A ​szunnyadó vadállat (Vérfarkaskölyök 1.) 86 csillagozás

Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

Vérengző vadállat vagy egy kedves srác?
Trey eddig úgy tudta, ő egy teljesen átlagos tizenéves srác. Tévedett. Egy különös reggelen felbukkan egy titokzatos idegen, akinek a szemében őrjítő láng ég, a bőre pedig nem bírja a napfényt. Trey pedig, mielőtt felocsúdhatna, a nevelőotthon helyett egy luxuslakásban találja magát, furcsa lakótársakkal körülvéve, egy háború kellős közepén, amit alvilági lények, vámpírok, démonok, dzsinnek és mágusok vívnak egymással. Előtte pedig feltárul egy titok, ami eddig mélyen szunnyadt benne, de most hatalmas ordítással a felszínre tör…

Eredeti cím: Changeling

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Dark Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2010
240 oldal · ISBN: 9789636295158 · Fordította: Bottka Sándor Mátyás

rex501>!
Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

Nem volt se nem rossz, se nem jó ez a történet, valahova a kettő közé esett. Jó volt, mert nagyjából meglehetett ismerni a vámpírokat és a vérfarkasokat, valamint tetszett a világépítése is. Kicsit olyan érzésem van mintha, Darren Shan Démonvilágát olvastam volna, csak egy sokkal lightosabb verzióban. A véresebb és komolyabb jelenetek, inkább tűntek egy kis ízelítőnek, mint valódi harcnak.
Rossz volt, mert az egész könyv igazából nem más, mint egy nagyon hosszúra megírt bevezető. Megismerhetjük Treyt és láthatjuk, hogy hogyan tanulja meg kontrollálni az új erejét és próbál beilleszkedni az új „családjába”. Mindez még érdekes is lehetett volna, csak sajnos nagyon unalmasan lett megírva. Mire az események végre beindultak volna, arra pedig véget is ért az első könyv. Nem vagyok megelégedve vele, de adok egy esélyt a következő résznek, hátha.

Achilleus_atya>!
Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

Édes istenem, végre vége!! Nagyon sokat szenvedtem az olvasásával, mégpedig azért mert unalmaaas :( Teljesen egyhangú, egyáltalán nem érdekes, a megoldást egy épp eszű ember ki tudja találni. A kötésről ne is beszéljünk, a közepénél alig lehet kihajtani, vagy ha kihajtod, törik a gerince. A belső borítóján a második részt reklámozza, olyan fülszöveggel ami sokat elárul a könyv lényegéről.. Amiért adok neki 3*-ot az azért van, mert menő a borítója, és egy szép emlék fűződik a megszerzéséhez. Nem ajánlom senkinek sem.

Polyák_Margit P>!
Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

Nagyon jó kis ifjúsági regény. szerettem Treyt. A világról is megtudtam elég sokat, de nem eleget. Még bőven van lehetőség ebben a világban.

brena>!
Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

Nem ájultam el,de nem volt annyira rossz se…Kicsit lassú,vontatott volt…de a lények érdekesek…kíváncsian várom a második részt:)Azért örülök,hogy nem kellett megvegyem a könyvet,első rukkolás olvasmányom volt:)

Leah P>!
Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

Nekem nagyon tetszett ! Jó, voltak hibái de mindenképp olvasd el ha szereted a vérfarkasokat ^^

Az első könyv ahol név rokonnal találkozok. Szerencsére. Eléggé zavart hogy Alexának hívták a csajt, és még nem is volt szimpatikus.
Lucien. Komolyan? Ezt a nevet adni egy vámpírnak az Underworld után? Ehh.. Én meg reménykedtem h ő is farkas..
Caliban -Ezt meg az Éjvilág után :D Ez a -Nem mondod komolyan hogy ez a neve(?!)- pillanat XD

Örülök h a polcomon van már ^^ Még a nagy Egmont leárazásnál vettem .. egy éve ^^"

Rena213>!
Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

Kicsit összecsapott és rövidke vége volt, ennek ellenére nagy jó kis olvasmány.
Élvezhető leírás volt a fantasy lények külső és belső jellemzésénél, amikből a kedvencem lett az első átalakulása főhősünknek,mivel az író könnyed, de pontosnak ható leírások segítségével mi is bele tudtuk élni magunkat a szerepbe.
Bár az tény hogy lehetett volna hosszabb is a regény, mert sok szálnak lehetett volna még háttere, külön sztorija, amely színesítette volna és átfogta volna az új világunkat, de mivel nekem pont egy kis rövidebb, más világba kalauzoló történetre volt akkor pont szükségem, ezért nekem nagyon bejött.

vikiniki2>!
Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

A történet ötletes és a legnagyobb hibája az, hogy nagyon rövid volt. Néhol kissé kiszámíthatóan alakultak a dolgok, de alapvetően jól volt kidolgozva és élvezetes volt.

hinodranzer>!
Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

Sokan ijesztgettek, hogy ez „nem egy hűdejó” könyv, meg nem éri meg az akciós árát sem, stb. Hát… szerintem megérte. Egészen lekötött, és tetszett a világa is. Jó volt az elgondolás, és az egész könyv olvastatta magát. Ami miatt szerintem sokan nem szimpatizálnak vele kellőképpen az a tény, hogy ez tulajdonképpen ifjúsági könyv. Ha 14-15 évesen a kezembe kerül, valószínűleg imádtam volna. Akkor még nem olvastam olyan sok vámpíros-vérfarkasos könyvet, tuti lett volna a siker. Így túl a sok izgalmas, csavaros könyvön már nem tudta ezt a hatást elérni. Túlságosan egyszerű volt, túlságosan átlagos történésekkel, mindenképpen szerethető karakterekkel. Bár néha azért mókás volt, ahogyan a 14 éves újdonsült vérfarkaska kioktatja a 200 éves vámpírt. :D
Az ok, amiért szerintem nem fogom elolvasni a folytatást, az, hogy a sorozat 4 kötetéből nálunk csak kettő jelent meg. Annyira pedig nem ragadott már magával, hogy vadásszam angolul, ahhoz túl hosszú a várólistám :D

pakita>!
Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

Kellemesen csalódtam. Nagyon nem az én világom a vámpíros és a vérfarkasos történet, nem is olvastam még ilyeneket pont az érdeklődés hiánya miatt, de ez elég izgalmas volt. Ennek ellenére nem hiszem, hogy annyira erőltetnem kéne ezt a vonalat, mert nem igazán tudok azonosulni ezzel az egésszel, végig megmaradt bennem a távolságtartás, amit úgy általában a fantasykkel szemben érzek, hogy ez nem az én világom.

Egmont-Hungary, Budapest, 2010
240 oldal · ISBN: 9789636295158 · Fordította: Bottka Sándor Mátyás
Shinobu>!
Steve Feasey: A szunnyadó vadállat

Ez a könyv fantasztikus volt szerintem! Mondjuk az a sok tea kicsit tulzás /onnan lehetett tudni, hogy történni fog vmi, hogy Tom teát csinált XD/
Én már alig várom, hogy megkapjam a következő részt.

Sunshine>!

Tom az ajtóra nézett, majd fel a farkasra.
– Hogy akarod kinyitni? – kérdezte, és a fejével az ajtó felé bökött.
Trey felemelte a lábát, és belerúgott az ajtó közepébe, mire az mindkét oldalon egyszerre szakadt ki az eresztékeiből, és berepült a sötét szoba közepébe. A reccsenés és puffanás felverte a ház csendjét.
– Ó, a finomkodó módszer!

Sunshine>!

– Én soha nem hazudok, Trey. Talán néha úgy döntök, hogy nem válaszolok egy-egy kérdésre, és máskor pedig egyik igazság helyett egy másik igazsággal válaszolok, de soha nem hazudok. Igen, amit mondtam, minden igaz volt.

Sunshine>!

– De most hipnotizálsz, nem igaz? – kérdezte.
– Egy kicsit – válaszolt a lány, újra szavakkal. – Gyorsan le akartalak nyugtatni, mielőtt újra elájultál volna. Nem akarok beleszólni, de tényleg nem ártana, ha egy kicsit gyakrabban vennél levegőt.

Sunshine>!

– Félek, Tom – jegyezte még meg Trey.
– Az jó – válaszolt az ír. – Akkor lehet, hogy túléled.

KN_LR>!

Mindenkinek vannak titkai. Némelyek a lelkük legmélyebb, legsötétebb zugaiba dugják el őket, és nem engedik felszínre törni. De ezek a titkok ott vannak, türelmesen várnak, és ha egyszer kiszabadulnak, agyaraikkal széttépik annak a szívét, aki olyan sokáig fogva tartotta őket.

Kapcsolódó szócikkek: titok
Leah P>!

Hát, Totó, azt hiszem, ez már nem Kansas!

Sunshine>!

– Gránátok. Ez a legjobb eszköz, ha ki akarsz takarítani egy zárt teret, mielőtt belépsz. A korábbi alvilági lényekkel szerzett tapasztalataim során arra jutottam, hogy a „ha kétséged van, robbantsd fel a francba” filozófia hatékony, és segít az életben maradásban.

Sunshine>!

– El sem hiszem, hogy húsz euró borravalót adtál neki! – horkant fel Trey, amint a hordár kilépett az ajtón. – Nem csinált semmit, csak feltolta azt a kocsit a cuccainkkal, és te a kezébe nyomsz húsz eurót. Annyiért én a lépcsőn is feltoltam volna a kocsit!

Sunshine>!

– Csak egy patkány – mondta.
– Van egy olyan érzésem, hogy ez a hely teli van velük – dörmögött Tom. – Némelyikük sokkal nagyobb is ennél, és a két lábon járó fajtából való.

Vérfarkaskölyök sorozat · Összehasonlítás