Hogyan ​lettem híres író 6 csillagozás

MIT SZERETNÉL?
– Hírnevet és tiszteletet?
– Anyagi biztonságot, amely lehetővé teszi, hogy csak a hobbidnak élj (hajókázás, agyaggalamb-lövészet)?
– Szép otthont az óceán (vagy egy festői tó) partján?
– Megalázni volt barátnődet az esküvőjén?

Ha beikszelted valamelyik tételt, egy kicsit olyan vagy, mint Pete Tarslaw, egy bizonyos könyv semmirekellő hőse. Ezt a bizonyos könyvet tarthatod most a kezedben. Valószínűleg azt tanácsolná, hogy tedd azt, amit ő tett: legyél te is híres regényíró!

Ez a történet Tarslaw azon próbálkozásáról szól, hogy megírja a lehető legnépszerűbb népszerű regényt, és minden idők legnagyobb kasszasikerét érje el vele. Ez a könyv Tarslaw egyetem utáni bostoni nyomorlakásába, manhattani kiadók fortélyos viszonyai közé, Montana leghíresebb íróiskolájába, valamint hollywoodi szállodák bárjába kalauzol. És egy dolog biztos: megváltoztat mindent, amit eddig gondoltál igazságról, szépségről, művészetről, és azokról, akiket még érdekelnek a könyvek.

Eredeti cím: How I Became a Famous Novelist

Eredeti megjelenés éve: 2009

GABO, Budapest, 2013
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636894092 · Fordította: Bozai Ágota

szibolya
Steve Hely: Hogyan lettem híres író

Egyszerolvasós, könnyed nyári limonádé, ami az elején még viccesnek tűnik, aztán erőltetett lesz.
Stílusgyakorlatnak mindenképpen jó feladat volt mind az írónak, mind a fordítónak a fejezetek elején a sok-sok beidézett részlet megalkotása. A tördelő sem unatkozott vele, de sajnos a korrektor nem végzett tökéletes munkát, maradtak benne elgépelések.

Sara_Harka

Hát ez gyenge.
Az elején még faltam és csodáltam. Aztán elvesztette a realitását és kifordult magából. Miért? :(

Giulia
Steve Hely: Hogyan lettem híres író

Erőltetetten humoroskodó közhelygyűjtemény. A magyar kiadás élvezeti értékét tovább csökkenti az idegesítően sok elütés és helyesírási hiba. Ugyanebben a témában sokkal élvezetesebb Jurij Poljakov: Gödölye tejben c. könyve, azt mindenkinek ajánlom.

pazma
Steve Hely: Hogyan lettem híres író

Nem igazán tudom, hova tenni a könyvet. Egyik oldalról egyetértek az elképzeléssel, miszerint az írás szemfényvesztés, porhintés az író szempontjából. Sok mindent el lehet írni pusztán a szavakkal (ami lehet könyv, vagy egy cikk). Ugyanakkor melyikünk nem élvezi egy kitalált történet helyszíneit vagy szimpatikus szereplőit? Egy elgondolkodtató gyilkosság végkifejletét, a méltó büntetést? Vagy ártatlanul meghurcolt ember szabadságát? Sőt, még azt is szórakoztatónak találjuk, mikor két fiatal a sorsnak köszönhetően egymásra talál. És ha ez egy olyan írótól származik, aki kisujját is alig mozdította meg, akkor is élvezem az írást.
A főhősünk viszont egy tuskó, nem az, akit az ember szívesen a közelébe engedne.