éves volt, amikor Lyn meghalt. A nagyi tovább él a pici lelkében. Amikor megkérdeztük tőle, hogy szerinte hol van a nagyija, elmosolyodott, és így felelt:
– Hát nem tudjátok? Sas lett belőle!
Azóta valahányszor sast látok, mindig az jut eszembe, hogy Lyn jött látogatóba a kisunokájához…

Wilsonné

Természetesen nem tudom, mit tartogat a jövő Bindi számára, de egy dologban biztos vagyok: ő is védeni fogja a természetet és az állatokat. Harcolni fog az állatokért, és különleges helyet fog elfoglalni ebben a világban. Ez nem is lehet másként, hiszen Steve az apja.

Virágszépe

Amit pedig ismerünk, azt könnyű megszeretni, amit szeretünk, annak nem ártunk."

139. oldal (Szukits Könyvkiadó, 2003)